Главная / Начальные классы / Конспект урока по тему:"Бағасы. Саны. Құны."

Конспект урока по тему:"Бағасы. Саны. Құны."

Сабақтың тақырыбы: Бағасы. Саны. Құны.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды бағасы, саны, құны ұғымдарымен таныстыру, осы шамалар арасындағы тәуелділікті меңгерту, суреттер және кестелердің көмегімен есептер құрастыруға үйрету.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, ауызша есептеу дағдыларын жетілдіру.

Тәрбиелік: Оқушылардың қызығушылығын ояту, берілген тапсырмаларды орындата отырып, оқушыларды белсенділікке, ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақ типі: Жаңа білімді енгізу.

Сабақ түрі: Аралас сабақ

Сабақ әдісі: Топтық жұмыс, жеке жұмыс, ойын, шығармашылық

Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, кестелер, жұмбақтар

Барысы:

  1. Ұйымдастыру бөлімі



Психологиялық дайындық:

Терең ғылым сананың,

Тегі деп ой салатын.

Өте жақсы оқимыз,

Математика сабағын.



  1. Үй тапсырмасын сұрау:



Қабырғалары 6см және 4см болатын екі шаршы сыз. Периметрлерін есепте. Жауаптарын миллиметрмен өрнекте.

( Оқушыларға үй тапсырмасын оқытып, дәптерлерін тексеру)

  • Шаршы деген не?

  • Шаршының периметрін қалай табамыз?



  1. Жаңа сабақ:

  • Балалар, бір затты сатып алу үшін қайда барасыздар?

  • Дүкенде оларды сатып алу үшін не қажет?

  • Неге көңіл аударасыз? (бағасына, құнына, санына)

Анықтама:

  • Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша тұратыны)

  • Сан – сол заттың саны (Сатып алынған заттың саны)

  • Құны – барлық затқа төленетін ақша

  • Олай болса, «Дүкенде» ойынын ойнайық

500 теңгеге не сатып ала аламыз?

  • Неше зат сатып алдың?

  • Қанша теіге қайтарып аласың?



2 – жаттығу:

Әрқайсысы 5 теңге тұратын 4 кәмпит (6,7,8 кәмпит) сатып аласың, қанша ақша төлеу керек?

Кестені қара және оны дәптеріңе толтыр.

Бағасы

Саны

Құны

5 теңге

4 дана

? теңге

6 дана

? теңге

7 дана

? теңге

8 дана

? теңге



Сатып алынған заттың құнын білу үшін, заттың бағасын оның санына көбейту керек.


Қ = Б*С




Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді жазамыз.

  • Сабақтың тақырыбын жазамыз

  • 215 санын жазамыз

  • Неше таңбалы сан? Неше жүздік, неше ондық, неше бірлік бар?

Кестеге қарай отырып, дәптеріңе өрнегін жаз.

5*4= 20(тг) 5*7=35(тг)

5*6=30(тг) 5*8=40(тг)



3. Егер сатып алынған затқа 24,32, 40, 48 теңге болса, бағасы 8 теңгеден неше кәмпит сатып алынған?

Кестені толтыр.





Бағасы

Саны

Құны

8 теңге

? дана

24 теңге

? дана

32 теңге

? дана

40 теңге

? дана

48 теңге



Сатып алынған заттың санын білу үшін, онын құнын заттың бағасына бөлу керек.


С = Қ:Б




4. егер 4 кәмпитке 20,28,36,32 теңге төленген болса, 1 кәмпиттің бағасы қанша?

Бағасы

Саны

Құны

? теңге

20 теңге

? теңге

28 теңге

? теңге

32 теңге

? теңге

36 теңге



Заттың бағасын білу үшін, оның құнын санына бөлу керек.


Б = Қ:С




Сергіту сәті:

Аспанға қарап ай көрдім,

Төменге қарап жер көрдім.

Оңға, солға бұрылып,

Егеменді ел көрдім.



5. Кесте бойынша есептер құрастыр және шығар.



Бағасы

Саны

Құны

9 теңге

3 дана

? теңге

5 теңге

? дана

30 теңге

? теңге

6 дана

48 теңге



Математикалық жұмбақ

Егер «Т» - дан бастасаң

Санмын.

«Т» - ны алып тастасаң,

Жаумын.



«Кім жылдам?» ойыны

(4 оқушы шығады)

6. баған түрінде сепете. Есептеулеріңді тексер:

677 – 499 297+379 594+176

137+798 1000-468 870-467

497+ 264 789+85 900-79

238+762 457+78 403-75



Сабақты қорыту:

  • Сабақта не ұнады?

  • Сабақта қандай тапсырма қиын болды?

  • Қандай тапсырма жеңіл болды?



