Главная / Украинский язык / Інтелектуально-розвивальна гра-подорож з української мови в 8 класі "Я люблю Україну"

Інтелектуально-розвивальна гра-подорож з української мови в 8 класі "Я люблю Україну"

12


«Я люблю Україну»

Інтелектуально-розвивальна гра-подорож

hello_html_384f8df4.jpg



























«Я люблю Україну»

(виховний захід для восьмикласників,

присвячений Міжнародному дню рідної мови)

Мета: розширювати та поглиблювати знання з географії та історії про свою країну, традиції та звичаї, рідну мову, розвивати прагнення бути свідомим громадянином України, формувати високі громадянські якості: патріотизм, людяність, доброту, милосердя та працьовитість, бажання вивчати та удосконалювати свої знання з рідної мови; розвивати мислення, пам'ять, творчі здібності учнів, соціальну компетентність (уміння працювати в команді); виховувати почуття взаємодопомоги й толерантного ставлення до суперників; виховувати любов до рідного краю.

Форма заходу: інтелектуально-розвивальна гра-подорож «Я люблю Україну»

Завдання:

  • розкрити красу й неповторність української мови;

  • через виконання низки завдань показати необхідність володіння сучасною

людиною знаннями з української літератури, історії України, географії,

музичного мистецтва;

  • сприяти інтелектуальному й творчому розвитку учнів;

  • показати важливість співпраці в команді як запоруки досягнення успішного результату.

Підготовчо-організаційна робота

  • оформлення приміщення для проведення гри:

гра проводиться в приміщенні школи, у національному стилі прикрашається класна кімната, у якій проходитиме змагання.

  • підготовка унаочнення:

учителі-філологи готують мапу маршруту, завдання й необхідні матеріали для

їхнього виконання на кожному етапі.

  • формування команд гравців:

з учнів 8 класу формуються дві команди по 8 учасників, які заздалегідь

придумують собі назви, форму й гасло про мову.

Обладнання: карта України, комп’ютерна презентація із завданнями на мультимедійному екрані, картки із завданнями для учасників команд.

Час проведення

Практикуємо гру-подорож на тижні, присвяченому Міжнародному дню рідної мови

hello_html_6f5c794.jpg

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну.

Красу її вічно живу і нову,

І мову її солов’їну.

В.Сосюра

Перебіг заходу:

І. Організаційно-мотиваційний етап.

1. Вступне слово організаторів гри – учителів-філологів.



Учитель. Україна – це земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки,

де жили наші предки. Це наша мати - Батьківщина.


Ведучий 1

Наша славна Україна, 
Наше щастя і наш рай,
 
Чи на світі є країна
 
Ще миліша за наш край?



І в щасливі й злі години 
Ми для неї живемо.
 
На Вкраїні й для Вкраїни
 
Будем жити й помремо.




Звучить пісня «Моя Україна…» у виконання Н.Бучинської.

Ведучий 1



Ми є діти українські,
Хлопці та дівчата,
Рідний Край наш - Україна,
Красна та багата.

Рідне небо, ясне сонце,
Місяць, зорі срібні,
Рідний нарід - українці
Всі до нас подібні.

Рідна віра: Свята Трійця
І Пречиста Мати.
Рідна мова: нею вчились
Бога прославляти!





Ведучий 2



Присягаем наш Край Рідний
Над усе любити,
Рідний нарід шанувати
І для нього жити.

Присягаєм - рідну віру
Завжди визнавати,
По-вкраїнськи говорити,
Молитись, співати.


Ведучий 1


Як ріка в гору не піде,
Як сонце не згасне,
Так ми того не забудем,
Що рідне, що власне.

Що нам рідне, те нам буде
І красне і гоже!
Присягаєм, що так буде
Поможи нам, Боже! 



