Главная / Начальные классы / Конспект урока с математики (за системой развивающего образования Ельконина-Давыдова)

Конспект урока с математики (за системой развивающего образования Ельконина-Давыдова)

hello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m13d8d166.gifhello_html_m13d8d166.gifhello_html_m13d8d166.gifhello_html_m31dfae03.gifhello_html_4ec13197.gifhello_html_m2c927e73.gifhello_html_m1ee9bac7.gifhello_html_m1ee9bac7.gifhello_html_m1ee9bac7.gifhello_html_m1ee9bac7.gifhello_html_m13d8d166.gifhello_html_m13d8d166.gifhello_html_m13d8d166.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifКонспект уроку з математики в системі розвивального навчання

Ельконін – Давидова з використанням здоровязберігаючих технологій


Тема. Ознаки подільності на 2

Мета: використовуючи відомі для дітей способи роботи, створити ситуацію необхідності пошуку нового способу визначення подільності чисел.

Тип уроку: постановка навчальної задачі, моделювання.

Здоров'язберігаючі технології: пальчикова гімнастика, зорова гімнастика, сміхотерапія, релаксація, кольоротерапія.

Хід уроку

I.  Організація класу. Забезпечення емоційної готовності.

Вчитель: Доброго здоров’я бажаю вам, діти! Бо тільки з ним можна знайти радість і щастя.

Епіграфом сьогоднішнього уроку будуть слова:

Безцінний скарб, що ми звемо здоров'ям,

Із юних літ нам треба берегти.

І це є головна потреба,

Дорожчого нічого не знайти!

ІІ Створення навчальної ситуації

Вчитель: Завдання сьогоднішнього уроку-дослідити і з'ясувати ознаки подільності. На наш урок, окрім присутніх запрошених, я ще запросила, ще одну загадкову гостю…. Ви дізнаєтесь її ім’я, якщо відгадаєте загадку:

Хтось у лузі біля річки

Загубив барвисті стрічки.

Дощик вгледів, підібрав,

Небесам він передав. (веселка)

Саме її я запросила на урок, але поки що вона заховалася за хмарами. А засяє лише тоді, коли ми виконаємо на уроці всі заплановані завдання. (Вчитель призначає асистента, який на дошку буде кріпити стрічки за кожне зроблене протягом уроку завдання).

-   Що символізує веселка? (радість)

Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям…

І тоді обов'язково тобі день веселим буде!

То ж нехай добрий настрій допоможе нам здолати будь-які труднощі на уроці.

Загадку ви розгадали, з першим завданням впоралися

(1 стрічка – червоний: потрібен органам кровообігу, ниркам і печінці. Він сприяє м'язовому розслабленню. Але при роздратованості та підвищеній температурі слід уникати червоних тонів — вони можуть лише нашкодити.)

- Нумо, далі до роботи!

  1. - А ось завдання, з яким ми неодмінно справимося.

7552 : 32 =

  • Прочитайте вираз.

  • Що потрібно вміти щоб знайти розв’язок? ( вміти ділити)

  • Пригадайте алгоритм ділення? ( записуємо, визначаємо перше неповне ділення, визначаємо кількість цифр в частці, робимо заготовку, визначаємо підказку і виконуємо ділення).

  • Тепер ми із впевненістю можемо виконати правильно ділення. Вперед.

  • А чи можемо ми перевірити правильність ділення? Як? ( за допомогою дії множення)

  • Виконуємо перевірку.

  • Чи важко нам було виконати це завдання?

  • Можемо зробити висновок, що ми знаємо послідовність ділення багатоцифрових чисел, вміємо ділити і множити.

  • Як називаються числа при ділення?


  1. Каліграфічна хвилинка

  • Назвіть числа.

4, 7, 9, 2, 6, 2, 1, 3, 5, 8, 0.

  • Чи однакові ці числа між собою? (ні). Поділіть на дві групи.

  • За якою ознакою ми можемо поділити ці числа? (парності і непарності)

  • Які числа парні? Як ви їх визначаєте?

  • Отже, виконуємо завдання: в перший рядок записуємо всі парні числа, а в другий – непарні. (2 стрічка – помаранчевий: омолоджує та відновлює нерви та систему дихання, а також поліпшує функцію підшлункової залози та селезінки, корисний при астмі та бронхіті. Це колір життєвої енергії. Хочеш підняти настрій і підвищити життєвий тонус — насолоджуйся апельсинами та морквою або одягни помаранчеву сукню.)

