Главная / Начальные классы / конспект урока математики на тему "Части и целое"

конспект урока математики на тему "Части и целое"



Тема: Частини і ціле.

Мета: Познайомити учнів з поняттями «частина» і «ціле»,

формувати вміння знаходити і позначати частини і

ціле, навчити записувати схеми з «промінцями»,

розвивати логічне мислення, мовлення учнів.

Обладнання: кружечки, схеми, комп’ютер, мультфільм про

Незнайка.

Хід уроку.

І.Організація класу.

ІІ. Створення ситуації успіху.

- Що вивчаємо на уроках математики?

- Що вміємо робити з величинами?

- Що означає «зрівняти величини»?

- Як можна зрівняти ці дві величини?(пригадують 3 способи зрівнювання)

А

hello_html_m1c859499.gif

В

hello_html_7e2fa1ef.gif

  • Погляньте які ви молодці і як багато вже вмієте? Але ми на цьому не зупинимося і помандруємо далі країною «Математика».

ІІІ. Постановка навчально-практичної задачі.

  1. Перегляд уривка мультфільму «Коротышки из Цветочного города».

  2. Обговорення.

-Яка пригода трапилась з Незнайком?

-Чи може таке трапитись в дійсності?





-Якщо Незнайко думає, що це відбулось насправді, то давайте

допоможемо йому сонечко відновити.

ІV. Вирішення навчально-практичної задачі.

-Погляньте, що в мене в руках і у вас на парті теж є? (кружечки)

-На що схожі ці елементи? (на сонечко)

-Чи можемо ми ці величини якось назвати? Як? (будь-якими літерами)

-Що ми можемо зробити з ними? (об’єднати)

-Якщо ми з’єднаємо ці два елементи, то що утвориться?

-Можемо цю величину якось назвати? Як?

-Що можна ще сказати про цю величину? Яка вона? (ціла)

-Тоді як назвемо ті два елементи? (частини)

-Як ми утворили цілу величину? (склали або об’єднали частинки)

2. Робота в групах.

-Спробуйте зараз за допомогою схеми показати, як у нас утворилася ціла

величина.

hello_html_404bd77a.gifК М

hello_html_m1497e400.gifhello_html_m6e6b6199.gifhello_html_3902d8d1.gifhello_html_m464da7e8.gif



С

-Запишіть формули утворення цілої величини. (С=К+М)

-Зі скількох частин може утворитися ціла величина?

Фізкультхвилинка.

3.Графічне позначення цілого і частини.

-Перед вами є величини Т М N P, намалюйте схему з «промінцями», в

якій покажіть, з яких частин складається ціла величина.

-Чому це «пастка»? (бо невідомо, які величини є частинами, я які цілою

величиною)

-hello_html_m21745bc9.gifДавайте придумаємо якісь значки, щоб можна було б позначати цілу величину і частину. Які?

-Якщо я тепер дані величини позначу так: T M N P, чи зможете нама-

лювати схему?

-Яка величина ціла? Скільки частин? Як дізналися?

-Скажіть, яка величина більша – ціла чи частини?

4.Давайте спробуємо намалювати схему за даною формулою і позначити

на ній цілу величину і частини.

hello_html_m2a500f18.gifhello_html_623a7b3a.gifhello_html_de3b850.gifhello_html_23b4aa33.gifО С К

hello_html_m35685e9c.gifhello_html_3db603a.gifhello_html_183194c2.gif

D

D=O+C+K



5.Робота в парі.

hello_html_m4e9d9c25.gifhello_html_607d92f7.gifhello_html_3fa16020.gifhello_html_m42df2e7d.gifhello_html_2020ea34.gifhello_html_m4bbc714c.gifhello_html_m6e5dc15f.gifhello_html_517d2f06.gifД В Е А В

Кhello_html_3db70add.gifhello_html_69312348.gif P

hello_html_m371687e9.gifА Р С К А N E

O

-Що помітили цікавого?

-Чому «пастка» в третій схемі?

-Що цікавого в четвертій схемі?

-Чи може величина одночасно бути і частиною і цілою?

-То які бувають величини?

-Чи можемо Незнайці допомогти відновити сонечко? Як?

-Чи вирішили ми завдання уроку?