Учитель. «Україна – золота, чарівна сторона. Земля рясно вквітчана врожаями, закосичена лісами й ріками і має чудових людей, що народилися в Україні й живуть тут.Скільки ніжних, ласкавих слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися. Пізнаємо історію свого народу з книг. Чим більше проходить часу, тим яскравішою ми її уявляємо. Пізнати все нам допомагають книги і самобутня творчість нашого народу, пісні та колядки, думи. хай же сьогодні свято відкриє перед вами розум, мудрість, творчість нашого народу.»

Увага! Запрошую вас взяти участь у шоу-подорожі знавців рідної мови

«Я люблю Україну».

Карта подорожі Україною

hello_html_52a7dcc1.jpg



* «Мої мрії»

*«Народні перлини» * «Цікаві факти»

* «Світ слова»

* «Таланти землі української»

* «Пошук слова»

* «Пісня – душа народу»

* «Фразеологія»









Ви обєднались у дві команди.

2. Представлення команд. Команди зачитують свій девіз.hello_html_m543cf4af.jpg

І команда «Мовні каскадери».

Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться.

ІІ команда «Філологи».

Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою.

Учитель. Мета нашого конкурсу: поповнити та розширити знання про рідну Україну, її звичаї, мову, показати кмітливість, вміння логічно мислити. А оцінювати наші команди буде компетентне журі.





Ведучий 1.



Я дитина українська,
Вкраїнського роду,
Українці – то є назва
Славного роду.

Україна – то край славний,
Аж по Чорне Море,
Україна – то лан пишний
І степи і гори.

І як мені України
Щиро не кохати?
Мене ненька по-вкраїнські
Вчила розмовляти.



Ведучий 2.



І як мені України
Щиро не любити?
Мене вчили по - вкраїнські
Господа молити.

За свій рідний край і нарід
Я Господа молю:
Зішли, Боже, Україні
І щастя і долю!





Раунд №1. «Народні перлини»

Учитель. До неоціненних коштовностей українського фольклору належать прислів'я та приказки — короткі влучні вислови. У своїй сумі прислів'я та приказки становлять начебто звід правил, якими людина має керуватися у повсякденному житті. Вони рідко тільки констатують якийсь факт, скоріше рекомендують чи застерігають, схвалюють або засуджують, — словом, повчають, бо за ними стоїть авторитет поколінь нашого народу, чия невичерпна талановитість, високе естетичне чуття й гострий розум і тепер продовжують примножувати і збагачувати духовну спадщину, що громадилася віками.

Завдання раунду №1: Учитель називає першу частину прислів'я, а учасники конкурсу повинні назвати другу частину.

За кожну правильну відповідь – один бал.hello_html_78b09708.jpg

  1. Слово до слова — ... (зложиться мова).

  2. Лагідне слово — ... (ключ до серця).

  3. На чужий роток — ...(не накинеш платок).

  4. Язик кісток не має, ...(але кістки ламає).

  5. Слово — не горобець,... (вилетить — не впіймаєш).

  6. Слухай сто разів, ... (а говори раз).

  7. Хто хоче більше знати,... (треба менше спати).

  8. Шабля ранить голову, а слово — ... (душу).

  9. Від гарних слів... (язик не облізе).

  10. Умієш говорити — ... (умій слухати).

  11. Краще мовчати... (аніж брехати).

  12. Гостре словечко коле (сердечко)

Раунд № 2 «Світ слова»hello_html_m3811dafe.jpg

Ведучий 1.

Якщо з українською мовою

В тебе, друже, не все гаразд,

Не вважай її примусовою,

Полюби, як весною ряст.

Ведучий 2.



Примусова тим, хто цурається,

А хто любить, той легко вчить:

Все, як пишеться, в ній вимовляється,

Все як пісня, у ній звучить.

І журлива вона, і піднесена,

Тільки фальш для неї чужа.

В ній душа Шевченкова і Лесина,

І Франкова бринить душа.



Учитель. Як ви вже здогадалися, наступний конкурс – знавців мови.

Учасникам конкурсу потрібно дібрати по 5 слів до кожної схеми (одне правильно дібране слово – один бал):

1. Приг. + гол.+ приг.

2. Приг. + гол. + приг.+ гол.

