Тема: О.Генрі «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис і готовності до непоказної самопожертви та любові до ближнього. Гуманізм твору.
Мета: перевірити знання учнів з біографічних відомостей про письменника; навчати учнів аналізувати художній текст; розвивати зв’язне мовлення, вміння висловлювати і відтворювати власну думку; сприяти формуванню і вихованню гуманізму, співчуття, любові до ближнього.
Тип уроку: Комбінований урок
Форма проведення: урок-дослідження
Обладнання: ілюстрації, картки-листки, тексти.
ХІД УРОКУ І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання Гра «Вірю – не вірю» (Дод. 1) Взаємоперевірка (Дод. 2) ІІІ. Актуалізація опорних знань «Останній листок» - одне з найдраматичніших оповідань О.Генрі Прийом «Плутанина в літературному творі» (Дод. 3) Прийом «Мікрофон» (Враження від прочитаного)
ІV. Оголошення теми та мети уроку Ми сьогодні підемо до того місця, де ріс плющ, від якого залежало життя дівчинки. Листочки допоможуть нам розкрити таємницю. (Діти по черзі піднімають листочок, читають запитання і дають відповіді). 15 запитань на картках-листках
V. Закріплення матеріалу Проказати схематично взаємовідносини між героями твору
Сью
Берман
Лікар
Джонсі
VІ. Релаксація Заплющіть очі. Сьогодні середа. Її колір оранжевий. Цей колір можна побачити восени, коли Золота осінь розкидає свої фарби на листя. Збережіть цей теплий колір в своїй уяві. І він подарує вам радість, позитивні емоції, енергію, силу, здоров’я, успіх. Підсумок
«Творча кімната» (Дод. 4) Акровірші, сенкани, ілюстрації.
VІІ. Домашнє завдання
VІІІ. Рефлексія На листочках «плюща» написати враження від уроку.
Додаток 1 Гра «Вірю – не вірю»
Додаток 2 Взаємоперевірка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Так ні так ні ні ні ні так так так так
Додаток 3
Прийом «Мікрофон» (Враження від прочитаного)
Прийом «Плутанина в літературному творі» «В грудні (листопаді) непривітний чужинець, якого люди (лікарі) називають Хвороба (Пневмонією), незримо розгулював колонією торкаючись то одного то іншого своїми гострими (льодяними) пальцями. Пана Пневмонію ніяк не можна було назвати галантним старим дідусем (джентльменом)».
Додаток 4 Пневмонія старий, страшенний Йде, валить, забирає, Ніби сердитий сивий дідуган Хвороба
Художник талановитий, збентежений Спостерігає, бачить, зображує, Він, ніби Бог творить чудеса Шедевр.
Плющ розкішний, гарний Прикрашає, росте, піднімається. Ніби чудовий турботливий чоловік Життя.
Джонсі ніжна, тендітна Малює, хворіє, мріє, Виснажена, ніби квіточка в спеку Боротьба
Душа тендітна, хвороблива Страждає, болить, надіється Вона, як серденько стискає груди Політ Акровірші
Доброму, білому мишенятку Життя подарував Берман, Отой старенький дідуган Невдахою всі називали Свій пензлик він вночі дістав І листок – життя намалював. Десь приблизно в листопаді Жахливий Пневмонія пробиравсь Оскільки він не розбиравсь, Ногами ледве вже топтавсь. Сердито всіх хотів звалити І юне життя скоротити. Бідолашний дідусь лише ескізи, реклами малював, а вночі шедевр намалював. Бідний злющий старий, Е, уявіть, псом себе називав. Реклами та вивіски малював, Мріяв він про шедевр А навіть не знав Найцінніше він врятував. Гордість чи нам потрібна? Естетика – долі крок, Ніби з плюща листочок Робить добрий урок Іспит на рок.
|
Чтобы скачать материал, введите свой E-mail, укажите, кто Вы, и нажмите кнопку
Нажимая кнопку, Вы соглашаетесь получать от нас E-mail-рассылку
Если скачивание материала не началось, нажмите еще раз "Скачать материал".
Тема: О.Генрі «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити
добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в
образі Бермана найкращих людських рис і готовності до непоказної
самопожертви та любові до ближнього. Гуманізм твору.
Мета: перевірити знання учнів з біографічних відомостей про письменника;
навчати учнів аналізувати художній текст;
розвивати зв’язне мовлення, вміння висловлювати і відтворювати
власну думку;
сприяти формуванню і вихованню гуманізму, співчуття, любові до
ближнього.
Тип уроку: Комбінований урок
Форма проведення: урок-дослідження
Обладнання: ілюстрації, картки-листки, тексти.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Гра «Вірю – не вірю» (Дод. 1)
Взаємоперевірка (Дод. 2)
ІІІ. Актуалізація опорних знань
«Останній листок» - одне з найдраматичніших оповідань О.Генрі
Прийом «Плутанина в літературному творі» (Дод. 3)
Прийом «Мікрофон» (Враження від прочитаного)
ІV. Оголошення теми та мети уроку
Ми сьогодні підемо до того місця, де ріс плющ, від якого залежало життя дівчинки. Листочки допоможуть нам розкрити таємницю. (Діти по черзі піднімають листочок, читають запитання і дають відповіді).
15 запитань на картках-листках
V. Закріплення матеріалу
Проказати схематично взаємовідносини між героями твору
Сью
Берман
Лікар
Джонсі
VІ. Релаксація
Заплющіть очі. Сьогодні середа. Її колір оранжевий. Цей колір можна побачити восени, коли Золота осінь розкидає свої фарби на листя. Збережіть цей теплий колір в своїй уяві. І він подарує вам радість, позитивні емоції, енергію, силу, здоров’я, успіх.
Підсумок
- Отже, хто в цьому творі споріднені душі?
«Творча кімната» (Дод. 4)
Акровірші, сенкани, ілюстрації.
- Захист творчих проектів.
VІІ. Домашнє завдання
1. Підготувати розповідь про Джонсі.
2. Намалювати кольорами душевний стан героїв.
3. Скласти цитатний план до твору.
4. Дати відповіді на запитання (стор 211).
5. Написати сенкани на теми: Душа. Художник. (Ранжування. До виконання – 3)
VІІІ. Рефлексія
На листочках «плюща» написати враження від уроку.
Автор | |
---|---|
Дата добавления | 23.03.2015 |
Раздел | Русский язык и литература |
Подраздел | Конспекты |
Просмотров | 2433 |
Номер материала | 58517 |