Главная / Математика / Конспект уроку "Многочлен і його стандартний вигляд або Моя Україна"

Конспект уроку "Многочлен і його стандартний вигляд або Моя Україна"

УРОК № 1 із циклу уроків « З Україною в серці»

Тема. Многочлен і його стандартний вигляд або Моя Україна

Цілі : формувати поняття «многочлен», «степінь многочлена», «стандартний вигляд многочлена»; формувати вміння учнів записувати многочлени у стандартному вигляді.

Виховувати інтерес до вивчення математики, потяг до наукової творчості.

Розвивати уявлення про ідеї і методи математики та її роль у пізнанні навколишнього світу, формувати навички математизації ситуацій.

Тип уроку: комбінований.

Наочність та обладнання: зошит з друкованою основою, комп’ютер, проектор, екран.

Основні терміни: многочлен;

степінь многочлена;

стандартний вигляд многочлена.

Моя Україна – широкі простори:

Поля і левади, долини і гори…

Красива до болю рідна земля –

Для мене єдина, колиско моя…

Хід уроку

I. Аналіз тематичної контрольної роботи

Аналізуючи контрольну роботу, вчитель оголошує оцінки (бали), які одержали учні, та називає типові помилки, враховуючи які, учитель добирає вправи, індивідуальні завдання.

(Слайд №1)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель зачитує епіграф уроку і говорить, що сьогодні ми будемо мандрувати просторами нашої держави, а щоб дізнатись тему уроку – необхідно розгадати анаграму.

(Слайди №2-3)

АНАГРАМА

Нчлоомнге – Многочлен, ньспіте – степінь, дрийстатнан – стандартний, дялгив – вигляд.

Ці слова є основними термінами, які ми повинні розглянути на сьогоднішньому уроці.

IIІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

(Слайд №4)

1. План

  1. Означення многочлена.

Многочленом називають суму кількох одночленів.

  1. Многочлен стандартного вигляду.

Многочлен, який є сумою одночленів стандартного вигляду, серед яких немає подібних членів, називають многочленом стандартного вигляду.

  1. Степінь многочлена.

Степенем многочлена стандартного вигляду називають найбільший із степенів одночленів, які утворюють даний многочлен.

2. Усне розв'язання вправ № 1-4.

(Слайд №5)

1. Які з наведених виразів є многочленами?

а) 3х3-bс2+7хb;

б) 3а+у;

в) а;

г) х3- hello_html_6eec8aff.gifb;

д) hello_html_m1dca94e6.gif;

е) а(2а-3b).

Виберіть правильну відповідь. Назву якого міста отримали? (КИЇВ - столиця України)

Б, г, д

А, б, г

Б, в, г

Львів hello_html_m7407148f.png

Київ hello_html_b012f5a.png

Одеса hello_html_m19565aa6.png

(Слайд №6)

2. Назвіть подібні члени многочлена. Скористайтесь таблицею-кодом і з’ясуйте назву найбільшої річки України.

а) 5а-7b+2а-b;


b і –аb,

7 і 12

5а і 2а,

-7b і –b


немає

2 і 7х2,

-4ху і 3ху


І

Р

Д

П

О

Н

б) 3х2- 4ху+7х2+3ху;

в) 5аb+7-аb+12;

г)4ху-4х+4у.

hello_html_m19faf0b3.png

(ДНІПРО)

(Слайди №7-8)

3.Назвіть многочлени стандартного вигляду та знайдіть їх степені:

а) а2-5а+18;

б) 6с-12с2+5с-11;

в) с+е+25;

г) х;

д) ах+3;

е) 5х- у•2у.

Якщо ви правильно виконали завдання, то отримаєте назву найвищої гори України.

а) так, 2;

б) ні;

в) так, 2;

г) ні;

д) так, 1;

е) ні.

а) так, 2;

б) ні;

в) так, 1;

г) ні;

д) так, 2;

е) ні.

а) так, 2;

б) ні;

в) так, 2;

г) ні;

д) так, 2;

е) ні.

Карпати

Говерла

Ай-Петрі

hello_html_50e01fc9.pnghello_html_7d8e2986.png(ГОВЕРЛА)

(Слайд №9)

4. Подайте многочлен у стандартному вигляді:

а) 5х+12-3х-11;

б) 2хух-25;

в) а+b-2а+5b;

г) 4а2 аb-2аb.

Виконавши завдання правильно, ви з’ясуєте, яка крайня східна область України.

Донецька

Луганська

Дніпропетровська

а) 8х+1;

б) 4ху-25;

в) 3а+6b;

г) а3b-2аb

а) 2х+1;

б) 2х2у-25;

в) –а+6b;

г) 4а3b-2аb

а) -2х+1;

б) 2ху-25;

в) –а+6b;

г) 4а3b-2аb

(ЛУГАНСЬКА)

3. Письмове виконання вправ №5-8

(Слайди №10-11)

5. Запишіть многочлен у стандартному вигляді та знайдіть його степінь:

а) 3х-5у+7х-10у=10х-15у; (1)

б) 1,5х+2,7у-5х+1,3у= -3,5х+4у; (1)

в)12а+5-11а-7+2b-3+b= а+3b -5; (1)

г)-5х2+5х3+7х2-2х3= 3hello_html_m7cc7fb25.gif +2hello_html_m620c6e33.gif

hello_html_704ccade.pngКрайньою ж західною областю є - Закарпатська. hello_html_m4eb27726.png

(Слайд №12)

6. Розташуйте члени многочлена за спаданням показників степеня:

а) 3а-7а2+4а3-а+5а4-21= 4+4а3 -7а2 +2а -21;

б) 4с3+2с-11с7-5+12с6-2с4= -11 с7 +12с6 -2с4 +4с3 +2с – 5.

