Главная / Начальные классы / Еңбекпен тапқан тиын (Грузин ертегісі)

Еңбекпен тапқан тиын (Грузин ертегісі)



Күні:

Барлық оқушылар:

Қатысқандар: __

Тақырыбы

Еңбекпен тапқан тиын (Грузин ертегісі)

Сілтеме

Күнтізбелік жоспар «Әдебиеттік оқу» 3-сынып

Жалпы мақсаттар

Мақсаты: Ертегінің негізгі мағынасын өз беттерінше ұғынуға көмектесу. Ана тіліне қызығушылығын арттыру. Ой- өрісін жетілдіру.
Міндеті: Оқушыларды өз беттерінше ізденуге баулу. Сыни ұрғыдан ойлауларын дамыту. Ой толғанысқа белсенді араласу.
Жеке пікірлерін қалыптастырып, басқаның ойына құрметпен қарау.

Ресурстар,

дерек көздері

Әбдікәрім Т.М. «Әдебиеттік оқу». 3-сынып оқулығы. - Алматы: Атамұра, 2014 жыл.

Оқулық, қағаз, маркер, қалам дәптер.

Әдісәсілдер

Әдістер

Тәсілдер

Шаттық шеңбері, топтастыру, венн диаграммасы, эссе, ЖИГСО

Жекелей, жұптық, топтық.

Оқу нәтижелері

Болжау, жорамал арқылы әңгімені талдайды, салыстырады, қиялын дамытады. Бірлесе жұмыс істей отырып, өз пікірін білдіруге, ойын дәлелдеуге үйренеді. Топта, жұпта жұмыс істеу қабілеттерін арттыра алады.

Өзекті сұрақ

Ерінбей еңбек етсең – ерінің асқа тиеді, Ерініп ілбіп кетсең – иегің тасқа тиеді.

Сабақтың құрылымы

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Жұмыс түрі қолданылатын әдісі

Уақы-ты

Ұйымдастыру

кезеңі

Психологиялық дайындық: «Көңіл күй неге ұқсас?»



Топқа бөлу жүргізеді.

Шеңберге тұрады. Өз көңіл күйренін табиғатқа байланысты сипаттайды.

Топқа бөлінеді.

Тақырыпты анықтайды.

Шаттық шеңбері







Топқа бөлу.

Миға шабуыл

1 мин











1 мин

Үй жұмысын тексеру


«Өлеңді аяқта» ойыны


Біз ұқыпты.............баламыз,

Сөзге шебер...........боламыз.

Үлкендерді............сыйлаймыз,

Еңбектен де...........қашпаймыз.






Өлеңді аяқта



Бас бармақ

3 мин

Жаңа сабаққа кіріспе


Үш топқа тапсырма беріледі: сөзжұмбақ, тест, өлеңді аяқтау

І.топ

Сөзжұмбақ шешу

1. ....... - бас қала

2. Рәміз

3. «Көктем сәні - еңбек» деген қай кейіпкердің сөзі

4. Ашу –дұшпан, .... дос

5. Жазғытұры өлеңінің авторы

6. Ас атасы - ..........

Жауап бойынша: Еңбекпен сөзі шығады

ІІ.топ

тест тапсырмалары

Үш топтың жауабы бойынша сабақтың тақырыбы шығады.

ІІІ.топ

жұптық жұмыс өлеңді аяқтау




Жұптық жұмыс



Өзара жұптық Критерий арқылы бағалау









3 мин





2 мин

Жаңа сабақ.
































Сергіту сәті


І.топ

Дөңгелек үстел

Еңбек туралы мақалдар

ІІ.топ

«Ой қозғау»әдісі

Ситуатциялық сұрақ қою


ІІІ.топ

Пантолимо көрсету

жалқау мен еңбекқор баланы



Дөңгелек үстел, «ой қозғау», пантомимо



Смайлик







Жаңа сабақты пысықтау, қорыту.


Мәтінмен жұмыс



















Гүл өсірсең терлеп,

Мұның аты – еңбек.

Сабағңа жөндеп

Әзірленсең-еңбек

Кесте тіксең зерлеп,

Мұның аты – еңбек.

Қиылдықтың бәрін

Еңбек қана жеңбек

2)Мәтінді бөліктерге бөліп оқыту

3) «Аквариум» әдісі бойынша үш топтан оқушы шығып мазмұнын айтады

4)Сөздік жумысын жүргізу.

Айту көрсету


Дарынды оқушымен жұмыс



Шапалақ

2 мин

Бағалау

Топ басшының бағалауын сұрайды.

Топ басшылар өз тобының қатысушыларна баға береді.

Бағалау парағы

2 мин

Кері байланыс

Рефлексия жүргізіледі.

Сабақта маған ... ұнады.

Маған ... қызықты болды.

Менде мынадай сұрақ бар: ... деп жазылған парақшалар таратылады.

Берілген парақтарға өз ойларын жазады.

Стикер

3 мин

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма:

Мәтінді түсініп оқу.

Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.


2 мин



Еңбекпен тапқан тиын (Грузин ертегісі)
  • Начальные классы
Описание:

Бұл менің өткізген сабағыма жазған өзіндік қысқаша талдауым.

Cабақ психолгиялық дайындықтан басталды. «Көңіл күйің неге ұқсас?» деген сұраққа табиғат құбылыстарына теңеп айтты.

Үй тапсырмасы «Сурет бойынша әңгімеле» әдісі арқылы сұралды. Мәтінге сәйкес суреттер таратылды. Қолына алған суретке қарап, мәтіннің желісіне қарай орындарын тауып тұрып, мазмұндау жасалды.

Жаңа тақырыпты анықтау үшін үш топқа тапсырма берілді. Бірінші топ сөзжұмбақ шешті, екінші топ тест сұрақтарына жауап берді, үшінші топ өлеңді аяқтады.

Әр топқа тақырыпқа сәйкес тапсырмалар берілді. Еңбек тақырыбында мақал-мәтел жазу, ситуация шешу, пантомимо (еңбекқор, жалқау баланы көрсету) тапсырмалары орындалды.

Мәтіннің мазмұнын топтар ЖИГСО әдісі арқылы түсіндірді. «Аквариум» әдісі арқылы топтардан оқушылар шығып мазмұндады.

Сабақта қолданған интербелсенді әдіс тәсілдер оқушыларға ұнады.

Сабақ өз мақсатына жетті.

Автор Ибраева Жангул Бауыржановна
Дата добавления 27.12.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 703
Номер материала MA-063437
Скачать свидетельство о публикации
