Главная / Другое / Коучинг "Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдері: диалогтік оқыту "

Коучинг "Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдері: диалогтік оқыту "

hello_html_45b593fc.gifhello_html_7737c26d.gifhello_html_m7d8c5f73.gifКоучинг сабақтың жоспары

Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдері: диалогтік оқыту

Коуч: А.С.Құлмағанбетова

Жалпы мақсаты

Оқытудың 7 модулінің бірі-жаңа әдіс-тәсілдер: диалогтік оқыту туралы өзара пікірлесе отыра түсініктерін жетілдіреді, өзіндік ерекшелігін саралап, өзектендіреді.

Күтілетін нәтиже

Сабақта пікірлесу ортасын құрудың, сындарлы диолог жүргізудің жолдарын үйреніп, іс-тәжірибелерінде қолдану шеберлігін арттырады.

Түйінді идеясы

Диологтік оқыту әдісін қолдану арқылы оқушылардың сабақта пікірлесу ортасын құра білудің маңызын, берер нәтижесін түсінеді.

Ақпарат көзі

интернет материалдары.

Ресурстары

Слайд-таныстырылым, постр, түрлі-түсті маркер, стикер.


  • Сабақтың барысы

Коучинг сессияны өткізу кезеңдері

Коуч пен койчингке қатысушылардың

атқаратын іс-әрекеті

Сәлемдесу

  • Коуч коучингке қатысушылармен амандасып, бүгінгі коучингтің табысты өтуіне сәттілік тілейді.

Топқа бөліну.



Активити

Мақсаты: Мұғалімдерді коучинг тақырыбына енгізу.

Нәтижесі: жұмыс атмосферасына бейімделеді.


  • 1. Коучингке қатысушылар екіге бөлінген фигуралардың жартысын тауып, ішіндегі суреттерді жұптастыру арқылы 2 топқа бөлініп отырады. №1-топ: көзілдірік, қайшы суреттері бейнеленген бойынша, № 2-топ: көбелек, алма суреттері бейнеленген. бойынша отырады.

  • 2.Фигуралар ішіндегі суреттерге назар аударту, олар не үшін алынғаны туралы сұрау?

  • Сурет бөліктерін біріктіру арқылы жұп құрайды. 1мин

  • 2. Топтық рөл бөлінеді. 1 мин.

  • 2 минут музыка ойнайды. Осы уақыт аралығында жұптар бір-бірі туралы барынша көп ақпарат жинаулары тиіс.

  • Музыка аяқталған соң әрбір қатысушы өзі жинаған ақпаратпен таныстырады.

  • Ең көп ақпарат жинай алған қатысушы мадақталады.

Стратегия: миға шабуыл.

Мақсаты: Қызығушылығын ояту.









Слайд.

1.АКТ. «1 жастағы балалар арасындағы диалог» бейнематериал ұсынылады.

2.Сонымен, жаңа ғана сіздер әріптестеріңіз туралы ақпаратты жинау үшін не істедіңіздер? Әрекетіңізді атап шығыңыз:

-сұрақ қойдыңыз, жауап алдыңыз, сөйлестіңіз.

2. Бүгінгі коучинг қандай тақырыпта болады деп ойлайсыз?

  1. Жауап: Диалогтік оқыту.

3. Коуч қатысушылары тақырып пен мақсатты айқындайды.

Слайдтан коучинг тақырыбы, мақсаты мен күтілетін нәтижесі көрсетіледі. 2 мин.

4. Слайдтан диалогтік оқыту туралы шағын теориялық ақпарат беріледі.


Практикалық бөлім

Топтық жұмыс

Стратегия: «айырмасын тап»

Мақсаты: оқыту мақсатындағы диалог пен күнделікті қолданатын қарым-қатынас диалогын ажырата алады?

Күтілетін нәтиже: Оқыту мақсатындағы диалог туралы түсініктерін нақтылап, дамытады.















Топтық жұмыс:

Мақсаты: диалогтік оқытудың кумулятивті әңгіме түрін біледі.

Нәтиже: Кумулятивті әңгіме, оның барысын біледі.





Слайд. Кумулятивтік әңгіме барысында байқалатын жайлар көрсетіледі:







Топтық жұмыс:

Стратегия: «Әңгіме- дебат», «Зерттеушілік әңгіме»

Мақсаты: Диологтік оқытудың әңгіме-дебат, зерттеушілік әңгіме түрін, айырмасын біледі.

