Главная / Математика / Конспект уроку - гри з теми: "Дії з раціональними числами",6 клас

Конспект уроку - гри з теми: "Дії з раціональними числами",6 клас

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА №67


















МАТЕМАТИЧНИЙ ТУРНІР




З ТЕМИ: ” ДІЇ З РАЦІОНАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ”.


КЛАС : 6


ВЧИТЕЛЬ : ГУЛІЄВА І.О.




hello_html_m24fb4a89.jpg











ТЕМА УРОКУ : ДІЇ З РАЦІОНАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ .


МЕТА УРОКУ:


ДИДАКТИЧНА: повторити та закріпити знання учнів з теми;

удосконалення обчислювальних навичок;

закріпити з учнями вміння виконувати дії над раціональними числами.


РОЗВИВАЮЧА: формувати вміння чітко висловлювати свої думки, розвивати пам’ять ;

розвивати навички усного рахунку, обчислювання, логічне мислення;

розвивати творчу діяльність учнів ;

розвивати інтелектуальні якості


ВИХОВНА : прививати учням інтерес до предмету ;

виховувати почуття відповідальності, колективізму, вміння прийти на

допомогу товаришу.


ТИП УРОКУ: урок-гра .


ОБЛАДНАННЯ: картки . малюнки, магнітна дошка.



ХІД УРОКУ :


ПЛАН УРОКУ:

І.Організаційний момент.

ІІ. Вступне слово вчителя.(2хв)

ІІІ. Презентація команд.(4хв)

ІV.Конкурс на пам’ять .(2хв)

V.Математична розминка.(6хв)

VІ. Конкурс :“Знайди помилки”.(5хв)

VІІ Бліц-вікторіна.(5 хв)

VІІІ. Математична фізкульт хвилинка.(2 хв)

ІХ. Конкурс:”Кодіровщіки”(10 хв)

Х. Конкурс:”Відгадай число” (4хв)

ХІ. Дуєль капітанів.(4 хв)

ХІІ. Підведення підсумків. Визначення переможця.


І.Організаційний момент.

ІІ. Вступне слово вчителя. Мотивація навчальної діяльності.

Діти! Другій рік ви навчаєтесь у старшої школі. Мандруючи цікавою, чудовою країною, що зветься Математика, ви ознайомились з новими правилами , законами, вчились логічно мислити, аналізувати, робити висновки, допомагати один одному .Сьогодні ми підбиваємо підсумки вашої діяльності та вивчання нової теми:”Дії з раціональними числами». Урок буде проведений у нестандартному виді уроку-конкурсу з елементами гри, який ми назвемо “Математичний турнір”.

Учитель оголошує перелік конкурсів

Клас поділено на дві команди: ”Юні математики” та “Діти Х”.

ІІІ. Презентація команд.(4хв)

Кожна команда презентує свою назву ,девіз, емблему та вітають журі .


ІV.Конкурс на пам’ять .(2хв)(інтерактивна вправа «Стоп-увага!»)

Протягом 10 секунд учні повинні запам’ятати числа та їх колір у таблиці та потім встановити у їх у пам’яті .За кожне правильно згадане число -1 бал.







-2,5



200


1 / 4


10



1 / 3


3000

1 / 2


1


- 3,5


V.Математична розминка.(6хв)(інтерактивна вправа «Мікрофон»)

Вчитель задає по черзі запитання командам. Кожна правильна відповідь -1бал.

1.Які числа називають додатними, які від`ємними ?

2.Які числа називають протилежними ?

3Як позначають число , протилежне числу а ?

4.Які числа називають цілими числами?

5.Які числа називають раціональними числами?

6. Що називають модулем числа ?

7.Чому дорівнює модуль додатного числа, від`ємного числа ?

8.Як знайти суму двох від`ємних чисел ?

9.Як знайти суму двох чисел з різними знаками ?

10.Як від одного числа відняти друге ?

11.Як помножити два числа з різними знаками ?

12.Як помножити два від`ємних числа ?

13.Як поділити від`ємне число на від`ємне ?

14.Як поділити два числа з різними знаками ?

15.Які доданки називають подібними?

16.Як звести подібні доданки ?

VІ.Конкурс :“Знайди помилку”.(5хв)

Кожна команда по черзі виправляє помилки у прикладах.

Кожна знайдена помилка надає команді 1 бал.

Приклади правильна відповідь


-23: (-2)=-11,5 11,5


-348: 120 =-29 -2,9


20503 : ( -290)= -7,7 -70,7


34:0=0 не можна


х – 8 = 3

х = - 11 х = 11

-х+2=-6

х=4 х = 8


Іhello_html_7fb3c877.gifhello_html_36c6e686.gif х І = 7

х=7 х = 7 ; –7


2х = -43

х=21,5 х=-21,5


35:х=7

х=-5 х=5


VІІ. Бліц-вікторіна.(5 хв)(інтерактивна вправа «Мозковий штурм»)

Вчитель задає по черзі запитання командам. Кожна правильна відповідь 1 бал.

