- Учебник: «Математика», Мерзляк А.Г., Полонский В.Б., Якир М.С./ Под ред. Подольского В.Е.
- 31.12.2020
- 375
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Геометрия, 7 сыныпКүні:Сабақтың тақырыбы: Нүкте, түзу және кесіндіСабақтың мақсаты: Білімділік: Геометрия пәнімен танысу, оның негізгі ұғымдары, нүкте , түзу және кесінді туралы түсінік беруДамытушылық: оқушылардың геометрия пәніне қызығушылығын қалыптастыруТәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдетуСабақтың түрі: Жаңа сабақСабақтың жоспары: 1.Ұйымдастыру кезеңі: сабақтың мақсатымен таныстыру, қызықтыру 2.Теориялық білім беру кезеңі: геометрия жайлы жалпы түсінік беру. Түзу және нүктеге анықтама беру 3.Бекіту кезеңі: Оқулықпен жұмыс.Есептер шығару /бекіту/ 4.Үйге тапсырма беру 5.Қорытындылау, бағалауСабақтың барысы: 2.Кіріспе: Геометрия грек тілінен аударғанда «жер өлшеу» деген мағынаны білдіреді. Геометрия екі бөлімнен тұрады. Планиметрия және стереметрия. Планиметрия жазықтықтағы фигураларды, ал стереометрия кеңістіктегі геометриялық фигураларды қарастырады. Планиметрия курсының ең негізгі элементтері болып нүкте мен түзу, кесінді болып табылады. Ан-ма: Нүкте координатасымен анықталады және оның ұзындығы болмайды, яғни 0-ге тең. Ан-ма 2: Түзу -2 екі жағынан да шектелмеген нүктелер жиыны. Ұзындығы – шексіз. Ан-ма 3: Кесінді – екі жағынан да шектелген түзудің бөлігі, ұзындығы әрқашан айқындалады. Геометрияда келесі белгілеулер қолданылады: /тақтада көрсету/ 1.Тиісті, тиісті емес 2. Бірігу 3.Қиылысу /Оқулықтан жазады/ 2. Есептер шығару кезеңі: Практикалық тапсырмаларҮйге тапсырма беру: Қорытындылау, бағалау Геометрия, 7 сыныпРеті:Күні: Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралар және олардың қасиеттері. Екі түзудің өзара орналасуы.Сабақтың мақсаты: Білімділік: Қарапайым геометриялық фигуралар және олардың қасиеттерін білу Дамытушылық: Геометриялық фигураларды кескіндеуді білуТәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдетуСабақтың түрі: Жаңа тақырыпСабақтың жоспары: 1.Ұйымдастыру кезеңі: сабақтың мақсатымен таныстыру өткен тақырыпты қысқаша қайталау. Үй жұмысы бойынша сұрақтарға жауап беру 2.Теориялық кезең: Жаңа тақырып беру 3.Практикалық кезең /бекіту/ Оқулықпен жұмыс.Есептер шығару 4.Үйге тапсырма беру 5.Қорытындылау, бағалауСабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі: сабақтың мақсатымен таныстыру, ынталандыру, түгендеу, құрал саймандарының бар-жоғын анықтау Қайталауға арналған сұрақтар: Нүкте, кесінді, түзу анықтамаларын сұрау Қарапайым мысалдар келтіру/тақтамен жұмыс/ 2.Теориялық кезең: Жаңа тақырып: Геометриялық фигуралар және олардың қасиеттері. Екі түзудің өзара орналасуы.Түзу дегеніміз нүктелер жиынтығы болып табылады. Түзудің бойында жататын және жатпайтын нүктелер болады.Нүктелер латын алфавитінің бас әріптерімен, ал түзулер кіші әріптерімен белгіленеді. Кез-келген екі нүкте арқылы тек қана бір түзу жүргізуге болады.Екі түзудің ортақ нүктесі бар болса, онда мұндай түзулер қиылысады. Егер екі түзу өзара қиылыспайтын болса, онда мұндай түзулерді параллель түзулер деп атаймыз./Тақтаға кескіндерін сызып көрсету/ Есептер шығару кезеңі: Практикалық тапсырмаларЕсептер: тақ есептерҮйге тапсырма беру: Қорытындылау, бағалау
6 662 042 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Шакин Павел Викторович. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
5 ч.
Мини-курс
8 ч.