Главная / Другое / Коучинг«Жуан және жіңішке сұрақтар»

Коучинг«Жуан және жіңішке сұрақтар»



Коучингтің тақырыбы: «Жуан және жіңішке сұрақтар» (Тиімді сұрақтардың қойылуы)

Өткен уақыты – 10.04.2015


Жалпы мақсаттар

Мұғалімдер жуан және жіңішке сұрақтарды қою жолдарын біледі, бір-бірінен айыра алады. Сабақ үстінде тиімді сұрақтарды Блум таксономиясы негізінде қойылуы әдістерін меңгереді.

Күтілетін нәтиже

Коучинг сабаққа қатысушылар сұрақтарды тиімді қою стратегияларын біледі, оларды сыныпта қолдана алуды үйренеді және өз ұсыныстарын береді

Ресурстар

Слайд-презентация, АКТ, флипчарт, блутак, маркерлар, шарлар


Коуч-сессияны өткізу кезеңдері

Уақы-ты

Коучингке қатысатындарың іс-әрекеті

Амандасу


Жалпы уақыты – 45 минут

Ұйымдастыру кезеңі

3 мин

1. Психологиялық ахуал.

А) Топқа бөлінеді (тілек арқалаған шарлар)

Б) Бір-біріне тілектер айтады

2. Топтағы рөлдерін бөліп алады

Активити «2 шын, 1 жалған» ақпарат


2 мин

1.Біз бір нәрсе жайында білгіміз келгенде қойыламыз.

2.Біз туралы оқығанда немесе айтқанда, Сіздер әрқашан шаттыққа, қуанышқа бөленіп, көңіл күйлеріңіз көтеріледі.

3.Біз арқылы Сіздер қысқа сөйлеуге немесе қиыннан қиыстырып, сыни ойлануға бағытталасыздар.

Коуч сұрағы

1 мин

1.Қай ақпарат жалған?

2.Коучинг тақырыбы не туралы болмақ?

Ой қозғау Бейнежазба

hello_html_m6f52a58b.jpg

3 мин

hello_html_m675d22c9.png

Жауап беруге

2 мин

Топтар ойланып, бір уақытта жауап береді.

Коуч сұрағы

3 мин

1.Қай топ тапсырманы орындауда ойланбай, тез жауап берді, қай топқа ойлануға тура келді?

2.Неге?



3. LS-4 циклінен соң шыққан жалпы мәселе айтылады.

Сұрақ қоюдағы кемшіліктер:
- Фактілер мен бөлімдерге арналған жіңішке сұрақтардың көптігі;
- Оқушыларға түсініксіз сұрақтардың қойылуы;
- Бір сарынды сұрақтардың берілуі;
- Мұғалімнің оқушылардың қате жауабына көңіл аудармауы;
- Шағын топтарға ғана арналған сұрақтарды қолдануы (қабілетті балаларға);
- Басқа тәсілдердің тиімді екендігін біле тұра, жағдайға ғана байланысты сұрақ қою;
- Мұғалімнің өзі қойған сұрағына өзі жауап беруі;

Тақырыбы мен мақсаты

3 мин

1.Тақырыбы: «Жуан және жіңішке сұрақтар»

2. Мақсатын топтар өздері шығарады, шарға іліп қояды.

Топтық тапсырма

5 мин

«Жуан және жіңішке сұрақтар» туралы бірлескен жұмыс

«Қызыл шарлар» тобы. Кластер құрады.

«Жасыл шарлар» тобы. Венн диаграммасы

Қорғау

5 мин

Топ баяндамашылары постерлерін қорғайды

«Блум түймедағы»

hello_html_m3b12c4fa.png


7 мин

  1. Мәтін бойынша жұмыс

  2. Блум таксономиясы бойынша сұрақтар қою

hello_html_mebf209a.png

Қорғау

3 мин

Әр топ өз жобасын ортаға шығып қорғайды

Қорытынды

4 мин

«Жуан және жіңішке сұрақтардың дұрыс қойылуының» маңыздылығы неде?..

(Әрістестердің ұсыныстары...)

