Главная / Начальные классы / Конспект уроку природознавства на тему "Яке значення має вода?" (1 клас)

Конспект уроку природознавства на тему "Яке значення має вода?" (1 клас)

hello_html_m59a982f1.gifhello_html_4edda62a.gifhello_html_1ace0e18.gifТема. Яке значення має вода?

Мета. Продовжувати формувати уявлення дітей про воду, її властивості та стани; формувати вміння встановлювати взаємозв’язки між неживою та живою природою; розвивати увагу, спостережливість, зв’язне мовлення учнів; виховувати бережливе ставлення до природи, сприяти згуртованості учнів, вихованню емоцій задоволення від розумової праці.

Обладнання: набір карток-картинок для групової роботи «Стани води», звуки води, картки настрою (краплинки), пляшка з водою, презентація Power Point, підручник, робочий зошит, канцелярське приладдя.

Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань

Методи та методичні прийоми: словесні (розповідь), наочні (картки), практичні (вправи).


Форми організації пізнавальної діяльності учнів: індивідуально-відокремлена, фронтальна, колективна.

Хід уроку

I. Організаційний етап

Нумо, дітки, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Пролунав уже дзвінок,

Починаємо урок!

  • Сьогодні до нас на урок завітали гості. Привітайте їх у нашому класі.

А тепер часу не гаймо

І урок наш починаймо.

  1. Контроль знань учнів.

2.1. Які властивості має вода? (усні відповіді дітей)

( На дошці картинки властивостей води)

2.2. У яких станах буває вода? (робота в парах)

Діти у яких станах перебуває вода у природі?


Стан води


рідкий твердий газоподібний


Учні об’єднані по двоє. Кожна група одержує набір карток – ілюстрацій води в різних станах.

Завдання:

1 – відібрати ілюстрації, на яких вода в рідкому стані;

2 – в твердому стані;

  1. газоподібному.

  1. Підготовка учнів до засвоєння нових знань (мотивація).

  • Сьогодні ми продовжимо вивчати воду. Ой а що це за звук?

  • Та до нас завітала в гості чарівна капелька. Вона пропонує подорож по нашій планеті щоб з’ясувати де в природі зустрічається вода та яке вона має значення. Ой капелько мабуть нам не потрібні ці знання. Так, діти?

  • А навіщо вивчати цю тему?

  • Тож вирушаймо. (виконуємо рухи)

  1. Вивчення нового матеріалу.

  • Гра «Ніч і день»

«Ніч» - діти заплющують очі і лягають на парту, слухають звуки води.

«День» – діти піднімають голівки, розплющують очі і називають, звуки якої води вони почули. (Річка, водоспад, море, болото, дощ, рипіння снігу)

  • Погляньте на екран, вода в природі дійсно зустрічається в річках (слайд 1,2), озерах (слайд 3,4), в морі (слайд 5,6), океані (слайд 7,8,9), у струмочку(слайд 10), водоспади (слайд 11,12), на болоті (слайд 13,14,15), випадає дощем (слайд 16,17).

  • Якщо так багато води в природі то яке вона має значення?

  • Чи можемо ми прожити без неї?

  • А тварини і рослини?

  • Робота з підручником. (с. 44-45)

  • Діти, послухайте, яку історію розповів мені Карасик Золотенко. Якось посперечалися дощові крапельки, у кого з них найважливіша робота. Давайте їх розсудимо. (Учні виконують роль крапельок і пояснюють, яку користь вони приносять)

  • То яка крапелька найважливіша?

  1. Первинна перевірка засвоєння знань.

  • Робота в зошиті. (с. 15)

Учні розглядають малюнки і пояснюють що переплутав художник.

  • Бесіда.

- У моїх руках пляшка води, багато її в ній? ( Так) А якщо воду вилити?

- Діти, давайте уявимо що на всій планеті зникла вода. Що трапиться? (Де немає води, там немає життя)

- Людина може прожити без води тільки три дні.

- Отже, ми вияснили, що без води неможливе життя на Землі. Часто буває так, що вода є, але нею не можна користуватися. В яких випадках?

  1. Первинне закріплення знань.

Робота в зошиті (ст. 15)

  1. Контроль та самоперевірка знань.

  • Бесіда

  • Як ви розумієте слова: «Зачиняй міцніше кран, щоб не витік океан»?

  • То чому потрібно берегти воду?

  • Як це можна робити?

  1. Підведення підсумків, рефлексія.

  • Що цікавого ви дізналися на уроці?

  • Чи корисно нам з вами це знати?

  • Чому вода дорожча за золото?

  • Цікаво вам було на уроці?

  • Гра «Крапля настрою».

  • Чарівна краплинка пропонує розфарбувати її в колір вашого настрою.

  • Якщо вам сподобалось працювати, ви маєте приємні враження від уроку фарбуєте голубим світлим кольором.

  • Якщо не все вдалося і були труднощі, синім.

  • Якщо вам було не цікаво, ви в поганому настрою, темним кольором.



3


Конспект уроку природознавства на тему "Яке значення має вода?" (1 клас)
  • Начальные классы
Описание:

Конспект уроку "Природознавства" в першому класі на тему "Яке занчення має вода?"

Мета. Продовжувати формувати уявлення дітей про воду, її властивості та стани; формувати вміння встановлювати взаємозв'язок між неживою і живою природою; розвивати увагу,спостережливість, зв'язне мовлення учнів.

Обладнання: набір карток для групової роботи "Стан води", звуки природи, картки настрою (краплі води), пляшка з водою, презентація, підручник, робочий зошит, канцелярське приладдя.

Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань.

 

Автор Чекамова Світлана Миколаївна
Дата добавления 18.11.2014
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 1741
Номер материала 3114
Скачать свидетельство о публикации