3. Приг. + приг. + гол. + приг.+ гол.



Раунд № 3 «Пошук слова»
Ведучий. У цьому конкурсі беруть участь усі члени команди. Зі слова треба скласти якомога більше слів, використавши лише один раз одну літеру за 2 хвилини. Увага! Складені слова — самостійні частини мови (пропонується слово «мовознавство»).

(одне слово – один бал) Журі підводить підсумки

Раунд № 4 «Фразеологія – смак і колір кожної мови»

Учитель. Оволодіння рідною мовою визначає багатство, широту інтелектуальних та естетичних поглядів особистості. Увазі конкурсантів пропонується таке завдання: зачитується фразеологізм російською мовою, який треба перекласти українською.

Російський фразеологізм

Український відповідник

1.

На себя пеняй

Бачили очі, що купували

2.

От зари до зари

Від світання до смеркання

3.

Мысли одолели

Думки обсіли

4.

От ворот поворот

Завертай голоблі

5.

Лопнуть от зависти

Луснути від заздрощів

6.

Болтать языком

Ляпати язиком

7.

Будь он неладен

Хай йому грець



Раунд № 5. «Пісня – душа народу»

Ведучий 1.



Ми дуже любим весь наш край,         
І любим Україну,                                
 
Її лани, зелений гай,                          
 
В саду — рясну калину.
hello_html_m7217970.jpg

Там соловейко навесні
Співає між гілками:
Та й ми співаємо пісні -
Змагається він з нами!




Учитель.

Українські народні пісні століттями самовіддано плекали національну гідність, були алмазним осердям духу народного. У них виявляється багатство духовного життя українського народу, його талановитість, обдарованість, що є невід'ємною частиною культурної спадщини України.

Наступне завдання виявить знавців української народної пісні.

Лунають мелодії відомих українських пісень, учасники команд повинні відгадати назву пісні. (1 відгадана пісня – один бал)



Раунд №6 «Багата на таланти земля»hello_html_7cff8752.jpg

Ведучий 2.



Не закопуйте Божі таланти,

А плекайте їх, наче дитя.

І шліфуйте їх, мов діаманти,

Щоб сіяли вам ціле життя.

Ці таланти – це наші надбання,

Які Бог милостиво дає,

Тим, хто працю вкладає й старання,

Бо лиш труд наш таланти кує.



Учитель. Багата на таланти українська земля. Має вона немало видатних державних та політичних діячів, письменників, музикантів, учених, спортсменів та інших діячів, які вписали свої імена в національну та світову історію. Для участі у цьому конкурсі запрошуються капітани команд, які отримують картки. За 2 хвилини вони повинні своїй команді розповісти про видатних українців минулого і сучасності, не називаючи їх імен та прізвищ. Члени команди повинні відгадати, про кого йдеться мова.

(Одна правильна відповідь – один бал)

Команда «Мовні каскадери»

Команда «Філологи»

Ярослав Мудрий

Княгиня Ольга

Іван Мазепа

Богдан Хмельницький

Григорій Сковорода

Леся Українка

Олена Пчілка

Грушевський Михайло

Тарас Шевченко

Корольов Сергій

Лисенко Микола

Роксолана

Блохін Олег

Клочкова Яна

Патон Борис

Пулюй Іван

Софія Ротару

Шевченко Андрій

Бубка Сергій

Довженко Олександр



Журі оцінює і оголошує результати конкурсу.

Раунд №7 «Цікаві факти»

Учитель. Україна – велика країна. Ми багато знаємо про нашу державу, але й багато чого нам ще невідомо. У цьому конкурсі я буду називати той чи інший факт, а ви повинні сказати, це правда чи ні. За правильну відповідь – 1 бал. hello_html_m6dd129f0.jpg



Факт 1. Чи правда, що найвища гора України — Говерла в Українських Карпатах в Полонино-Чорногорському масиві, в межах Закарпатської області; її висота 2061 м над рівнем моря. (так)

Факт 2. Чи правда, що найдовший вік такого дерева, як смерека, - 100 років? (ні, 300-400 років)