Нәтиже: « Әңгіме- дебат», «Зерттеушілік әңгіме» түрін өзектендіреді, сабақта қолдана алады.











.Слайд. Әңгіме –дебат, Зерттеушілік әңгімеге тән белгілер көрсетіледі.

































Топтық жұмыс:

Стратегия: «Арқан тарту»

Мақсаты: Диалогтік оқыту туралы алған дағдыларын жинақтап қорыту



Нәтиже: «Диалогтік оқытуды сабақтарында қолданудың маңыздылығын өзектендіреді»



Кері байланыс

  • 1-тапсырма. Экран. «Айырмасын тап» 1 қарым-қатынастық диалог . Оқытушылық сипаттағы диалог

  • А)Кеспе қағазда берілген сұрақтар мен жауаптарды екі түрге ажыратып, ретін тауып қою тапсырмасы орындалады

  • -С.Сейфуллин.

  • -қалың қалай?

  • -Жақсы. Шыққан кезде хабарласасыз ғой?

  • -адал, шынай достық, оны қадірлей білу туралы.

  • -Білмедім.Көліктің келуіне байланысты.

  • -оның қандай шығармаларын білесіз?

  • -жолға қашан шығасыз?

  • -Иә, әрине.

  • Бұл шығарманың тақырыбы мен идеясы не туралы?

  • - Рахмет,жаман емес.

  • -шығарманың авторын атаңыз?

  • -«Сыр сандық» өлеңі

  • Ә) Екі диологтің айырмасын тауып айтады. 5мин



2-тапсырма. Әр топ берілген ұғым туралы пікірлерін айтып, әңгімелеседі.

1-топ. «Өмір, өлім, ұят».

2-топ. «Достық, қамқорлық, ақымақ».



  1. Сұрақ? Осы әңгімелесу барысында қандай жағдайларды байқадыңыздар?

  2. Байқалған жайлар санамалап айтқызылады.



1.Пікір айтылды, барлығы механикалық түрде тыңдап, келістіңіздер.

2.Бір-біріңіздің пікірлеріңізді төзімділікпен тыңдадыңыздар.

3.Идеялар қайталанды, бірақ үнемі бағалана бермейді.

Кумулятивтік әңгіме



  1. 1-топ берілген тақырып бойынша постер қорғайды.

Тапсырма: 1. «Ақымақ досыңның қамқорлығы -дұшпанның қастығымен бірдей» дегенге пікіріңіз қандай?

Критерий ұсынылады:

  1. Ақылға қонымды мәлімет ұсыну;

  2. Сұрақ қою, оны дәлелдеу;

  3. Идеяны мұқият бағалау;

  4. Келісімге, ортақ шешімге келу, не ұмтылу.



  1. 2-топ берілген тақырып бойынша әңгіме-дебат жасайды.

Тақырып: «Өлімнен ұят күшті»

1-жұп: «Иә, бұл солай. Өлімнен ұят күшті»

2-жұп: «Жоқ, олай емес. Өлімнен ұят күшті емес».



Қорытынды



  1. Сұрақ? Осы әңгімелесу барысында қандай жағдайларды байқадыңыздар?

Байқалған жайлар санамалап айтқызылады.

Слайд:

Әңгіме-дебат барысында :

1.Ой-пікір алшақтығы;

2. әрікім өз шешімінде қалады;

3.Қарым-қатынас иә, бұл солай, жоқ, олай емес деген бағытта жүргізіледі.

4.бірлеспейді, бәсекелестік;

Зерттеушілік әңгіме:

  1. Әркім ақылға қонымды мәлімет ұсынады;

  2. Әркімнің идеясы пайдалы деп саналғанмен, мұқият бағалау жүргізіледі;

  3. Қатысушылар бір-біріне сұрақ қояды

  4. Қатысушылар бір-біріне сұрақ қояды және айтқандарын дәлелдейді;

  5. Топтағы қатысушылар келісімге жетуге тырысады, ұмтылады.



5 тапсырма. «Арқан тарту». Екі топ тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды, дұрыс жауабын айтқан топ арқанды өзіне тартады.

Коучтер қорытынды сұрақ қояды



  • 1. Бұл әдісті сабақтың қай кезеңінде, қандай тапсырманы орындауда қолданар едіңіз?

  • 2. Бұл әдісті қолдану арқылы біз оқушының қандай дағдыларын дамытамыз деп ойлайсыздар?. 5 мин







Коучинг қатысушылары кері байланыс жасайды. 3 мин.



Екі жұлдыз, бір тілек.






