Главная / Русский язык и литература / Конспект уроку із світової літератури на тему "Адам Міцкевич (1798–1855) «Альпухара» ( з поеми «Конрад Валленрод»). Мужність і нескореність перед ворогом як провідна думка балади" (7 клас)

Конспект уроку із світової літератури на тему "Адам Міцкевич (1798–1855) «Альпухара» ( з поеми «Конрад Валленрод»). Мужність і нескореність перед ворогом як провідна думка балади" (7 клас)

Тема: Адам Міцкевич (1798–1855) «Альпухара» ( з поеми «Конрад Валленрод») Мужність і нескореність перед ворогом як провідна

думка балади.

Мета: познайомитися зі змістом балади вставної частини поеми;розвивати і вдосконалювати навички над виразним читанням і текстологічним аналізом твору;розкрити психологізм твору розвивати творчі здібності учнів виховувати почуття відповідальності;культуру мовлення, культуру виразного читання, інтерес до вивчення літературних балад.

Тип уроку: Комбінований урок .Урок гра

Обладнання: портрет А.Міцкевич, текст балади, плакати.

Хід уроку

І Оголошення теми та мети уроку ­

–– Сьогодні ви завітали в ще одне чудове місто. Приємних вам зустрічей .

Проблемне питання:

Хто ж такий Альманзор , переможець чи переможений?

Очікувані результати:

––розкривають психологізм твору ;

––виразно читають баладу;

––аналізують текст;

ІІ Перевірка домашнього завдання

––Я думаю, що вам цікаво зустрітися з чудовим майстром балади – А.Міцкевичем. Уявімо собі, що ми кореспонденти і треба взяти інтерв’ю письменника.(Виходить учень, який буде грати роль А.Міцкевича)

Нагадую учням, що звертатися треба як до поважної людини і повинні використовувати такі вирази та фрази.

(Див. додаток 1)

Учні беруть інтерв’ю у А.Міцкевича

ІІІ Формування нових знань, умінь і навичок учнів

  1. Коротка доповідь про баладу. Альпухара – гориста місцевісь на півдні гір Сієра - Невада в Іспанії.

Поет подає художнє переомислення події: насправді маври (мусульмани) – загарбники, а іспанці захищають свою країну. Головне у цій баладі – глибокий психологізм сюжету, непередбачуваність подій .

2. Робота над текстом

«Читання з передбаченням»

1.Від слів «Селище маврів...» до «…сили нема в обороні…»

–– На вашу думку, що зробить командир?

2… до слів». Раптом надвірна сторожа доносить?».

––Про що доносить сторожа?

3– Хто на вашу думку той лицар?

4–Які іспанці прийматимуть ворога-зрадника?



5– Чим пишається Альмазор?

6– Чому сміється король? Що з ним буде дальше?

7– Що станеться з іспанцями?

Прийом «Виправ помилку»

Див. додаток 2.


Аналіз балади

––Що є зачином балади? Який настрій створюють ці рядки?

––Про яку хворобу згадують?

––З чим з’явився до ворогів Альманзор?

––Чому він так ставиться до ворогів?

––Чим відплатив Альманзор?

––Як можна назвати вчинок Альманзора?

––Чому ми говоримо про психологізм у розгортанні ?

Виразне читання. Зустріч Альманзора з командиром (в особах )

Робота в групах. (Див додаток 3.)

Творче завдання

(Акровірий прийом «Вільне письмо»,римування окремих слів).

Див. додаток 4

Підсумок уроку

Прийом «Займи позицію»

( Учні стають біля плакатів «Переможець» «Переможений» «Не знаю» і відстоюють свою точку зору. Можуть змінювати свою думку, але аргументувати.)

От і скоро і закінчиться наша подорож. На наступному уроці ми побуваємо в Останньому місті країни «Театр».

Домашнє завдання.

1). Приготовиться до презентації героїв .

2). Ілюстрації до балад.

3). Написати режисерський коментарій прозою для акторів, що інсценуватимуть баладу (на вибір).

















Маршрутний лист




Урок п’ятий



hello_html_4dcda879.gifhello_html_m3ef944b9.gifІнтерв’ю у письменника” „Альпухара” Читання з Аналіз

hello_html_m21ac34d7.gifhello_html_75d6a342.gifпередбаченням балади

hello_html_m3ef944b9.gifhello_html_m3ef944b9.gifhello_html_m50d44b46.gifhello_html_m42b1438b.gif

Вhello_html_cec3104.gifhello_html_m3ef944b9.gifhello_html_m3ef944b9.gifиразне читання Робота в групах „Виправ Творча „Займи

hello_html_me0330b8.gifhello_html_m3ef944b9.gifhello_html_m3ef944b9.gifhello_html_m3ef944b9.gifпомилку” кімната позицію”

hello_html_135117ce.gifhello_html_5351c983.gif
































Додаток 1


Вирази : шановний пане, будь ласка, перепрошую, вельмишановний.

Та фрази

а) «про вас писав, що …

б) «у своїх спогадах повідомля, що..

Чи дійсно цей факт має місце у вашому житті ?

в) « думки були такої …

Що ви можете відповісти?


























Додаток 2


І група.

Довести, що це балада (напряжений сюжет, віршована форма, епітети, антитеза).


