Главная / Информатика / Қысқа мерзімді жоспар Блокнот және калькулятор бағдарламалары

Қысқа мерзімді жоспар Блокнот және калькулятор бағдарламалары

Құрманаева Гүлжан Бақбергенқызы

Сарыбұлақ орта мектебі МДШО КММ

Информатика пәнінің мұғалімі



Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні:

23.04.2016

Сыныбы

5-сынып

Пәні

Информатика

Сабақтың тақырыбы

Блокнот және калькулятор бағдарламалары

Сілтеме

Оқулық. Информатика 5 сынып, Арман -ПВ, 2013 ж,

МАН, материалдары, слайд, компьютер.

Сабақтың мақсаты

Блокнот және калькулятор бағдарламасын таныстыру арқылы онымен жұмыс жасай білуді үйрету.


Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері

  • Тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, практикалық жұмысқа баулу;

  • Топтық жұмыс арқылы бірлескен жұмысты ұйымдастыру;

  • Тақырыпты АКТ көмегімен аша отырып, сыни ойлауға жетелеу;

Оқыту нәтижесі

«Блокнот» «Калькулятор »программаларымен танысады;

Екі программаның қазіргі кездегі мүмкіндіктерін көреді.

Негізгі идея

Блакнот және калькулятор бағдарламаларының мүмкіндіктерімен жұмыс жасауға үйрету.

Сабақтың көрнекілігі

Интербелсенді тақта,компьютер, түрлі-түсті маркерлер, бағалау парағы

Бағалау

Бағалау парағы, басбармақ әдісі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І .Ұйымдастыру  кезеңі( 5 минут)


Сынып оқушыларына жағымды ахуал орнату.Шаттық шеңберге тұрғызу. Блокнот, калькулятор тақырыбына сәйкес оқушылар 2 топқа бөлінеді.

Оқушылар шаттық шеңберге тұрады.

Берілген үлестірме қағаздар арқылы 2 топқа арқылы топқа бөлінеді. Топбасшы, хатшы, дизайнер, хатшы сайлап алады.

І бөлім «Ой қозғау»

Үй жұмыстарын тексеру(9 минут)

Оқушылар «Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үйтапсырмасына жауап береді.( жеке жұмыс) Мадақтау арқылы бағалау.

ІІ бөлім «Ой түю» Жаңа тақырыпты хабарлап мақсатын түсіндіру.

Тыңдайды, ұғынады, салыстырады, ой түйеді.



ІІІ бөлім «Ой қорыту»


Топ болып ақылдасады, бірін бірі тыңдайды.шешімге келеді жауап береді.











Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар


Бағалау

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының

іс-әрекеті







Білу, Түсіну

«Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үйтапсырмасына жауап береді. ( жеке жұмыс)

«Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша блакнот және калькуятор бағдарламалары туралы айтады.

Басбармақ әдісі арқылы бағалау

10 мин

Қолдану

Деңгейлік тапсырма беремін. ( жеке жұмыс)

Оқушылар оқулық бойынша тапсырмаларды орындайды .

Топ басшылары бағалайды. Әр сұраққа 1 баллдан қойылады.

13 мин

Сергіту сәті

Бейне роликтегі қимылдарды орындау. (Қызыл өрік әні)

2 мин

Талдау, Жинақтау

Галереяны шарлау стратегиясы бойынша – 1- топқа блокнот тақырыбына 2- топқа калькулятор тақырыбына 5 сұрақтан жазу.

Галереяны шарлау стратегиясы бойынша – 1- топқа блакнот тақырыбына 2- топқа калькулятор тақырыбына 5 сұрақтан жазып қабырғаға іліп, әр топ бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.

Басбармақ әдісі арқылы бағалау

15 мин

Бағалау


Ынталандыру белгілері арқылы, бағалау парағы бойынша

жиналған ұйпайларын есептеп суммативті бағасын шығару.

Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. Критерийлер бойынша.


Критерийлер

Топтың белсенділігі


Тәртібі


Жаңа терминдерді қолдана алуы


Тақырыпты меңгеруі қандай?


5 мин

Рефлексия

  1. Мен бүгінгі сабақта не білдім

  2. Маған қызықты болды...

  3. Маған қиындық тудырған...

  4. Бүгінгі білгенімді болашақта өмірде ... пайдаланамын

  5. Мені толғандырған...

Оқушылар сабақ бойынша толтырады.


Сабақты қорытынды

лау

«Өрмекшінің торы» әдісі бойынша сабақты қорытындылау.

Оқушылар бір-біріне жіпті беру арқылы сұрақтар қояды.

Өрмекшінің торы

Үйге тапсырма

§29, 30 оқып келу, 197- беттегі бақылау сұрақтарына жауап беру.

1 мин



Қысқа мерзімді жоспар Блокнот және калькулятор бағдарламалары
  • Информатика
Описание:

Оқушыларға стандартты программалардың бірі-Блокнот және Калькулятор бағдарламаларына түсінік бере отырып, практикалық тапсырмаларды орындауда компьютерлік сауаттылықтарын арттыру. Сабаққа деген қызығушылығын дамыту.

Блокнот және калькулятор бағдарламасын таныстыру арқылы онымен жұмыс жасай білуді үйрету.Сабақтың міндеттері төмендегідей:

  • Ø Тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, практикалық жұмысқа баулу;
  • Ø Топтық жұмыс арқылы бірлескен жұмысты ұйымдастыру;
Тақырыпты АКТ көмегімен аша отырып, сыни ойлауға жетелеу;

Күтілетін нәтижесі:«Блокнот» «Калькулятор »программаларымен танысады; Екі программаның қазіргі кездегі мүмкіндіктерін көреді.

Негізгі идеясы: Блокнот және калькулятор бағдарламаларының мүмкіндіктерімен жұмыс жасауға үйрету.

Сабақтың өту барысы:

Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру мақсатында оқушылар шаттық шеңберге тұрады. Берілген киынды қағаздарды алу арқылы топқа арқылы 2 топқа бөлінеді.Топбасшы, хатшы, дизайнер, хатшы сайлап алады. Үй тапсырмасын сұрағанда оқушылар «Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үйтапсырмасына жауап береді.( жеке жұмыс) Мадақтау арқылы бағаланады.

Тапсырмалар Блум таксономиясы арқылы беріледі. Бағалау кезеңінде:Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. Критерийлер бойынша.

Критерийлер

Топтың белсенділігі

Тәртібі

Жаңа терминдерді қолдана алуы

Тақырыпты меңгеруі қандай?


Автор Курманаева Гульжан Бакбергеновна
Дата добавления 26.04.2016
Раздел Информатика
Подраздел Планирования
Просмотров 218
Номер материала MA-066603
Скачать свидетельство о публикации