ІІІ. Постановка навчальної задачі

  • Поясніть завдання. Чи зрозуміли, що потрібно робити?

  • Що ми можемо сказати про знаки в заготовці? ( Ділене – однакове, дільник – однаковий, частка – має різну кількість знаків).

***** * ***** *

***** ****

  • Як таке може бути? ( перше неповне ділене в першій заготовці – одна цифра, в другій – дві)

  • А яким може бути дільник? (любим). Записуємо заготовки.

Пальчикова гімнастика Вчитель:

Ми писали, ми трудились,

Наші руки вже стомились.

І щоб далі нам писати,

Треба пальці розім'яти.

Руки кілька раз тряхнемо

І писати знов почнемо.

  1. Робота в парах

  • Добре. Придумайте приклади на ділення до першої «заготовки». Тільки нехай дільник буде 2. (3 стрічка – жовтий: перешкоджає застою жовчі, знижує підвищену кислотність, очищує шкіру, стимулює інтелект, відновлює запаси мінеральних речовин в організмі. Поганий настрій, проблеми зі шлунком або болить голова — розклади на видних місцях жовті яблука та лимони або купи фігурку з бурштину.)

а) Рішення практичної задачі

Пари записують свої варіанти на листочках, деякі прикріплюються на дошці.

  • Як ви придумували приклади? (підбирали парні цифри, щоб не було остачі; почала з пошуку діленого (поставила а, бо 2 поміщається в а певну кількість разів і так далі)


б) Виділення навчальної задачі (пошук способу складання):

- Скільки способів придумування прикладів у нас вийшло? (два)

І – беремо всі парні і ділимо на 2

ІІ – підбираємо число – частку і множимо на 2, і отримуємо ділене.

Вчитель: Щоб перейти до іншого виду роботи, подбаймо про свій зір.

Зорова гімнастика

Уявіть квадрат, проведіть очима в напрямках:

-          вгору-вниз;

-          зі сторони-в сторону;

-          по діагоналі з лівого верхнього кутка в правий нижній і назад.

-          обведи очима сторони квадрата.

-          заплющ і розплющ очі.

в) Аналіз умов рішення задачі

- Чим відрізняються ці способи? ( Різні цифри використовуємо можемо брати парні і непарні)

- Значить, можна писати БУДЬ - ЯКІ цифри? (ні. Не будь-які, бо може бути остача)

- Як взнати які числа можуть бути будь-які, а які лише парні? Давайте поглянемо на приклади:

3612: 2 і 13754:2

  • Ви помітили, в яких розрядах можна писати буд-які цифри, а в яких ні?

( у всіх розрядах, починаючи з десятків і далі пишемо будь-які цифри, а в одиницях завжди лише парні)

  • То який висновок зробимо? (Якщо число закінчується на парну цифру, то воно ділиться на 2)

  • Молодці, і для того щоб ми могли виділяти числа, які діляться на 2 без остачі всі науковці - математики придумали такий знак « », який означає, що при діленні остачі не буде.

(4 стрічка-зелений: стабілізує кров'яний тиск і лікує аритмію, нормалізує діяльність серцево-судинної та нервової систем. Також зелений колір - чудовий антисептик, ще він освіжає, зміцнює м'язи та знімає головний біль.)

Сміхотерапія

Вчитель: Діти, посміхніться один одному. Адже як добре сміятись, бути здоровим, розуміти гарний жарт. Він загубився в «Торбинці сміху», дістаньмо його, послухаймо, оздоровімося. (Діти дістають з торбинки декілька смішинок-жартів, читають їх виразно вголос.)

1-й жарт

Вчитель: чому ми спочатку бачимо блискавку, а потім чуємо грім?

Учень: тому, що очі знаходяться попереду вух.

2-й жарт

- Ти не знаєш, хто у вашому класі найлінивіший?

Ні, не знаю..

- А ,може, ти скажеш, хто в класі сидить, коли всі розв'язують задачі?

- Ааа.. так би  зразу й спитав. Це наш вчитель!!!