V.Підсумкова рефлексія.

-Що сподобалось на уроці?

-Що нового дізналися?

-Що було важким для вас?

-Чим, на вашу думку, будемо займатися на наступному уроці?

конспект урока математики на тему "Части и целое"
  • Начальные классы
Описание:

Конспект урока математики за системой развивающего обучения Эльконина-Давыдова для 1 класса на украинском языке.

Цели урока:

Познайомити учнів з поняттями «частина»і «ціле»,

формувати вміння знаходити і позначати частини і

ціле, навчити записувати схеми з «промінцями»,

розвивати логічне мислення, мовлення учнів.

Обладнання: кружечки, схеми, комп’ютер, мультфільм про

Незнайка.

Хід уроку.

І.Організація класу.

ІІ. Створення ситуації успіху.

- Що вивчаємо на уроках математики?

- Що вміємо робити з величинами?

- Що означає «зрівняти величини»?

- Як можна зрівняти ці дві величини?(пригадують 3 способи зрівнювання)

А

В

  • -Погляньте які ви молодці і як багато вже вмієте? Але ми на цьому не зупинимося і помандруємо далі країною «Математика».
  • ІІІ. Постановка навчально-практичної задачі.
  • 1.Перегляд уривка мультфільму «Коротышки из Цветочного города».
  • 2.Обговорення.
  • -Яка пригода трапилась з Незнайком?
  • -Чи може таке трапитись в дійсності?
  • -Якщо Незнайко думає, що це відбулось насправді, то давайте
  • допоможемо йому сонечко відновити.
  • ІV. Вирішення навчально-практичної задачі.
  • -Погляньте, що в мене в руках і у вас на парті теж є? (кружечки)
  • -На що схожі ці елементи? (на сонечко)
  • -Чи можемо ми ці величини якось назвати? Як? (будь-якими літерами)
  • -Що ми можемо зробити з ними? (об’єднати)
  • -Якщо ми з’єднаємо ці два елементи, то що утвориться?
  • -Можемо цю величину якось назвати? Як?
  • -Що можна ще сказати про цю величину? Яка вона? (ціла)
  • -Тоді як назвемо ті два елементи? (частини)
  • -Як ми утворили цілу величину? (склали або об’єднали частинки)
  • 2. Робота в групах.
  • -Спробуйте зараз за допомогою схеми показати, як у нас утворилася ціла
  • величина.
  • КМ
  • С
  • -Запишіть формули утворення цілої величини. (С=К+М)
  • -Зі скількох частин може утворитися ціла величина?
  • Фізкультхвилинка.
  • 3.Графічне позначення цілого і частини.
  • -Перед вами є величини ТМNP, намалюйте схему з«промінцями», в
  • якій покажіть, з яких частин складається ціла величина.
  • -Чому це «пастка»? (бо невідомо, які величини є частинами, я які цілою
  • величиною)
  • -Давайте придумаємо якісь значки, щоб можна було б позначати цілу величину і частину. Які?
  • -Якщо я тепер дані величини позначу так:TMNP, чи зможете нама-
  • лювати схему?
  • -Яка величина ціла? Скільки частин? Як дізналися?
  • -Скажіть, яка величина більша – ціла чи частини?
  • 4.Давайте спробуємо намалювати схему за даною формулою і позначити
  • на ній цілу величину і частини.
  • ОСК
  • D
  • D=O+C+K
  • 5.Робота в парі.
  • ДВЕАВ
  • К P
  • АРСКАNE
  • O
  • -Що помітили цікавого?
  • -Чому «пастка» в третій схемі?
  • -Що цікавого в четвертій схемі?
  • -Чи може величина одночасно бути і частиною і цілою?
  • -То які бувають величини?
  • -Чи можемо Незнайці допомогти відновити сонечко? Як?
  • -Чи вирішили ми завдання уроку?
  • V.Підсумкова рефлексія.
  • -Що сподобалось на уроці?
  • -Що нового дізналися?
  • -Що було важким для вас?
  • -Чим, на вашу думку, будемо займатися на наступному уроці?
Автор Федорчук Лилия Викторовна
Дата добавления 30.09.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 258
Номер материала MA-060963
Скачать свидетельство о публикации