Қорытынды рефлексия

4 мин

hello_html_405a6c60.png






Коучинг«Жуан және жіңішке сұрақтар»
  • Другое
Описание:

Коучингтің тақырыбы: «Жуан және жіңішке сұрақтар» (Тиімді сұрақтардың қойылуы)

Өткен уақыты – 10.04.2015

Жалпы мақсаттар

Мұғалімдер жуан және жіңішке сұрақтарды қою жолдарын біледі, бір-бірінен айыра алады. Сабақ үстінде тиімді сұрақтарды Блум таксономиясы негізінде қойылуы әдістерін меңгереді.

Күтілетін нәтиже

Коучинг сабаққа қатысушылар сұрақтарды тиімді қою стратегияларын біледі, оларды сыныпта қолдана алуды үйренеді және өз ұсыныстарын береді

Ресурстар

Слайд-презентация, АКТ, флипчарт, блутак, маркерлар, шарлар

Коуч-сессияны өткізу кезеңдері

Уақы-ты

Коучингке қатысатындарың іс-әрекеті

Амандасу

Жалпы уақыты – 45 минут

Ұйымдастыру кезеңі

3 мин

1. Психологиялық ахуал.

А) Топқа бөлінеді (тілек арқалаған шарлар)

Б) Бір-біріне тілектер айтады

2. Топтағы рөлдерін бөліп алады

Активити «2 шын, 1 жалған» ақпарат

2 мин

1.Біз бір нәрсе жайында білгіміз келгенде қойыламыз.

2.Біз туралы оқығанда немесе айтқанда, Сіздер әрқашан шаттыққа, қуанышқа бөленіп, көңіл күйлеріңіз көтеріледі.

3.Біз арқылы Сіздер қысқа сөйлеуге немесе қиыннан қиыстырып, сыни ойлануға бағытталасыздар.

Коуч сұрағы

1 мин

1.Қай ақпарат жалған?

2.Коучинг тақырыбы не туралы болмақ?

Ой қозғауБейнежазба

3 мин

Жауап беруге

2 мин

Топтар ойланып, бір уақытта жауап береді.

Коуч сұрағы

3 мин

1.Қай топ тапсырманы орындауда ойланбай, тез жауап берді, қай топқа ойлануға тура келді?

2.Неге?

3. LS-4 циклінен соң шыққан жалпы мәселе айтылады.

Сұрақ қоюдағы кемшіліктер:
- Фактілер мен бөлімдерге арналған жіңішке сұрақтардың көптігі;
- Оқушыларға түсініксіз сұрақтардың қойылуы;
- Бір сарынды сұрақтардың берілуі;
- Мұғалімнің оқушылардың қате жауабына көңіл аудармауы;
- Шағын топтарға ғана арналған сұрақтарды қолдануы (қабілетті балаларға);
- Басқа тәсілдердің тиімді екендігін біле тұра, жағдайға ғана байланысты сұрақ қою;
- Мұғалімнің өзі қойған сұрағына өзі жауап беруі;

Тақырыбы мен мақсаты

3 мин

1.Тақырыбы: «Жуан және жіңішке сұрақтар»

2. Мақсатын топтар өздері шығарады, шарға іліп қояды.

Топтық тапсырма

5 мин

«Жуан және жіңішке сұрақтар» туралы бірлескен жұмыс

«Қызыл шарлар» тобы. Кластер құрады.

«Жасыл шарлар» тобы. Венн диаграммасы

Қорғау

5 мин

Топ баяндамашылары постерлерін қорғайды

«Блум түймедағы»

7 мин

1.Мәтін бойынша жұмыс

2.Блум таксономиясы бойынша сұрақтар қою

Қорғау

3 мин

Әр топ өз жобасын ортаға шығып қорғайды

Қорытынды

4 мин

«Жуан және жіңішке сұрақтардың дұрыс қойылуының» маңыздылығы неде?..

(Әрістестердің ұсыныстары...)

Қорытынды рефлексия

4 мин

Автор Рахимжанова Салтанат Кинаяткызы
Дата добавления 14.05.2015
Раздел Другое
Подраздел Планирования
Просмотров 2123
Номер материала 59315
Скачать свидетельство о публикации