3-й жарт

-          Чому ти сьогодні отримав двійку? Ти знову не зрозумів запитання вчителя?

-          Зрозумів, але вчитель чомусь не зрозумів моєї відповіді…



IV. Моделювання виділеного відношення

  • Розкажіть, як визначити за допомогою моделі, ділиться число на 2? (беремо любе число, дивимось на останю цифру, яка і показує чи ділиться число на 2 без остачі)

  • Що тут важливо? (обов’язково в розряді одиниць має бути парне число. А все число без цієї цифри вказує на десятки. А десять завжди ділиться на 2).

10 2

Робота з підручником

№ 477

  • А зараз ми перевіримо наші знання.

  • Відкриваємо підручник і шукаємо № 447. Знайдіть які з цих чисел діляться на 2 без остачі? І запишіть їх в один рядок.

  • Молодці.

(5 стрічка-блакитний: має снодійний ефект. Обирай блакитні шпалери або штори у спальню-і спи солодко та спокійно! Також колір неба сприяє лікуванню запальних процесів, застудних та інфекційних захворювань.)


Самостійна рівнева робота

  • Продовжуємо працювати і відкривати цікаве і нове для себе. Об’єднуємося у дві групи.

  • Виконаєте самостійну роботу, де ви виберете саме, те завдання, з яким зможете справитись.

Середній рівень

  1. Устав замість крапок пропущені цифри (лише парні) й визнач кількість цифр в частці:

2**** 2 *6* 2 ***4 2

Достатній рівень

  1. Устав замість крапок пропущені цифри й визнач кількість цифр в частці:

**** 2 **1** 2 *** 2


Високий рівень

  1. Устав замість крапок пропущені цифри й визнач кількість цифр в частці. Знайди «пастку»:

**** 2 *6***5 2 ***4 2

***** 2


(6 стрічка- синій, заспокоює нервову систему, позитивно впливає на органи дихання та систему травлення. Цікаво: саме синій колір знижує апетит. Хочеш схуднути — їж і пий із синього посуду, а на кухні повісь штори кольору моря.)

 

Релаксація (під музичний супровід)

Після самостійної роботи, потрібно відновити свої сили. Сядьте зручно, заплющіть очі, уявіть веселку, чудову гру її кольорів. Ви перебуваєте на відпочинку. Вам легко, спокійно, приємно. Ви почуваєтесь вільно… А тепер встаньте, прогніться і над головою зробіть дугу веселки. Сідайте.


V Підсумкова рефлексія

  • Сьогодні на уроці ми….

  • Як можна визначити чи ділиться число на 2 без остачі?

  • Що обов’язково потрібно пам’ятати при цьому?

(7 стрічка- фіолетовий: допомагає при хворобах нирок, жовчного та сечового міхурів, ревматизмі та при всіх видах психічних і нервових порушень. Корисний для серцево-судинної системи, а також сприяє зниженню температури та навіть підвищує інтелект.)


VI Домашнє завдання

№ 450 с. 86

  • Устав замість крапок пропущені цифри й визнач кількість цифр в частці. Знайди «пастки»

Вчитель: усі завдання виконано. Зверніть увагу на веселку. Вона засяяла усіма барвами, принесла нам радість пізнання і відкриття, добрий настрій і здоров'я.

  • Тож, бережіть здоров'я, зміцнюйте і примножуйте його. Будьте здоровими і щасливими!!!

Конспект урока с математики (за системой развивающего образования Ельконина-Давыдова)
  • Начальные классы
Описание:

Ознаки подільності на 2

Работа написана на украинском языке с использываниев здоровьясохроняющих технологий.

Конспект уроку з математики в системі розвивального навчання

Ельконін – Давидова з використанням здоровязберігаючих технологій

 

Тема. Ознаки подільності на 2

Мета: використовуючи відомі для дітей способи роботи, створити ситуацію необхідності пошуку нового способу визначення подільності чисел.

Тип уроку: постановка навчальної задачі, моделювання.

 

Здоров'язберігаючі технології: пальчикова гімнастика, зорова гімнастика, сміхотерапія, релаксація, кольоротерапія.

Автор Караван Анастасия Николаевна
Дата добавления 17.11.2014
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 967
Номер материала 1656
Скачать свидетельство о публикации