ІІ група

Скласти план (простий)

1. Страшна хвороба.

2.Загін Альманзора.

3. Втеча командира.

4. Святкування перемоги.

5. Звернення короля.

6. Гостинність іспанців.

7. Розплата.


ІІІ група. Визначити частини композиції твору.


ІV група. Які кольори використовує автор?(синій, червоний, блідий, жовтий).


V група. Охарактеризувати персонажа твору.


Додаток 3


1.Адам Міцкевич народився в Україні.

2.Альпухара–це столиця маврів.

3.Альманзор–командир іспанців.

4.Банкет між трупів почався в маврів.

5.Короля мусульманського схватили руки іспанські.










Додаток 4


1) Маври Активний

Індійці люблячий

Центральний ь

Король мусульманський

Енергійний агресивний

Високий норовистий

Його освічений

Чума ризикований

2) Повіки ––навіки

Безпечний––сердечний

Мушу––душу

3) Альманзор ––балади герой

Думав прославити його

А прославив своє ім’я

4)Мусульманський король




Конспект уроку із світової літератури на тему "Адам Міцкевич (1798–1855) «Альпухара» ( з поеми «Конрад Валленрод»). Мужність і нескореність перед ворогом як провідна думка балади" (7 клас)
  • Русский язык и литература
Описание:

Тема: Адам Міцкевич (1798–1855) «Альпухара» ( з поеми «Конрад                                                                                                  Валленрод»)   Мужність і нескореність перед ворогом як провідна

              думка балади.

Мета: познайомитися зі змістом балади вставної частини поеми;розвивати і вдосконалювати навички над виразним читанням і текстологічним аналізом твору;розкрити психологізм твору розвивати творчі здібності учнів виховувати почуття відповідальності;культуру мовлення, культуру виразного читання, інтерес до вивчення літературних балад.

Тип уроку: Комбінований урок .Урок гра

 Обладнання: портрет А.Міцкевич, текст балади, плакати.

                                                   Хід уроку

І Оголошення теми та мети уроку ­

–– Сьогодні ви завітали в ще одне чудове місто. Приємних вам зустрічей .

Проблемне питання:

 Хто ж такий Альманзор , переможець чи переможений?

 Очікувані результати:

    ––розкривають психологізм твору ;

    ––виразно читають баладу;

    ––аналізують текст;

ІІ Перевірка домашнього завдання

––Я думаю, що вам цікаво зустрітися з чудовим майстром балади – А.Міцкевичем. Уявімо собі, що ми кореспонденти і треба взяти інтерв’ю  письменника.(Виходить учень, який буде грати роль А.Міцкевича)

 Нагадую учням, що звертатися треба як до поважної людини і повинні використовувати такі вирази та фрази.    

                                                                       (Див. додаток 1)

         Учні беруть інтерв’ю у А.Міцкевича

ІІІ Формування нових знань, умінь і навичок учнів

1.     Коротка доповідь про баладу. Альпухара – гориста місцевісь на півдні гір Сієра - Невада в Іспанії.

Поет подає художнє переомислення події: насправді маври (мусульмани) – загарбники, а іспанці захищають свою країну. Головне у цій баладі – глибокий психологізм сюжету, непередбачуваність подій .

2.                                       Робота над текстом

                                    «Читання з передбаченням»

1.Від слів «Селище маврів...» до «…сили нема в обороні…»

–– На вашу думку, що зробить командир?

 2… до слів». Раптом надвірна сторожа доносить?».

––Про що доносить сторожа?

     3– Хто на вашу думку той лицар?

     4–Які іспанці прийматимуть ворога-зрадника?

  

 

 

     5– Чим пишається Альмазор?

     6– Чому сміється король? Що з ним буде дальше?

     7– Що станеться з іспанцями?

                           Прийом   «Виправ помилку»

                                                                       Див. додаток 2.

 

Аналіз балади

 ––Що є зачином балади? Який настрій створюють ці рядки?

 ––Про яку хворобу згадують?

 ––З чим з’явився до ворогів Альманзор?

 ––Чому він так ставиться до ворогів?

 ––Чим відплатив Альманзор?

 ––Як можна назвати вчинок Альманзора?

 ––Чому ми говоримо про психологізм у розгортанні ?

Виразне читання.  Зустріч Альманзора з командиром (в особах )

Робота в групах.                                           (Див додаток 3.)

Творче завдання

 (Акровірий прийом «Вільне письмо»,римування окремих слів).

                                                                                     Див. додаток 4

                                       Підсумок уроку

          Прийом «Займи позицію»

( Учні стають біля плакатів «Переможець» «Переможений» «Не знаю» і відстоюють свою точку зору. Можуть змінювати свою думку, але аргументувати.)

 От і скоро і закінчиться наша подорож. На наступному уроці ми побуваємо в Останньому місті країни «Театр».

                                  Домашнє завдання.

  1). Приготовиться до презентації героїв .

  2). Ілюстрації до балад.

 

  3). Написати режисерський коментарій прозою для акторів, що інсценуватимуть баладу (на вибір).

Автор Зройчикова Любов Іванівна
Дата добавления 23.03.2015
Раздел Русский язык и литература
Подраздел Конспекты
Просмотров 734
Номер материала 58516
Скачать свидетельство о публикации
