Пән: Математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы:
|
9 санының құрамы
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
4.1Математикалық
тіл және математикалық модель
|
1.4.1.1
Цифрлар мен сандарды ажырата білу, бір таңбалы сандарды түрлі тәсілдермен
(нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен және т.б) көрсету, сандық түзудің
бойында көрсету
1.4.1.2
Сандар мен шамалар арасында қатынастарды =, ≠,>, < таңбаларын қолдану
арқылы көрсету
1.4.1.5
Сандық өрнектердің мәнін есептеуді жазуда "+", "-",
"=" таңбаларын қолдану.
1.4.1.3.Қосу мен азайтудың
компоненттері атауларын өрнектерді оқу және жазуда қолдану.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар:
9
санының құрылу жолы мен құрамын біледі,9 санын оқу және
жазуды
біледі;берілген ұзындықтағы кесінділерді өлшейді
Көптеген оқушылар:
Ондықтан
аттамай біртаңбалы сандарды ауызша қосу тәсілдерін орындайды және кері амал
орындайды.
Кейбір оқушылар:
Біртаңбалы
сандарды түрлі тәсілдермен қосуды \азайтуды\ бөлшектеп ,санның құрамы
бойынша ,санды сәуле бойынша түсіндіреді және қолданады.
Санның
өзге саннан қаншаға артық кем екенін анықтай алады
|
Жетістік критерийлері:
|
Оқушы оқу мақсатына жетті,себебі
Цифрлар
мен сандарды ажырата алады;
Цифрға
сәйкес санды атайды және санға сәйкес цифрды жаза алады;
Сандарды
сан түзуінде жаза алады;
Оқушы оқу мақсатына жетуге талпынады,себебі
Цифрлар
мен сандарды ажыратуда немесе сәйкестендіріп айтуда ,жазуда қателеседі,сан
түзуінде жазуда қиналады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
2-8
сандардың құрамы қосу мен азайтудың компоненттерін атай алады.
Пәндік лексика және терминология:
Тоғыз,
тоғыз санының құрамы
Сабаққа диалог жазу үшін пайдаланатын тіл:
Талдау:
9
санын қалай алуға болады?
Санды
сәулені пайдаланып сандарды қалай салыстыруға болады
|
Жазу: 9 санының құрамына қосу және азайтуға өрнектер
жаз.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дүниетану ,сауат
ашу,еңбекке баулу,бейнелеу
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Санның құрамына
байланысты бейне жазба
|
Бастапқы білім
|
Сандар
қатары,1-10 сандар,2-9сандарының құрамы,қосудың ауыстырымдылық қасиеті
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Жылдам және
дұрыс санайтын боламыз.
(0-10
дейінгі сандарды тура,кері санау.)
Жұппен
жұмыс
"Домино"
ойыны.
8санының
құрамын сурет салу арқылы шығару.
Сан
сәулесінде 9 санын жазу.
|
|
Сабақтың ортасы
|
(Ө).
Әр қатарда 9 жұлдыз болатындай
толықтырып сал.
Салған
жұлдызшалар бойынша өрнектер құрастырып тақтаға жаз.
9
санының құрамын табу.
Сандарды
салыстыру.
9*8
8*7 7*7 5*6 т.с.с.
|
Топшамалар
|
Сабақтың соңы
|
Жұптық жұмыс.
Сандар
арқылы 9 санын шығару үшін өрнектер құрастыру.
|
Сандар
|
|
Рефлексия
Сабақтың
мақсаты қандай?
Біз
мақсатқа жеттік пе?
|
|
Саралау
–
оқушыларға
қалай көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап
отырсыз
Теңдіктер
құрастыр.
|
Бағалау
– оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Өзін-өзі
бағалау.
|
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Қолданылатын
ресурстарды дұрыс қолдану
|
|
Бұл
бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз
туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың
жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты
жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ
барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|