Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Есту мүшесі және есту анализаторы. Құлақтың құрылысы.
Мақсаты:
Білімділік:
Адам өміріндегі есту қабілетінің маңызы, есту анализаторының қызметі,есту гигиенасы туралы түсінік беру;
Тәрбиелік:
Гигиена ережелерін сақтап жүруге үйрету. Салауатты өмір сүруге тәрбиелеу.
Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, танымдық белсенділігін, өз бетінше білім алу, саралау, қорытынды жасау дағдыларын дамыту;
Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Шұбарқұдық гимназиясының
биология пәні мұғалімі: Ермекова Жанаргуль Ержановна
8-сынып
2 слайд
Сабақтың түрі
Аралас
Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер
-топқа бөлу
(мозайкалық әдіс);
-сұрақ-жауап;
-ЖИГСО әдісі;
-Топтастыру әдісі;
-Үш шапалақ әдісі;
-Топтық, жеке жұмыстар;
-Инсерт әдісі
Сабақтың көрнекілігі
Презентация,
сызбанұсқалар, құлақтың нақпішіні, интербелсенді тақтадағы тапсырмалар, нақыл сөздер,суреттер
Сабақтың типі
Жаңа білімді меңгерту
3 слайд
— Оқушылар тақырып бойынша өз ойларын білдіруге толық мүмкіндік алады.
— Оқушылардың өз ойларын дәлелдеуіне көмектеседі.
-Есту анализаторының бөліктері, есту орталықтары туралы білімдер дамиды;
-Есту гигиенасы, есту мүшелерінің аурулары, олардың алдын алу шаралары туралы түсініктері қалыптасады;
Оқушылар үшін оқу нәтижелері
Сабақта туындаған негізгі идеялар
4 слайд
Сабақ жоспары:
I. Ұйымдастыру кезеңі (3 мин)
II. Үй тапсырмасын тексеру(10 мин)
III. Көзге арналған жаттығу(2 мин)
IV. Үй тапсырмасын қорытындылау(2 мин)
V. Жаңа сабақ(16 мин)
1. Қызығушылықты ояту бөлімі(2 мин)
2. Мағынаны тану бөлімі(14 мин)
VI. Сергіту сәті(2 мин)
VII. Жаңа сабақты бекіту(5 мин)
1.Ой толғаныс
VIII. Қорытынды. Кері байланыс: рефлексия(2 мин)
IX. Бағалау(2 мин)
X. Үйге тапсырма(1 мин)
5 слайд
Ұйымдастыру кезеңі
Көңілді жұмбақ
Қос шауып келі бар, Тоқсан жол торабы бар,
Екі алып келі бар, Шешеді бұл жұмбақты
Қос жол көргіші бар, Талпынған талабы бар
Екі үн сезгіші бар, Бұл кім? ............
Жалғыз мол асары бар,
Кеуде қағары бар
Ауа соғары бар,
Қорек қорабы бар
Тағы,тағы.....
6 слайд
Адам
7 слайд
Мозайкалық әдіс(суретті қималарды құрастыру) арқылы топқа бөлу
8 слайд
Үй тапсырмасын тексеру
9 слайд
Сұрақ-жауап. (3ұпай)
Көрудің маңызы қандай?
Көздің қосымша мүшелерін ата?
Көз алмасының қабықтарын ата?
Ақ қабық,тамырлы,торлы қабықтардың қызметтері қандай?
Көзді зақымданудан сақтау,көз аурулары.
10 слайд
Сәйкестігін анықтау тесті. (5ұпай)
1.Қарашықтың артқы бөлігінде А.Су
екі жағы дөңес линза тәрізді В.Құтыша
денешік- С.Таяқшалар
2.Көзбұршақ қисықтығының Д.Көзбұршақ
ұлғаюы- Е.Аккомодация
3.Шыны тәрізді денеде болады-
4.Жарық пен түсті қабылдайтын рецептор-
5.Қараңғыда жарықты қабылдайтын рецептор-
11 слайд
Тесттің жауабы:
1-Д
2-Е
3-А
4-В
5-С
12 слайд
Үй тапсырмасын сұрау сәті
13 слайд
Көзге арналған жаттығу
Отырып жасалады.
Көзді 3-5 секундқа қатта жұмып,содан кейін 3-5 секундқа ашады.6-8 рет қайталайды.
