- 30.12.2020
- 242
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласыСабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларға «дискриминант» ұғымын беру, квадрат теңдеу, келтірілген квадрат теңдеу, теңдеу түбірлерінің формуласын үйрету, түбірдің формулаларын пайдаланып, квадрат теңдеуді шеше білуге бейімділіктерін дамыту, алған білімдерін бекіту.Дамытушылық: Оқушылардың ойлау және есте сақтау қабілетін дамыту, есептеу дағдысын жетілдіру, танымдық қызығушылығын арттыру.Тәрбиелік: Оқушыларды өз бетінше жұмыс жасауға, топпен бірге ізденуге, тез ойлап, тез корытуға, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Сабақ әдісі: СТО, сыни тұрғыдан ойлау, Блум таксономиясы, және топтық жұмыс.Сабақ түрі: Жаңа білімді игеру сабағы.Сабақ көрнекілігі: ұлағатты сөздер, семантикалық карта, жетондар, слаидтар.Сабақтың ұстанымы: «Білекке сенген заманда – ешкімге есе бермедік,Білімге сенген заманда – қапы қалып жүрмейік» Абылай ханСабақтың барысы: I.Ұйымдастыру II.Үй тапсырмасын тексеру III.«Қызығушылықты ояту» кезеңіа) семантикалық карта толтыру IV.«Мағынаны тану» кезеңі а) тақырыптық түйінді сөздер ә) жаңа сабақ түсіну «Түртіп алу» стратегиясы V.Жаңа сабақты бекіту «Ой толғаныс» стратегиясы VI.Сергіту (логикалық есеп) VII.Бағалау а)(кітап, қоржын, қоқыс шелегі) ә) топ жетекшілерінің бағаларын талқылап, журналға қою VIII.Үйге тапсырма Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру а) (класс тазалығын, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру) ә) психологиялық дайындық (шаттық шеңберін құру) Біз тағы да біргеміз Сөгілмейді іргеміз Құшып күннің шуағын Көрісеміз қуанып. б) «Өз сыңарыңды тап» ойыны (класты екі топқа бөлу) в) топ басшыларын сайлап, жетон беріп қою. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру (№123) 1топ №123(1,2) 2топ №123(3,4)тақтаға шығарады, оқушылар тексеріп алады.ІІІ. «Қызығушылықты ояту» кезеңіА) «Семантикалық карта» толтыру Шешімдері Квадрат теңдеудің тұбірлері x1 =-а+x2=-а- x= x1 =а + x2=а - x=0x= - x=0 ax2 + bx = 0 ax2 + c = 0 ax2 = 0 (x-a)2 - b = 0 (x+a)2 - b = 0 Ә) «Квадрат теңдеулер» тақырыбына берілген рефераттарын тыңдау.ІҮ. «Мағынаны тану» кезеңіА) Тақырыптық түінді сөздер СӨЗДЕР БАНКІСІ БІЗДІҢ ТАҚЫРЫП Сызықтық, квадрат, функция, шешімінің, түбірлерінің, теңдеу, қосу, азайту, пропорция, формулалар, бөлшек, қатынас ? (күннің жадын, тақырыпты дәптерлеріне жаздыру) Енді бұгіннен бастап толық квадрат теңдеулердің түбірлерін формула көмегімен шығарумен танысамыз. 1) Білу «Түртіп алу» стратегиясы бойынша 1– ші топ ax2 + bx + с = 0 2 – ші топ x2 + рx+ q = 0 Дискриминантын (Д) түбірлерінің формуласын тауып жазу 2)Түсіну а) Д 0 x1, x2ә) Д 0 б) Д =0 x1в) b=2nD2=x1,2= г) a+b+c=0 x1 = 1, x2 = b=a+c x1 = - 1, x2 = - 3)Қолдану Мысал есеп: 1.x2 – 6x +5=0 2.x2 – 4x +3=0 3.x2 + 7x +6=0 4.x2 + 8x +7=0V. Жаңа сабақты бекіту«Ой толғаныс» стратегиясы (Оқулықпен жұмыс) 1топ №130(1,3) 2топ №130(2,4) 4)Талдау ( әр топтан екі оқушыдан шығып тақтаға есеп шығару, талдау) 5)Жинақтау (Қай формуланы қолданған тиімді, оны қалай қолданды жинақтап айтады)VІ. Сергіту сәті. 1.Күнделікті өмірде қандай сұраққа ешқашан ия деп жауап беруге болмайды? (ұйықтап жатырсын ба?) 2.Екі таяқтың төрт ұшы бар. Екі жарым таяқтың неше ұшы бар? (6) VІІ. Бағалау (стикерлер жабыстыру) Маған осы сабақ ұнады Менің осы сабақтан Маған сабақ еш аларым көп ұнамады, түсінбедім Ә) топ жетекшілерінің бағалауын талқылау, журналға баға қою. VІІІ. Үйге тапсырма: №131
6 654 981 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Молчанова Элеонора Анатольевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Мини-курс
4 ч.