Коучинг "Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдері: диалогтік оқыту "
  • Другое
Описание:

Коучинг сабақтың жоспары

Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдері: диалогтік оқыту

Коуч: А.С.Құлмағанбетова

Жалпы мақсаты

Оқытудың 7 модулінің бірі-жаңа әдіс-тәсілдер: диалогтік оқыту туралы өзара пікірлесе отыра түсініктерін жетілдіреді, өзіндік ерекшелігін саралап, өзектендіреді.

Күтілетін нәтиже

Сабақта пікірлесу ортасын құрудың, сындарлы диолог жүргізудің жолдарын үйреніп, іс-тәжірибелерінде қолдану шеберлігін арттырады.

Түйінді идеясы

Диологтік оқыту әдісін қолдану арқылы оқушылардың сабақта пікірлесу ортасын құра білудің маңызын, берер нәтижесін түсінеді.

Ақпарат көзі

интернет материалдары.

Ресурстары

Слайд-таныстырылым, постр, түрлі-түсті маркер, стикер.

  • nСабақтың барысы

Коучинг сессияны өткізу кезеңдері

Коуч пен койчингке қатысушылардың

атқаратын іс-әрекеті

Сәлемдесу

Коуч коучингке қатысушылармен амандасып, бүгінгі коучингтің табысты өтуіне сәттілік тілейді.

Топқа бөліну.

Активити

Мақсаты: Мұғалімдерді коучинг тақырыбына енгізу.

Нәтижесі: жұмыс атмосферасына бейімделеді.

1. Коучингке қатысушылар екіге бөлінген фигуралардың жартысын тауып, ішіндегі суреттерді жұптастыру арқылы 2 топқа бөлініп отырады. №1-топ: көзілдірік, қайшы суреттері бейнеленген бойынша, № 2-топ: көбелек, алма суреттері бейнеленген. бойынша отырады.

2.Фигуралар ішіндегі суреттерге назар аударту, олар не үшін алынғаны туралы сұрау?

Сурет бөліктерін біріктіру арқылы жұп құрайды. 1мин

2. Топтық рөл бөлінеді. 1 мин.

2 минут музыка ойнайды. Осы уақыт аралығында жұптар бір-бірі туралы барынша көп ақпарат жинаулары тиіс.

Музыка аяқталған соң әрбір қатысушы өзі жинаған ақпаратпен таныстырады.

Ең көп ақпарат жинай алған қатысушы мадақталады.

Стратегия: миға шабуыл.

Мақсаты: Қызығушылығын ояту.

Слайд.

1.АКТ. «1 жастағы балалар арасындағы диалог» бейнематериал ұсынылады.

2.Сонымен, жаңа ғана сіздер әріптестеріңіз туралы ақпаратты жинау үшін не істедіңіздер? Әрекетіңізді атап шығыңыз:

-сұрақ қойдыңыз, жауап алдыңыз, сөйлестіңіз.

2. Бүгінгі коучинг қандай тақырыпта болады деп ойлайсыз?

  • 1.Жауап: Диалогтік оқыту.

3. Коуч қатысушылары тақырып пен мақсатты айқындайды.

Слайдтан коучинг тақырыбы, мақсаты мен күтілетін нәтижесі көрсетіледі. 2 мин.

4. Слайдтан диалогтік оқыту туралы шағын теориялық ақпарат беріледі.

Практикалық бөлім

Топтық жұмыс

Стратегия: «айырмасын тап»

Мақсаты: оқыту мақсатындағы диалог пен күнделікті қолданатын қарым-қатынас диалогын ажырата алады?

Күтілетін нәтиже: Оқыту мақсатындағы диалог туралы түсініктерін нақтылап, дамытады.

Топтық жұмыс:

Мақсаты: диалогтік оқытудың кумулятивті әңгіме түрін біледі.

Нәтиже: Кумулятивті әңгіме, оның барысын біледі.

Слайд. Кумулятивтік әңгіме барысында байқалатын жайлар көрсетіледі:

Топтық жұмыс:

Стратегия: «Әңгіме- дебат», «Зерттеушілік әңгіме»

Мақсаты: Диологтік оқытудың әңгіме-дебат, зерттеушілік әңгіме түрін, айырмасын біледі.

Нәтиже: « Әңгіме- дебат», «Зерттеушілік әңгіме» түрін өзектендіреді, сабақта қолдана алады.

.Слайд. Әңгіме –дебат, Зерттеушілік әңгімеге тән белгілер көрсетіледі.