Виконавши вправу, дізнаєтесь , яке місто було козацькою столицею.

hello_html_7c71218.pnghello_html_65e27310.pnghello_html_m5d544b82.png

а) 3 -7а2 +2а -21+ +5а4

б) -11 с7 +12с6 -2с4 +4с3 + +2с – 5.

а) 4+4а3 -7а2 +2а -21;

б) -11 с7 +12с6 -2с4 +4с3 +2с – -5.

а) 4+4а3 -7а2 +2а -21;

б) 12с6 -11 с7 -2с4 +4с3 +2с – - 5.

ЗАПОРІЖЖЯ

ЧИГИРИН

КИЇВ

(ЧИГИРИН)

(Слайди №13-16)

7. Знайдіть значення многочлена:

а) 2х2-3х+11, якщо x= 2; (13)

б) 3а-5а2+11а-9а-5а, якщо а= -5; (-125)

в) 5mn-3m2+2n2-1, якщо m=-0,5 і n=4. (20,25)

Які гірські масиви є на території України?

13

36

-125

24,25

20.25

Карпати

Альпи

Кримські гори

Анди

Карпати та Кримські гори

hello_html_2e96670a.pnghello_html_m1117aec2.pnghello_html_6c9b7cba.pnghello_html_234b7661.png

(КАРПАТИ ТА КРИМСЬКІ ГОРИ)

(Слайд №17)

8. Запишіть у вигляді многочлена число, яке має:

а) а сотень, с десятків і х одиниць; (100а+10с+х)

б) х тисяч, у сотень і а одиниць (1000х +100у+а)

Яке місто у Харківській області має солодку назву? Розшифруй!!!

ЮМ

КА

ВА

ІЗ

1000х +100у+а

100а10сх

1000х100уа

100а+10с+х

hello_html_m124a4961.pnghello_html_32ebd622.png(ІЗЮМ)

ІV. Підсумок уроку

(Слайд №18)

Поговоримо?..

1) Що таке многочлен? Наведіть приклади.

2) Які з наведених виразів є многочленами?

а) 3х + 7 ; б)2х + 3аb; в) 6x – 5 + х2; г) (3х + 2)3.

3) Який многочлен називають многочленом стандартного вигляду?

4) Який із наведених многочленів є многочленом стандартного вигляду? Якщо многочлен не є многочленом стандартного вигляду, зведіть його до многочлена стандартного вигляду.

а) 4х2 + 3х – 2х2; б) -2х2 + 3х3 + 5х;

в) 6а • 2ab – 4b2; г) 2ху • 5у – 3у • 5х2.

(Слайд №19)

V. Домашнє завдання

  • Усно: п.10 §4 підручника; конспект; № 9 – 12.

  • 9. Запишіть многочлен у стандартному вигляді та знайдіть його степінь:

а) 5х-3у+7у-12х;

б)2,8а-1,4b+1,6а-3,4b;

в) 13с+11-12е2+5с-23-5е;

г) -3х3+7х2-11+3х2+6х3-23.

  • 10. Розташуйте члени многочлена за зростанням показників степеня:

а) 7b3-24b2+11-3b4+22b;

б) а68+11а-3а24-12.

  • 11. Знайдіть значення многочлена:

а) 4х2+9х-4х+2, якщо х=2;

б) 2ху+2,5ху-7-5ху, якщо х= 1,5 і у= -4.

  • 12. Запишіть у вигляді многочлена число, яке має:

а) х десятків, у одиниць;

б) а тисяч, х десятків і е одиниць.

  • Підготуйте повідомлення «Моя Україна в цифрах»

(Слайд №22)

Дякую за увагу!!!



6


Конспект уроку "Многочлен і його стандартний вигляд або Моя Україна"
  • Математика
Описание:

УРОК № 1 із циклу уроків « З Україною в серці»

Тема. Многочлен і його стандартний вигляд або Моя Україна

Цілі : формувати поняття «многочлен», «степінь многочлена», «стандартний вигляд     многочлена»; формувати вміння учнів записувати многочлени у стандартному вигляді. 

Виховувати інтерес до вивчення математики, потяг до наукової творчості.

Розвивати уявлення про ідеї і методи математики та її роль у пізнанні навколишнього світу, формувати навички математизації ситуацій.

 Моя Україна – широкі простори:

Поля і левади, долини і гори…

Красива до болю рідна земля – 

Для мене єдина, колиско моя…

 

 

Автор Гриньків Ольга Іванівна
Дата добавления 30.12.2014
Раздел Математика
Подраздел
Просмотров 711
Номер материала 18597
Скачать свидетельство о публикации