Үйге тапсырма:

7-тапсырма



Бағалау:

Жинаған жұлдыздарын санай отырып, мадақтау арқылы бағалау.





































Н.К.Киікбаев атындағы орта мектеп











Сабақтың тақырыбы:

Бағасы. Саны. Құны.

3 «Б» сынып































Абилғазина Г.Н.

Конспект урока по тему:"Бағасы. Саны. Құны."
  • Начальные классы
Описание:

Сабақтың тақырыбы: Бағасы. Саны. Құны.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды бағасы, саны, құны ұғымдарымен таныстыру, осы шамалар арасындағы тәуелділікті меңгерту, суреттер және кестелердің көмегімен есептер құрастыруға үйрету.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, ауызша есептеу дағдыларын жетілдіру.

Тәрбиелік: Оқушылардың қызығушылығын ояту, берілген тапсырмаларды орындата отырып, оқушыларды белсенділікке, ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақ типі: Жаңа білімді енгізу.

Сабақ түрі: Аралас сабақ

Сабақ әдісі: Топтық жұмыс, жеке жұмыс, ойын, шығармашылық

Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, кестелер, жұмбақтар

Барысы:

  • I.Ұйымдастыру бөлімі
  • Психологиялық дайындық:
  • Терең ғылым сананың,
  • Тегі деп ой салатын.
  • Өте жақсы оқимыз,
  • Математика сабағын.
  • II.Үй тапсырмасын сұрау:
  • Қабырғалары 6см және 4см болатын екі шаршы сыз. Периметрлерін есепте. Жауаптарын миллиметрмен өрнекте.
  • ( Оқушыларға үй тапсырмасын оқытып, дәптерлерін тексеру)
  • -Шаршы деген не?
  • -Шаршының периметрін қалай табамыз?
  • III.Жаңа сабақ:
  • -Балалар, бір затты сатып алу үшін қайда барасыздар?
  • -Дүкенде оларды сатып алу үшін не қажет?
  • -Неге көңіл аударасыз? (бағасына, құнына, санына)

Анықтама:

  • -Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша тұратыны)
  • -Сан – сол заттың саны (Сатып алынған заттың саны)
  • -Құны – барлық затқа төленетін ақша
  • -Олай болса, «Дүкенде» ойынын ойнайық
  • 500 теңгеге не сатып ала аламыз?
  • -Неше зат сатып алдың?
  • -Қанша теіге қайтарып аласың?
  • 2 – жаттығу:
  • Әрқайсысы 5 теңге тұратын 4 кәмпит (6,7,8 кәмпит) сатып аласың, қанша ақша төлеу керек?
  • Кестені қара және оны дәптеріңе толтыр.
Бағасы Саны Құны
  • 5 теңге
4 дана ? теңге
6 дана ? теңге
7 дана ? теңге
8 дана ? теңге
Сатып алынған заттың құнын білу үшін, заттың бағасын оның санына көбейту керек. Қ = Б*С
  • Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді жазамыз.
  • -Сабақтың тақырыбын жазамыз
  • -215 санын жазамыз
  • -Неше таңбалы сан? Неше жүздік, неше ондық, неше бірлік бар?
  • Кестеге қарай отырып, дәптеріңе өрнегін жаз.
  • 5*4= 20(тг) 5*7=35(тг)
  • 5*6=30(тг) 5*8=40(тг)
  • 3. Егер сатып алынған затқа 24,32, 40, 48 теңге болса, бағасы 8 теңгеден неше кәмпит сатып алынған?
  • Кестені толтыр.
Бағасы Саны Құны
  • 8 теңге
? дана

24 теңге

? дана

32 теңге

? дана

40 теңге

? дана

48 теңге

Сатып алынған заттың санын білу үшін, онын құнын заттың бағасына бөлу керек. С = Қ:Б
  • 4. егер 4 кәмпитке 20,28,36,32 теңге төленген болса, 1 кәмпиттің бағасы қанша?
Бағасы Саны Құны
  • ? теңге

20 теңге

  • ? теңге

28 теңге

  • ? теңге

32 теңге

  • ? теңге

36 теңге

Заттың бағасын білу үшін, оның құнын санына бөлу керек. Б = Қ:С
  • Сергіту сәті:
  • Аспанға қарап ай көрдім,
  • Төменге қарап жер көрдім.
  • Оңға, солға бұрылып,
  • Егеменді ел көрдім.
  • 5. Кесте бойынша есептер құрастыр және шығар.
Бағасы Саны Құны
  • 9 теңге
3 дана ? теңге
  • 5 теңге
? дана 30 теңге
  • ? теңге
6 дана 48 теңге
Автор Жанназаров Нурлыбек Темирбекович
Дата добавления 06.01.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 277
Номер материала MA-063580
Скачать свидетельство о публикации
