Главная / Другое / интегрированный урок по русскому и казахскому языкам

интегрированный урок по русскому и казахскому языкам

hello_html_m7a14d8b8.gifhello_html_m7fa214de.gifhello_html_m4bf0e7f4.gifhello_html_m3ee26007.gifhello_html_1d280c4.gifhello_html_565a7189.gifАудандық семинар сабақ жоспары

Күні: 22.04.2016 жыл

Пәні: қазақ тілі мен орыс тілі (ұштастыру сабақ)

Мұғалімі: Сагиндыкова А.Д.(орыс тілі мұғалімі), Ахмаджанова Г.С. қазақ тілі мұғалімі

Сыныбы: 6 орыс сыныбы

Тақырыбы: "Табиғат ғажайыптары" "Чудеса природы"

Г/т: етістік (қайталау) глагол (обобщение)

Мақсаты: Оқушылардың қазақ және орыс тіліндегі сөйлеу, түсіну деңгейлерін анықтау;

Міндеттері: 1) табиғат ғажайыптарының атауларын қазақ тілінде әңгімелей алуға үйрету;

2) орындалатын тапсырмалар арқылы оқушылардың сөз байлықтарын арттыру, ой-өрістерін дамыту;

3) отансүйгіштікке, табиғатты аялауға, қамқор болуға тәрбиелеу;

Сабақтың типі: Саяхат сабақ (пысықтау)

Сабақтың түрі: топпен жұмыс

Сабақтың әдістері: "Постер" "Кластер" "Сын тұрғысынан ойлау" Синквейн

Сабақтың барысы:

І. Сәлемдесу. Сабаққа дайындық

- Сәлеметсіңдер ме, балалар?! Отырыңдар. Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше түрде өтеді, бізге бүгін көптеген қонақтар келіп отыр. Сондықтан сендер бүгінгі сабақта білімдерінді неғұрлым жақсы көрсету керексіңдер.



Сабаққа психологиялық дайындық

Мысалы:


- Менің көңілім қуанышты, өйткені мен қазақ тілі мен орыс тілі сабақтарын ұнатамын.

- Менің көңілім арманшыл, себебі мен сабақтан көп қызық тосамын.

- Менің көңілімде тыныштық бар, мен өзіме сенімдімін.

- мен көңілдімін, себебі бүгінгі күнім тамаша басталды!

- менің көңілім, салтанатты, бүгін ерекше күн

- менің көңілім жарқын, өйткені далада көктем


ІІ. Топқа бөліну

Топқа оқушылар таратпалар арқылы бөлінеді

"Ш" әріпі - шапка, шарф, шляпа, штаны, шорты

"Ә" әріпі - әке, әже, әпке, әткеншек, әтеш

"Ж" әріпі- жылан, жолбарыс, жираф, жук, жеребенок







ІІІ. Сабақтың тақырыбын ашу

Сабақтың тақырыбын видео арқылы ашамыз.

-Балалар, видеода не көрдіңдер?

- Қандай табиғат көріністері?

-Табиғат ғажайыптары, балалар, Қазақстанда осындай ғажайыптаы бар ма?

-Жақсы, балалар!

-Дәптерлерімізді ашамыз, бүгінгі күнді жазамыз

(слайдты дайын күн жазылып тұрады)





IV. Ассоциация құру


Табиғат тақырыбына


Табиғат









V. Сұрақ-жауап (Етістікті қайталау)


- Етістік деген не?

-Етістік қандай сұрақтарға жауап береді?

-Еістік сөйлемде қандай қызмет атқарады?

- Етістіктің неше шағы бар?

- Етістіктің неше райы бар?

- Түйық етістік қалай жасалады?



VI. Оқушылар берілген таратпалар арқылы өзінің жұмыс жасайтын тақырыбын суырып алады

М: 1 топ- Шарын шатқалы

2 топ - Жұмбақтас

3 топ - Әнші құмдар


VII. Мәтінмен жұмыс.

І топ - мәтіндегі етістіктерді теріп жазып, қазақ тіліне аударады

ІІ топ- етістіктерді тұйық етістік формасын жасайды

ІІІ топ-етістікке фонетикалық талдау жасайды

Сөздік жұмыс - етістіктерді слайдтан орысша-қазақша оқимыз


8. Диалог құру

Мәтін бойынша І топ- ІІ топ- ІІІ топ- Орыс тілінде 2 сұрақтан құрастырады, жауаптарын қазақ тілінде жазады. "Карусель" стратегиясы арқылы топтар сұрақтарын ауыстырып, сұрақтарға жауап жазады.


