Главная / Математика / Геометрия"Параллелепипедтер және олардың қасиеттері"(11 класс)

Геометрия"Параллелепипедтер және олардың қасиеттері"(11 класс)

«Б Е К І Т Е М І Н»

ОІМ .........................

«....»................2014 ж.


Геометрия-11

күні:

Сабақтың тақырыбы:

Параллелепипедтер және олардың қасиеттері

Сабақтың мақсаты:

Параллелепипедтер және оның элементтері туралы ұғымын кеңейту

Күтілетін нәтиже

Параллелепипедтің негізгі элементтерін табу есептерін шығарады

Ресурстар:

Геометрия-11(жмб), макеттер, сызбалар

Сабақтың дидактикалық кезеңдері

Жұмыс бағыттары мен әр дидактикалық кезең мақсаты

Сабақтағы дидактикалық кезең мазмұны

Жұмыс тәсілдері, әдіс-формалары

Берілетін уақыт

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа қатысуы, дайындығын тексеру, зейінін мақсатқа бағыттау.


Тәсілі: Сұрақ- жауап

Формасы: ұжымдық.

1 мин

Өткен тақырыпты қайталау:

«Ой қозғау» топтастыру стратегиясы

Бақылау сұрақтары:

  • Призма дегеніміз не?

  • Оның негізгі элементтері қандай?

Өткен тақырыптарға шолу


Тәсілі:сұрақ-жауап

2 мин

Жаңа сабақты түсіндіру:

Оқушы қызығушылығын тудыра-тын тақырыпқа қатысты пробле-малық сұрақтар ұсынылады;

  • Бұл фигураларда табандары қандай фигуралар?

  • Ал, табандары тіктөртбұрыш, квадрат болса қалай болар еді?

  • Өзіндік пікірін қалыптастыруға бағдар беру;

  • Практикалық біліктерін толықтыруға бағдар беру;


Әдістері: ой тудыру, қорытынды ойға жетелер пікір алмасу;

Жекелей тапсырма беру арқылы ізденіске жетелеу;

Тәсілі: топтық

5-10 мин

«Мағынаны ашу» Оқулықпен жұмыс

Сызбалар мен макеттерге қарай отырып параллелепипедтің негізгі элементтерін айтады.

Сызба-суреттерді дәптерге салып, анықтаманы жазады.

Төмендегі тапсырмаларды орындата отырып өз білетін мәліметтерін пайдалана отырып, практикалық білігі негізінде ізденіске жағдай тудыру.

Жалпы дидактикалық әдіс: жартылай ізденіс, тұжырымды пікір айтуға ұмтылдыру.

Тәсілі: топтық, жұптық, жекелей.

6-10 мин

Жаңа сабақты пысықтау

Параллелепипедтің негізгі элементтері мен қасиеттерін жазады.

Куб

Параллелепипед

Тиянақты жұмыс үлгі-сіне бейімдеу. Бағдар беру. Тәсілі: ұжымдық, топтық , жекелей.

10 мин

Жаңа сабақты қорыту

Өзіндік ізденіске бағыттау.


1,2 сұрақтар

11, 12












Нақты жауап, дәлелді ізденіске баулу.

3-4 мин

Рефлексия

ББҮ кестесін толтырады


Білемін

Білгім келді

Үйрендім

Тәсілі: жекелей

1 мин

Бағалау

Оқушы пікірі мен талдау жұмыстарын бағалау. Ой қорытуға пікір қолдану.

Бағалау оқушының тапсырманы орындауына байланысты

Топтық және жекелей жетістіктерді бағалау.

2-3 мин

Үй тапсырмасы

Үй тапсырмасын дұрыс орындауға бағыт беру

13 есеп арқылы оз ойларын дәлелді ізденіске және ой жүйесін сауатты жеткізуге бағыттау

Жауапкершілікті сезі-ну, қосымша материал-дармен жұмыс істеуге дамытуға жол ашу.

3-4 мин


Геометрия"Параллелепипедтер және олардың қасиеттері"(11 класс)
  • Математика
Описание:

Параллелепипедтер және оның элементтері туралы ұғымын кеңейту.

Оқушы қызығушылығын тудыратын тақырыпқа қатысты проблемалық сұрақтар ұсынылады;

-Бұл фигураларда табандары қандай фигуралар?

Ал, табандары тіктөртбұрыш, квадрат болса қалай болар еді?

Өзіндік пікірін қалыптастыруға бағдар беру;

Практикалық біліктерін толықтыруға бағдар беру;

Автор Рысбаева Галия Сериковна
Дата добавления 24.04.2015
Раздел Математика
Подраздел Планирования
Просмотров 961
Номер материала 58218
Скачать свидетельство о публикации