Факт 3. Чи правда, що Україною понад двісті років правили 66 гетьманів: перший був Дмитро Вишневецький, оспіваний у думах як Байда, останній — Кирило Розумовський. Одні булавою освячували визвольні змагання народу, для інших блиск гетьманських клейнодів вгамовував спрагу честолюбства і власних корисних інтересів? (так)

Факт 4. Чи правда, що найбільше мов серед українців знав Агатангел Кримський — український вчений, письменник, перекладач. Коли його запитували, скільки мов він знає, відповідав: "Мабуть, із шістдесят, а то й більше!" У дитячі роки він досконало вивчив німецьку, французьку та англійську мови. В юнацькі добре оволодів грецькою, турецькою, італійською, давньоєврейською, санскритом. Мови він вивчав до кінця життя. (так)

Факт 5. Чи правда, що перебуваючи у Парижі, Марко Вовчок заприятелювала із знаменитим французьким фантастом Жюлем Bерном? Наслідком їхньої дружби було те, що Жюль Верн дав українській письменниці виключне право перекладу його творів на російську мову. Вона переклала 15 пригодницьких та науково-фантастичних романів Ж.Верна і сприяла популярності цього письменника в Росії. (так)

Факт 6. Чи правда, що найбільшу кількість нагород серед українських фільмів отримала кінострічка "Тіні забутих предків" С.Параджанова. Вона здобула на республіканських та міжнародних оглядах, конкурсах і фестивалях близько 150 призів, медалей та інших нагород? (так)

Журі підводить підсумки

Учитель. Людині визначено Богом місце народження, країна, небо; вона не може нічого того поміняти, як не може поміняти саму себе. А якщо щось із того призначеного їй доведеться змінити, то не на краще, бо чуже ніколи не буває кращим. І куди б ти не пішов – твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою.

Учитель. І поки журі підведе остаточні результати конкурсу, я пропоную виконати останнє позаконкурсне завдання: кожному учаснику команди на символічній долоньці написати мрії про своє майбутнє, майбутнє України та її мови.

Звучить пісня «Як у нас на Україні…»

Учасники команд на карті України чіпляють символічні долоньки із мріями

Учитель. Ось і завершився наш конкурс. Ви змагалися, працювали в команді. Усі ви виявили кмітливість, свої знання про нашу Батьківщину, її традиції та мову.

Ведучий 1.

Людське безсмертне з роду і народу.

Увись росте корінням родоводу.

І тільки той, у кого серце чуле,

Хто знає, береже минуле,

Хто вміє шанувать сучасне,

Лиш той майбутнє вивершить прекрасне!

Підведення конкурсу знавців української мови «Я люблю Україну». Нагородження переможців.

Заключне слово вчителя.

Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвість царі, володарі, раби… на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки… гори перетворюються на купи каміння… все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі.

То ж хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова!

Як вогонь у серці,hello_html_m18c54115.jpg

Ви несіть в майбутнє

Невгасиму мову,

Слово незабутнє!



Інтелектуально-розвивальна гра-подорож з української мови в 8 класі "Я люблю Україну"
  • Украинский язык
Описание:

Материал представлен в виде интегрированного мероприятия по украинскому языку, истории Украины, географии, украинской литературы.

Форма мероприятия - интеллектуально-развивающая игра-путешествие "Я люблю Украину".

Проводится на неделе, посвящённой Международному дню родного языка, в виде соревнования двух команд.

В материале представлены различные задания на знание украинского языка, истории Украины, устного народного творчества, сведения о жизни и творчестве известных украинских писателей, выдающихся людей современной Украины.

Способствует расширению знаний по украинскому языку и литературе, истории, географии о своей стране, формированию патриотизма, человечности, доброты. Развивает творческие способности, умение работать в коллективе.


Автор Зинкевич Татьяна Михайловна
Дата добавления 10.06.2015
Раздел Украинский язык
Подраздел Другое
Просмотров 1184
Номер материала 59925
Скачать свидетельство о публикации