Қабақ бұлшықеттері шынығып, қанайналым жақсарады.
14 слайд
Үй тапсырмасын қорытындылау
Әйгілі Елена Келлер қалыпты көретін адамға мынадай кеңес берген: “Көздеріңді пайдаланыңдар!Әрбір күнді ертең соқыр болып қалатындай өткізіп,өмір сүріңдер. Сонда сендер ешқашан көрмеген ғажайып әлемді көре бастайсыңдар”.
15 слайд
Жаңа сабақ
Есту мүшесі және есту анализаторы. Құлақтың құрылысы.
16 слайд
Қызығушылықты ояту
17 слайд
Мағынаны тану
ЖИГСО әдісі бойынша тапсырма: Оқушылар жаңа тақырыпты оқып шығып, жұбымен пікір алмасып, топта талқылайды.
1-топ.Есту анализаторларының маңызы
2-топ. Есту мүшесі: құлақтың құрылысы мен қызметі
3-топ.Есту гигиенасы.
18 слайд
Топтық жұмыс кезінде оқушылар «Есту мүшесі және есту анализаторлары. Құлақтың құрылысы» тақырыбында постер жасап қорғайды
«Топтастыру» стратегиясы
Нәтижесін топтар өзара үш шапалақ арқылы бағалады
19 слайд
Сергіту сәті
Нәтижесінде: жағымды
көңіл-күй қалыптасты
20 слайд
Жаңа сабақты бекіту
Ой толғаныс
Нәтижесінде оқушылар интербелсенді тақтадан суреттегі құлақтың құрылысы мен қызметі туралы айтып шықты.
21 слайд
Бекіту жауаптары
1-есту жолы
2-құлақ қалқаны
3-бұлшықет
4-иірім өзектері
5-есту иірімі
6-үзеңгі
7-төстік
8-балғашық
9-Евстахий түтігі
10-дабыл жарғағы
22 слайд
Құлақтың суреті бойынша көрсетілді
Қорытынды:
23 слайд
Кері байланыс: рефлексия
Инсерт әдісі бойынша түртіп алу жүйесі арқылы кестені толтырады.
Нәтижесінде кері байланыс арқылы оқушыларым-ның білім, білік деңгейі айқындалды
24 слайд
Бағалау
12-15 ұпай- “5”
9-11 ұпай- “4”
7-8 ұпай- “3”
6-төмен- “2”
25 слайд
Бағалау нәтижесі
26 слайд
Үй тапсырмасы
1.Есту мүшесі және есту анализаторы. Құлақтың құрылысы
оқу.
2. Синквейн әдісі бойынша «құлақ» сөзіне бес жолды өлең
құрастыру
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Күні: 16.11.2015 жылПәні:БиологияСыныбы: 8(сегізінші)Тақырыбы:Есту мүшесі және есту анализаторы. Құлақтың құрылысы Мақсаты:Білімділік: Адам өміріндегі есту қабілетінің маңызы, есту анализаторының қызметі,есту гигиенасы туралы түсінік беріп, білімдерін кеңейту;Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, танымдық белсенділігін, өз бетінше білім алу, саралау, қорытынды жасау дағдыларын дамыту; Тәрбиелік: Гигиена ережелерін сақтап жүруге үйрету. Салауатты өмір сүруге тәрбиелеу. Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгертуСабақтың түрі: Аралас сабақСабақта қолданылған әдіс-тәсілдер: топқа бөлу(мозайкалық әдіс); сұрақ-жауап; ЖИГСО әдісі; Топтастыру әдісі; Үш шапалақ әдісі; Топтық, жеке жұмыстар; Инсерт әдісіСабақтың көрнекілігі: Презентация, сызбанұсқалар, құлақтың нақпішіні, интербелсенді тақтадағы тапсырмалар, нақыл сөздер,суреттерОқушылар үшін оқу нәтижелері:-Есту анализаторының бөліктері, есту орталықтары туралы білімдер дамиды; -Есту гигиенасы, есту мүшелерінің аурулары, олардың алдын алу шаралары туралы түсініктері қалыптасады; Сабақта туындаған негізгі идеялар-Оқушылар тақырып бойынша өз ойларын білдіруге толық мүмкіндік алады.- Оқушылардың өз ойларын дәлелдеуіне көмектеседі.
6 656 120 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Морякина Ольга Алексеевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
4 ч.