Топтық жұмыс:

Стратегия: «Арқан тарту»

Мақсаты: Диалогтік оқыту туралы алған дағдыларын жинақтап қорыту

Нәтиже: «Диалогтік оқытуды сабақтарында қолданудың маңыздылығын өзектендіреді»

Кері байланыс

1-тапсырма. Экран. «Айырмасын тап» 1 қарым-қатынастық диалог . Оқытушылық сипаттағы диалог

А)Кеспе қағазда берілген сұрақтар мен жауаптарды екі түрге ажыратып, ретін тауып қою тапсырмасы орындалады

-С.Сейфуллин.

-қалың қалай?

-Жақсы. Шыққан кезде хабарласасыз ғой?

-адал, шынай достық, оны қадірлей білу туралы.

-Білмедім.Көліктің келуіне байланысты.

-оның қандай шығармаларын білесіз?

-жолға қашан шығасыз?

-Иә, әрине.

Бұл шығарманың тақырыбы мен идеясы не туралы?

- Рахмет,жаман емес.

-шығарманың авторын атаңыз?

-«Сыр сандық» өлеңі

Ә) Екі диологтің айырмасын тауып айтады. 5мин

2-тапсырма. Әр топ берілген ұғым туралы пікірлерін айтып, әңгімелеседі.

1-топ. «Өмір, өлім, ұят».

2-топ. «Достық, қамқорлық, ақымақ».

  • 1.Сұрақ? Осы әңгімелесу барысында қандай жағдайларды байқадыңыздар?
  • 2. Байқалған жайлар санамалап айтқызылады.

1.Пікір айтылды, барлығы механикалық түрде тыңдап, келістіңіздер.

2.Бір-біріңіздің пікірлеріңізді төзімділікпен тыңдадыңыздар.

3.Идеялар қайталанды, бірақ үнемі бағалана бермейді.

Кумулятивтік әңгіме

  • 1.№1-топ берілген тақырып бойынша постер қорғайды.

Тапсырма: 1. «Ақымақ досыңның қамқорлығы -дұшпанның қастығымен бірдей» дегенге пікіріңіз қандай?

Критерий ұсынылады:

  • 1.Ақылға қонымды мәлімет ұсыну;
  • 2.Сұрақ қою, оны дәлелдеу;
  • 3.Идеяны мұқият бағалау;
  • 4.Келісімге, ортақ шешімге келу, не ұмтылу.
  • 2.№2-топ берілген тақырып бойынша әңгіме-дебат жасайды.
  • Тақырып: «Өлімнен ұят күшті»
  • 1-жұп: «Иә, бұл солай. Өлімнен ұят күшті»
  • 2-жұп: «Жоқ, олай емес. Өлімнен ұят күшті емес».

Қорытынды

  • 3.Сұрақ? Осы әңгімелесу барысында қандай жағдайларды байқадыңыздар?

Байқалған жайлар санамалап айтқызылады.

Слайд:

Әңгіме-дебат барысында :

1.Ой-пікір алшақтығы;

2. әрікім өз шешімінде қалады;

3.Қарым-қатынас иә, бұл солай, жоқ, олай емес деген бағытта жүргізіледі.

4.бірлеспейді, бәсекелестік;

Зерттеушілік әңгіме:

  • 1.Әркім ақылға қонымды мәлімет ұсынады;
  • 2.Әркімнің идеясы пайдалы деп саналғанмен, мұқият бағалау жүргізіледі;
  • 3.Қатысушылар бір-біріне сұрақ қояды
  • 4.Қатысушылар бір-біріне сұрақ қояды және айтқандарын дәлелдейді;
  • 5.Топтағы қатысушылар келісімге жетуге тырысады, ұмтылады.

5 тапсырма. «Арқан тарту». Екі топ тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды, дұрыс жауабын айтқан топ арқанды өзіне тартады.

Коучтер қорытынды сұрақ қояды

1. Бұл әдісті сабақтың қай кезеңінде, қандай тапсырманы орындауда қолданар едіңіз?

2. Бұл әдісті қолдану арқылы біз оқушының қандай дағдыларын дамытамыз деп ойлайсыздар?. 5 мин

Коучинг қатысушылары кері байланыс жасайды. 3 мин.

Екі жұлдыз, бір тілек.


Автор Kульмаганбетова Айнагуль Сайлаукызы
Дата добавления 14.05.2015
Раздел Другое
Подраздел Планирования
Просмотров 5191
Номер материала 59318
Скачать свидетельство о публикации