9. Сергіту сәті Би


10. Сайдтағы тапсырмалармен жұмыс

Тапсырма: Сөйлемдегі етістіктерді қойып жаз

1. Мен Қазақстан мемлекетінде ... .

2. Адамдар табиғат байлықтарын әрқашан ... .

3. Қазақстан Республикасында 130-дан астам ұлт өкілдері ... .

4. Қазақстанның тәуелсіздігіне биыл 25 жыл ... .

5. Оқушылар серуенде әдемі құсты ... .

6.Табиғат ғажайыптарын ... .








11. Мақал-мәтелдермен жұмыс

Слайдта орыс тілінде мақал-мәтелдер беріледі, оқушылар сол мақалдарды қазақ тіліндегі баламаларын айтады.

М: Человек без Родины, что соловей без леса - отансыз адам, ормансыз бұлбұл.




12. Жоба бойынша жұмыс

берілген мәтін бойынша топтар жоба жасап, қорғайды.

І топ -Шарын шатқалы

ІІ топ - Жұмбақтас

ІІІ топ - Әнші құмдар

(берілген мәтіннің ішінен өздеріне керекті мәліметтерді теріп жазып, сурет салып әңгімелейді)


13." Сиквейн" стратегиясы

Отан- Махаббат- Табиғат



.

14. Бағалау

Сабақ басында берілген бағалау парақтарына жабыстырылған смайликтер арқылы бағалау. Мұғалім қорытынды бағасын қояды


15. Рефлексия

"Мәуе ағашына" тілектерін жабыстырады


16. Үй тапсырмасын беру


Сау болыңыздар!







интегрированный урок по русскому и казахскому языкам
  • Другое
Описание:

Сыныбы: 6 орыс сыныбы

Тақырыбы: "Табиғат ғажайыптары" "Чудеса природы"

Г/т: етістік (қайталау) глагол (обобщение)

Мақсаты: Оқушылардың қазақ және орыс тіліндегі сөйлеу, түсіну деңгейлерін анықтау;

Міндеттері: 1) табиғат ғажайыптарының атауларын қазақ тілінде әңгімелей алуға үйрету;

2) орындалатын тапсырмалар арқылы оқушылардың сөз байлықтарын арттыру, ой-өрістерін дамыту;

3) отансүйгіштікке, табиғатты аялауға, қамқор болуға тәрбиелеу;

Сабақтың типі: Саяхат сабақ (пысықтау)

Сабақтың түрі: топпен жұмыс

Сабақтың әдістері: "Постер" "Кластер" "Сын тұрғысынан ойлау" Синквейн

Сабақтың барысы:

І. Сәлемдесу. Сабаққа дайындық

- Сәлеметсіңдер ме, балалар?! Отырыңдар. Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше түрде өтеді, бізге бүгін көптеген қонақтар келіп отыр. Сондықтан сендер бүгінгі сабақта білімдерінді неғұрлым жақсы көрсету керексіңдер.

Сабаққа психологиялық дайындық

Мысалы:

- Менің көңілім қуанышты, өйткені мен қазақ тілі мен орыс тілі сабақтарын ұнатамын.

- Менің көңілім арманшыл, себебі мен сабақтан көп қызық тосамын.

- Менің көңілімде тыныштық бар, мен өзіме сенімдімін.

- мен көңілдімін, себебі бүгінгі күнім тамаша басталды!

- менің көңілім, салтанатты, бүгін ерекше күн

- менің көңілім жарқын, өйткені далада көктем

ІІ. Топқа бөліну

Топқа оқушылар таратпалар арқылы бөлінеді

"Ш" әріпі - шапка, шарф, шляпа, штаны, шорты

"Ә" әріпі - әке, әже, әпке, әткеншек, әтеш

"Ж" әріпі- жылан, жолбарыс, жираф, жук, жеребенок

ІІІ. Сабақтың тақырыбын ашу

Сабақтың тақырыбын видео арқылы ашамыз.

-Балалар, видеода не көрдіңдер?

- Қандай табиғат көріністері?

-Табиғат ғажайыптары, балалар, Қазақстанда осындай ғажайыптаы бар ма?

-Жақсы, балалар!

-Дәптерлерімізді ашамыз, бүгінгі күнді жазамыз

(слайдты дайын күн жазылып тұрады)

Автор Ахмаджанова Гульнара Сухбатыллоевна
Дата добавления 19.05.2016
Раздел Другое
Подраздел Планирования
Просмотров 157
Номер материала MA-067013
Скачать свидетельство о публикации
