Пәні:
Алгебра Күні: 22.10.2015ж
Сабақтың
тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді
түрлендіруге есептер шығару.
Сабақтың
мақсаты: Оқушылардың білімдерін тереңдетіп,
жинақтау, тақырып бойынша алған білімдерін есептер шығаруда пайдалана білуге
үйрету.
Сабақтың
міндеттері:
а)
білімділік: оқушылардың білімдерін тиянақтау,
жүйелеу, бекіту.
ә)
дамытушылық: теориялық білімдерін практикада
ұштастыра отырып, топпен, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру.
б)
тәрбиелік: оқуға саналы көзқарасқа, өз
мүмкіндігіне сенуге, мақсатына жете білуге, өз еңбегін бағалай білуге
тәрбиелеу.
Сабақтың
типі: аралас сабақ
Сабақтың
әдісі: сұрақ-жауап, практикалық
Сабақтың
көрнекілігі: кеспе қағаздар, слайд , бағалау
парағы
Сабақтың
құрылымы:
1. Ұйымдастыру
бөлімі 3 мин.
2. Үй
тапсырмасын тексеру 4 мин.
3. Өткенді
қайталау (зымыран сұрақтар) 5 мин.
4. Есептер
шығару 20 мин
а) оқулықпен жұмыс
ә) деңгейлік тарсырма
б) топтық жұмыс
5. Үйге
тапсырма беру 1мин.
6. Бекіту
7мин.
7. Бағалау
5мин
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
- оқушылармен
амандасу, түгендеу
- оқушы назарын
сабаққа аудару
- топқа бөлу,
психологиялық дайындық
1 топ.
Түбір белгісінің ішіне енгізу
2 топ.
Түбір белгісінің сыртына шығару
=3.
9=. =2
=3.
3=. 5=
- иррационалдықтан
босату дегеніміз не?
Ø
Түбір белгісінің алдына шығару дегеніміз
не?
Ø
Түбір белгісінің ішіне енгізу дегеніміз
не?
Бүгінгі сабағымыз бастамас бұрын топтар
бір-біріне сәттілік тілеп жігер берейік.
1 топқа:
Қажымас қайрат, таудай талап тілейміз
2 топқа:
Күннің шуағындай жылу тілеймін
Әрбір балаға нәтижелік карта
үлестіріледі.Оны бала толтырады.
ІІ. Үй
тапсырмасын тексеру
М: №83 , №84
есептер тексеріледі
III.Өткенді
қайталауға арналған зымыран сұрақтар.( Әр дұрыс
жауап 1 ұпай).(7 мин)
1.Көбейткішті
түбір белгісінің алдына шығар.
А)= 2
б) = 5;
в) =6
2.
Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгіз.
А)2= б)
3 = в)
4=
3.Бөлшектің
бөліміндегі иррационалдықтан құтыл.
А) б) в)
IV.Есептер
шығару
а) Деңгейлік
тапсырмалар:
(Жауабын
тақта арқылы әркім өзін тексереді. Әр дұрыс жауап 1 ұпай) (8 мин)
А деңгей.
А) ә)
б)
В деңгей
А) ә) б)
С деңгей
А) ә) б)
Жауаптары:
а
деңгей: ә) б)
В деңгей: ә) б)
с деңгей: ә) б)3
ә) Оқулықпен жұмыс.
№ 85
- (-)*=-=4-10=-6
- (-)*=-=6-15=-9
№ 86
- (3-)*(5+)=15+3-5-=15+6-5-4=12
- (4-)*(+6)=4+24--6=4+24-3-6=19
№88
- (-а)*(
+а)=2-а2=5-а2
- (-)*(+)= z-7
№ 90
2.
б) Топтық
тапсырма: (Әр дұрыс жауап 1 ұпай)(8 мин)
1 топ.
1. Есепте: ;
2. Салыстыр: ;
3. Өрнекті ықшамда:
-----------------------------------------------------------------------------
2 топ.
1. Есепте: ;
2. Салыстыр: ;
3. Өрнекті ықшамда:
V. Үйге тапсырма
(1 мин)
М: Үйге №85 (3-4); №86 (3-8); №88 (3-4);
№91 (3-6)
VI.
Сабақты қорытындылау (4 мин)
Бір-бірінің дәптерін сағат тілі бойынша
жолдастарымен алмастырып, жауабын тақта арқылы тексереді.
Тест (8
мин)
1.Өрнектерді
ықшамда.
1.
А)11+ ә) 9 б) 19+11 в) 11-
2.
А) ә) z-7
б) z2-49 в)
7-
z
3.
А) 36n-49m ә) б)
в)
4.
А)
-6 ә) б)
-3 в)
5
. өрнегінің мәнін есепте
а) 0,72;
ә)0,1 б)0,2 в)-0,2
6.
а) 27;
ә)11 б)-11 в)12
7 .
бөлшегін иррационалдықтан босат.
ә . б. в.
VII. Бағалау
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қарашатау
орта мектебі
Біле бер қанша білсең-тағы
тіле,
Жетерсің мақсатыңа біле,біле.
Ж.Баласағұн
Квадрат
түбірлері бар өрнектерді түрлендіруге есептер шығару.
(ашық
сабақ)
Өткізген:
Мұқашева Г.Қ
Сыныбы:
8 «Ә»
Құмқұдық
ауылы
2014/2015
оқу жылы
1 топ.
1. Есепте: ;
2. Салыстыр: ;
3. Өрнекті ықшамда:
-----------------------------------------------------------------------------
2 топ.
1. Есепте: ;
2. Салыстыр: ;
3. Өрнекті ықшамда:
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушының
аты-жөні
|
Үй
тапсырмасы
|
Қайталау жаттығулары
|
Деңгейлік тапсырма
|
Топпен жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
Тест
|
Қорытынды ұпай саны.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
I топ
II топ