Главная / Начальные классы / Конспект уроку з українського читання за темою «Навчаючись, зростаємо! В. Сухомлинський «Для чого кажуть «спасибі». В. Грицько «Мова» (3 клас)

Конспект уроку з українського читання за темою «Навчаючись, зростаємо! В. Сухомлинський «Для чого кажуть «спасибі». В. Грицько «Мова» (3 клас)

hello_html_m708b8afa.gif
hello_html_m63419bf.gif
hello_html_m562d276c.gif
hello_html_m7979f03.gif
hello_html_58258ea9.gif
hello_html_mcca1d47.gif
hello_html_137c6431.gif
hello_html_43253547.gif
hello_html_m6e00be2d.gif
hello_html_m63e27022.gif
hello_html_43253547.gif
hello_html_m6e00be2d.gif
Комунальний заклад освіти

«Середня загальноосвітня школа №45»











Відкритий урок

з українського читання, проведений у 3-Г класі,

за темою:

«Навчаючись, зростаємо!

В. Сухомлинський «Для чого кажуть «спасибі». В. Грицько «Мова»









Вчитель: Лебеденко О. М.

























м. Дніпропетровськ

2013-2014 н. р.

Тема. Навчаючись, зростаємо! В. Сухомлинський «Для чого кажуть

«спасибі». В. Грицько «Мова».

Мета: актуалізувати знання учнів про норми етикетного мовлення та

необхідність дотримування їх під час спілкування;

удосконалювати вміння читати, робити висновки з

прочитаного; удосконалювати і розвивати мовленнєві вміння

учнів; виховувати любов до української мови та дружні

стосунки між учнями класу.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник, портрет В.Сухомлинського, його твори; картки для роботи в групах, матеріал для асоціації, малюнки « Правила поведінки у транспорті».

На уроці учні працюють у тематичних групах: «біографи», «мовники»,

«поети», «актори», «експерти».

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

Пролунав уже дзвінок,

Він покликав на урок.

Він осінній і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей

І лагідно промовимо : « Добрий день!»

II. Оголошення теми і мети уроку.

Ми щойно промовили якесь чарівне слово, та щоб здогадатися, якою буде тема сьогоднішнього уроку, зберіть з розсипаних букв слово. Так, це слово ВВІЧЛИВІСТЬ. Тож про що піде мова на уроці?

III. Актуалізація опорних знань.

1. Вправа « Тематична павутинка»

ВВІЧЛИВІСТЬ

Вихованість Етикет Чарівні слова Доброта

2.Технологія « Мікрофон».

Що означає слово « ввічливість»?

Група « Мовників» підготувала значення кожного слова.

Ввічливість. До початку 16 ст. слово «вежа» означало « знавець», тобто той, хто знає правила пристойної поведінки. Отже, ввічливість – це вміння вести себе так, щоб іншим було приємно з тобою спілкуватися.

Вихованість – це риса характеру, що вирізняє людину гарним вихованням, тобто який вміє добре себе вести.

Етикет – установлені норми поведінки і правила ввічливості у суспільстві.

Доброта – чуйне, приязне ставлення до людей.

  • Тож яка це ввічлива людина? ( Та, що дотримується етикету,тобто вихована, добра і вживає повсякчас чарівні слова.)

3. Ґронування.

Здрастуйте Дякую Добрий день

До побачення Чарівні словА Будь ласка

Перепрошую Спасибі Вибачте

IV. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.

Бесіда.

- Якими словами користуємося,коли вітаємося? ( Доброго дня, здрастуйте.)

- А коли прощаємося? ( До побачення, на все добре, до зустрічі.)

- А коли звертаємося з проханням? ( Прошу, дозвольте, будьте ласкаві,ласкаво просимо.)

Виховані люди постійно користуються словами ввічливості, навіть не замислюючись, для чого вони це роблять. А ви замислювалися над цим питанням? Тож сьогодні оповідання В.О.Сухомлинського « Для чого кажуть «спасибі» дасть нам відповідь.

V. Робота над новим матеріалом.

1. Група « Біографи».

Народився Василь Олександрович Сухомлинський у селі Василівка на Кіровоградщині. Змалку в родині Сухомлинських виховували любов до книги. У діда була бібліотека, яка потім перейшла до Василя Олександровича. У навчанні хлопчик був старанним і здібним, мав чудову пам'ять, любив і розумів жарти, був хорошим товаришем. Сімнадцятирічним юнаком Сухомлинський став учителем української мови та літератури, пізніше – директором школи. Для педагогів В. О. Сухомлинський написав багато статей, книг. Для наймолодших він створив близько 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел.

