Главная / Иностранные языки / Дәрумендердің пайдасын білесің бе?

Дәрумендердің пайдасын білесің бе?

Сабақтың тақырыбы: Дәруменнің пайдасы

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Дәрумендер туралы мағлұмат беру, жаңа сөздерді меңгерту, сын есімдерді қайталап, деңгейлік тапсырмалар орындату.

2. Дамытушылық: Деңгейлік тапсырмалар орындау арқылы оқушылардың қисынды ойлау қабілетін кеңейту, сөздік қорын молайту, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру;

3. Тәрбиелік:оқушыларға денсаулықтарын сақтап,салауатты өмір сүріп, дұрыс тамақтануға тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ

Сабақтың типі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап, топтық жұмыс,сөздікпен жұмыс, мәтінмен жұмыс, сұхбат, әңгімелеу,ассоциация, Венн диаграммасы, бес жолды өлең, эссе, тұсаукесер.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, суреттер, портрет, мәтіндер.

Сабақтың барысы:

I .Ұйымдастыру кезеңі: (3 минут)

-Мұғалімнің кіріспе сөзі.

-Психологиялық ахуал.

1-топ «Көкөністер» 2-топ «Жемістер» 3-топ «Жидектер»


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

«Қайталау – оқу анасы»

-Өткен сабақта біз қызылша ауруымен танысқанбыз. Енді осы тақырыпқа байланысты сұрақтар ұяшықтарда жасырынған. Әр топ 2 ұяшықтан таңдап, сұрақтарға жауап бересіңдер.


Иммунитетімізді көтеру үшін, бүгінгі сабақта өтетін тақырыбымыз бейнесөзде жасырынған.

Қане, ойланайық!

Бейнесөз « ДӘРУМЕНДЕР»

-Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы

«Дәрумендер» деп аталады.

-Дәптерімізді ашып, бүгінгі күн мен сабағымыздың тақырыбын жазып қояйық.


III. Жаңа сабақты өту. Бүгінгі сабақтың мақсаты:

- Дәрумендер туралы мағлұмат беру, жаңа сөздерді меңгерту, сын есімдерді қайталап, деңгейлік тапсырмалар орындату.

-Бүгінгі сабақтың жаңа сөздерімен танысайық.

Жаңа сөздермен жұмыс

- Жаңа сөздерді мұғалім дауыстап оқиды, оқушылар қайталайды.

- Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

- Жаңа сөздермен бірнеше сөйлем құрастыру.

Мәтінмен жұмыс.

-Мәтінді мұғалім оқиды. Мәтін+слайд +аудирование

Мәтінді әр топ 3 сөйлемнен оқып, аудару.


IV. Жаңа сабақты бекіту.


I деңгей

  1. Сөйлемдерден сын есімдерді тауып, түрлерін анықтау.

1-топ «Көкөністер» 1,2,3 сөйлемдерден сын есімдерді табу.

2-топ «Жемістер» 4,5,6 сөйлемдерден сын есімдерді табу.

3-топ «Жидектер» 7,8,9 сөйлемдерден сын есімдерді табу.

Үлгі:

Сын есім

сұрағы

дара

күрделі

негізгі

туынды

сапалық

қатыстық

сары

Қандай?

+


+


+




























II деңгей

1-топ «Көкөністер» Мақал-мәтелдерді сәйкестіріп, аударыңдар.

2-топ «Жемістер» Ас сөзіне бес жолды өлең құрастыру.

3-топ «Жидектер» «Терапевтің қабылдауында» деген тақырыпта сұхбат құрастыру.

III деңгей

Венн диаграммасы.

Жемістер мен көкөністердің айырмашылығы мен ортақ қасиеттерін салыстырып жазу.


hello_html_6b434c61.gifhello_html_62cd860d.gif















V. Жаңа сабақты қорыту.

-Оқушылар, бүгін біз сабақта «Дәрумендер» тақырыбымен таныстық. Сол дәрумендер туралы не білдіңдер? Соны ассоциация(топтастыру) түрінде қоытайық.

Денсаулыққа пайдалы

hello_html_m71111c22.gifкөкөністер А,В, С

hello_html_m15163830.gifhello_html_1383ae.gifжемістер

hello_html_60ccac2b.gif



hello_html_4bc75b22.gifhello_html_30ec8066.gif

hello_html_m2df47aa7.gif


Органикалық қоспа Н.Лунин ет, сүт өнімдері


Осы ассоциация бойынша дәрумендер туралы әңгімелеп беріңдер.


VI . Үй тапсырмасы

- жаңа сөздерді жаттау.

1-топ «Көкөністер» - «Дәруменнің пайдасы» деген тақырыпта эссе жазу.

2-топ «Жемістер» - Дәрумендер туралы реферат

3-топ «Жидектер» - «Дәруменнің түрлері» тақырыбына тұсаукесер (презентация)


V I I. Бағалау.