  1. Чи може сума двох відємних чисел бути натуральним числом? НІ

  2. Чи можна стверджувати , що різниця двох натуральних чисел є завжди додатне число? НІ

  3. Чи може різниця двох чисел бути додатнім числом? ТАК

  4. Чи може добуток двох від’ємних чисел бути від’ємним числом? НІ

  5. Чи може різниця двох цілих чисел дорівнювати одному з них? ТАК

  6. Чи може сума двох цілих чисел дорівнювати одному з них? ТАК

  7. Чи може сума двох цілих чисел дорівнювати 0 ? ТАК

  8. Чи може добуток двох цілих чисел дорівнювати одному з них? ТАК

  9. Чи може добуток двох цілих чисел дорівнювати 0 ? ТАК

  10. При яких діях над натуральним числом завжди отримуємо натуральне число? «+» «*»

  11. Який знак має добуток всіх цілих чисел від –20 до 20? 0

  12. Чи може сума від’ємних чисел бути менше їх добутку ?

ТАК,ЯКЩО ЇХ КІЛЬКІСТЬ ПАРНА


VІІІ. Математична фізкульт хвилинка.(2 хв)

Кожна команда отримує картки зі знаками «+» та знак «-». Вчитель зачитує приклади члени команд показують відповідний знак.

-5+6 -25-26 150*2 -10+...+10

-26:13 -7*(-3) -8*0 -100*...*(-1)

-8+(-2) -18-(-18) -5*...*5 -15*...*(-1)

-80+80 -15: (-5) 0: ( -5) -20*(-10)


ІХ. Конкурс: ”Кодувальники”(10 хв) (групова робота)

Кожна команда заповнює пусті клітини. Команда, яка перша виконає завдання отримує 6 балів.


-16

-1

0

2,5 і –2,5

3

16,5

РЕНЕ








hello_html_m48af1203.gif=2,5 (А)

І-2 4/5 І –2,8 (К)

-(-3 +а )+ а (Р)

НСК(33,55) (Т)

-42+(-16) +42 (Д)

2х - 3= -5 (Е)

Відповідь: Рене Декарт


-10

-4,8 і 4,8

0

36

60

132








І ЧИСЛА


hello_html_m48af1203.gif=4,8 ( І )

hello_html_46549f64.gif8 ,4 (Д`)

-(а - 36 )+ а (Є)

НСК(33,44) (Н)

1,5 *(-10) *4 (М)

3(х +5)= -15 (В)

Відповідь: Від’ємні числа







Х.Конкурс: ”Відгадай число” (4хв) (групова робота)

Команди отримують від учителя завдання. Команда, яка перша виконає завдання отримує 6 балів.

Задача:

Знайди число, якщо про нього відомо, що:

  1. воно більше за –16 але менше за 13

  2. число йому протилежне більше за 8 менше за 12

  3. модуль числа непарне число

  4. відстань від початку відліку до точки більше за 9.

Відповідь -11


ХІ. Дуель капітанів.(4 хв)

Капітани повинні відгадати загадку ,шляхом побудови малюнка на координатній площині.

В полі, в лісі, навкруги -

Скрізь у мене вороги.

Часом лізу я у шкоду,

Їм капусту в огородах

Моркву, ріпу, буряки.

Відгадай хто я такий.

(-2;7), (-1;9), (3;9), (-2;7), (-2;6), (2;2), (2;-2), (-2;-2),

(-2;0), (0;0), (-2;2), (-2;1), (-3;2), (-2;3), (-2;5), (-4;5),

(-4;7), (-2;7) .

Відповідь : заєць

Капітан переможець приносить команді 10 балів.

ХІІ. Підведення підсумків, підрахунок балів. Визначення команди переможця.

Всі члени команди переможця отримують у нагороду по 12 балів, члени другої по 11 балів в журнал.


Конспект уроку - гри з теми: "Дії з раціональними числами",6 клас
  • Математика
Описание:

ТЕМА УРОКУ : ДІЇ З РАЦІОНАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ .

МЕТА УРОКУ:повторити та закріпити знання учнів з теми; удосконавити обчислювальні навички;закріпити з учнями вміння виконувати дії над раціональними числами ;формувати вміння чітко висловлювати свої думки, розвивати пам’ять ; розвивати навички усного рахунку, обчислювання, логічне мислення;розвивати творчу  діяльність учнів ;розвивати інтелектуальні якості                

ТИП УРОКУ:      урок-гра .

 

ОБЛАДНАННЯ: картки . малюнки, магнітна дошка.

Автор Гулієва Ірина Олександрівна
Дата добавления 06.01.2015
Раздел Математика
Подраздел
Просмотров 775
Номер материала 35928
Скачать свидетельство о публикации