За своє коротке життя (52 р.) ця людина залишила дуже вагомий слід на землі. Тож у цьому році святкується ювілейна дата – 95 років з дня народження письменника.

2. Слухання оповідання В. Сухомлинського «Для чого кажуть «спасибі»?»

- Чи здогадалися ви, для чого кажуть спасибі?

3. Читання учнями оповідання уголос.

4. Робота у групах.

1 група: Що здивувало Хлопчика? Прочитайте ці рядки.

2 група: Як пояснив свою подяку дідусь? Підтвердіть свою думку текстом.

3 група: Як ви гадаєте, про що думав Хлопчик, ідучи через ліс довгою

дорогою?

4 група: А коли ви кажете «спасибі»?

5 група: А якими ще словами ми можемо скористатися замість слова

«спасибі»? (Дякуємо, вдячні вам)

5. Гра «Мікрофон»

- А чи знаєте ви, звідки з’явилось слово «спасибі»?

У давнину, коли хотіли подякувати людині за добре діло, казали: «Спаси Вас Бог!». Спаси Бог перетворилося у коротке «спасибі». Тож забувати його не треба. Існує прислів’я: «Свого спасибі не жалкуй!».



Фізкультхвилинка


Посмішку мамі я вранці дарую,

«Доброго ранку» - завжди говорю я.

Не лінь промовити удень

Усім знайомим: «Добрий день».

При зустрічі увечері

Скажу я: « Добрий вечір».

Я Машу знаю з малих літ,

Їй весело скажу: «Привіт!»

«Здорові були!» - ці чарівні два слова

Ви людям даруйте їх знову і знову!





6. Робота над віршем В. Гринько «Мова». Група «Поети».

- Робота в групах. Читання вірша самостійно.

1 група: Про що дізналися з вірша?

2 група: Прочитайте названі у вірші слова ввічливості.

3 група: Як характеризує слова ввічливості поетеса? (Ніжне, вдячне,

тремтливе)

4 група: З чим порівнює поетеса слова ввічливості? (З зернятком у ниві.)

5 група: Як називає поетеса рідну мову? (Мова барвиста, багата, рідна, тепла)

- Якою мама хоче бачити свою дитину?

7. Робота з прислів’ями у групах.

Те, що люди повинні ставити ввічливо, з пошаною, відображено у народній мудрості. Ваше завдання відредагувати речення.

1 група: Ласкаве, цілюще, слово, повітря,це.

2 група: Слово, забувається, удар, а, пам’ятається.

3 група: Слово, ввічливе, весняний, що, день.

4 група: Горобець, не, піймаєш, слово, вилетить, не.

5 група: Теплого, слова, від, лід, розмерзає.

8. Колективна робота над прислів’ям у підручнику.

9. Вірш І. Драча «Добро».

10. Група «Актори»

Підготували нам сюрприз: як треба поводити себе у транспорті. Тож все залежить від нашого виховання, ставлення одне до одного.

VI. Підсумок уроку.

Зробимо останній крок –

Підсумуємо урок.

  • Що найбільше запам’яталося на уроці?

  • Для чого люди вживають ввічливі слова?

Конспект уроку з українського читання за темою «Навчаючись, зростаємо! В. Сухомлинський «Для чого кажуть «спасибі». В. Грицько «Мова» (3 клас)
  • Начальные классы
Описание:

 Урок проведено у 3 класі за підручником Хорошковської О. Н. "Українська мова: Художнє слово. Читання". Мета якого: актуалізувати знання учнів про норми етикетного мовлення та необхідність дотримування їх під час спілкування; удосконалювати вміння читати, робити висновки з прочитаного; удосконалювати і розвивати мовленнєві вміння учнів; виховувати любов до української мови та дружні стосунки між учнями класу. Обладнання: підручник, портрет В.Сухомлинського, його твори; картки для роботи в групах, матеріал для асоціації, малюнки  «Правила поведінки у транспорті». На уроці учні працюють у тематичних групах: «біографи», «мовники», «поети», «актори», «експерти».

 

 

 

 

Автор Лебеденко Елена Николаевна
Дата добавления 04.01.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел
Просмотров 822
Номер материала 31047
Скачать свидетельство о публикации