Бағалау, сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды мадақтау.






Дәрумендердің пайдасын білесің бе?
  • Иностранные языки
Описание:

Сабақтың тақырыбы: Дәруменнің пайдасы

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Дәрумендер туралы мағлұмат беру, жаңа сөздерді меңгерту, сын есімдерді қайталап, деңгейлік тапсырмалар орындату.

2. Дамытушылық: Деңгейлік тапсырмалар орындау арқылы оқушылардың қисынды ойлау қабілетін кеңейту, сөздік қорын молайту, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру;

3. Тәрбиелік:оқушыларға денсаулықтарын сақтап,салауатты өмір сүріп, дұрыс тамақтануға тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ

Сабақтың типі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап, топтық жұмыс,сөздікпен жұмыс, мәтінмен жұмыс, сұхбат, әңгімелеу,ассоциация, Венн диаграммасы, бес жолды өлең, эссе, тұсаукесер.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, суреттер, портрет, мәтіндер.

Сабақтың барысы:

I .Ұйымдастыру кезеңі: (3 минут)

-Мұғалімнің кіріспе сөзі.

-Психологиялық ахуал.

1-топ «Көкөністер» 2-топ «Жемістер» 3-топ «Жидектер»

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

«Қайталау – оқу анасы»

-Өткен сабақта біз қызылша ауруымен танысқанбыз. Енді осы тақырыпқа байланысты сұрақтар ұяшықтарда жасырынған. Әр топ 2 ұяшықтан таңдап, сұрақтарға жауап бересіңдер.

Иммунитетімізді көтеру үшін, бүгінгі сабақта өтетін тақырыбымыз бейнесөзде жасырынған.

Қане, ойланайық!

Бейнесөз « ДӘРУМЕНДЕР»

-Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы

«Дәрумендер» деп аталады.

-Дәптерімізді ашып, бүгінгі күн мен сабағымыздың тақырыбын жазып қояйық.

III. Жаңа сабақты өту. Бүгінгі сабақтың мақсаты:

- Дәрумендер туралы мағлұмат беру, жаңа сөздерді меңгерту, сын есімдерді қайталап, деңгейлік тапсырмалар орындату.

-Бүгінгі сабақтың жаңа сөздерімен танысайық.

Жаңа сөздермен жұмыс

- Жаңа сөздерді мұғалім дауыстап оқиды, оқушылар қайталайды.

- Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.

- Жаңа сөздермен бірнеше сөйлем құрастыру.

Мәтінмен жұмыс.

-Мәтінді мұғалім оқиды. Мәтін+слайд +аудирование

Мәтінді әр топ 3 сөйлемнен оқып, аудару.

IV. Жаңа сабақты бекіту.

I деңгей

1.Сөйлемдерден сын есімдерді тауып, түрлерін анықтау.

1-топ «Көкөністер» 1,2,3 сөйлемдерден сын есімдерді табу.

2-топ «Жемістер» 4,5,6 сөйлемдерден сын есімдерді табу.

3-топ «Жидектер» 7,8,9 сөйлемдерден сын есімдерді табу.

Үлгі:

Сын есім

сұрағы

дара

күрделі

негізгі

туынды

сапалық

қатыстық

сары

Қандай?

+

+

+

II деңгей

1-топ «Көкөністер» Мақал-мәтелдерді сәйкестіріп, аударыңдар.

2-топ «Жемістер» Ас сөзіне бес жолды өлең құрастыру.

3-топ «Жидектер» «Терапевтің қабылдауында» деген тақырыпта сұхбат құрастыру.

III деңгей

Венн диаграммасы.

Жемістер мен көкөністердің айырмашылығы мен ортақ қасиеттерін салыстырып жазу.

V. Жаңа сабақты қорыту.

-Оқушылар, бүгін біз сабақта «Дәрумендер» тақырыбымен таныстық. Сол дәрумендер туралы не білдіңдер? Соны ассоциация(топтастыру) түрінде қоытайық.

Денсаулыққа пайдалы

көкөністер А,В, С

жемістер


Органикалық қоспа Н.Лунин ет, сүт өнімдері

Осы ассоциация бойынша дәрумендер туралы әңгімелеп беріңдер.

VI . Үй тапсырмасы

- жаңа сөздерді жаттау.

1-топ «Көкөністер» - «Дәруменнің пайдасы» деген тақырыпта эссе жазу.

2-топ «Жемістер» - Дәрумендер туралы реферат

3-топ «Жидектер» - «Дәруменнің түрлері» тақырыбына тұсаукесер (презентация)

V I I. Бағалау.

Бағалау, сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды мадақтау.

Автор Төлебаева Айгүл Самұратқызы
Дата добавления 07.11.2015
Раздел Иностранные языки
Подраздел Планирования
Просмотров 1138
Номер материала MA-062047
Скачать свидетельство о публикации
