Алматы облысы, Талдықорған қаласы
Ш.Уәлиханов атындағы №10 орта мектеп гимназияның
психологы
Ыдырысова Арайлым Қайдарқызы
Сабақтың тақырыбы: «Дене бітімінің дұрыс
қалыптасуына, қимыл қозғалысқа
арналған жаттығулар».
Сабақтың мақсаты: Оқушыны шаршатпау, ауырлық түсірмеу
мақсатында қимыл-қозғалыс жаттығуларын қайталау, қол – аяқ қимылдарын
дамыту. қалыптастыру.
Міндеттері: - Қимыл-қозғалыстың маңызы туралы
түсіндіру.
- Аяқ-қол қимылдарын дамыту.
- Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрнекі құралдар: Ойын бөлмесіндегі спорттық құрал-
жабдықтар.
Сабақтың түрі: қайталау, қозғалыс сабағы
Сабақтың әдісі:
қайталау, қозғалыс
ритмдерін көрсету, бақылау.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
1. Оқушымен сәлемдесу.
2. Оқушыны сабаққа даярлау, көңіл-күйін көтеру.
ІІ Үй
тапсырмасын қайталау
ІІ Негізгі бөлім
1. Секірме , тартпа жіп арқылы қол –
аяқ қимылдарын қайталау.
2. Күнделікті қимыл-қозғалыс жаттығуларын
ретке келтіру
3. «Ақ мамам» әнін қайталау.
ІV Қорытынды
бөлім «Кім жылдам ?»
Мақсаты: Бала назарын дамыту.Іс- әрекеттің
автоматты түрде орындалуына, баланың нақты назар аудара білуіне
үйретеді .
Сөз беріледі.
Мысалы: Қанағаттанарлық. Бала осының ішінде жиі кездесетін әріпті
мысалы: А-ны 1 сін сызып, 2 – сін домалақтау, ал 3-сін өшіру керек.
Мәтін
Қазақстан – қазақ халқының туған өлкесі, кіндік
қаны тамған жері.
Әр қазақ өзінің қазақ болғанына бала жасынан
мақтануы керек. Қазақстанның болашағы жастардың ғана қолында.
Үйге тапсырма: Қимыл-қозғалыс жаттығуларын қайталау.
Алматы облысы, Талдықорған қаласы
Ш.Уәлиханов атындағы №10 орта мектеп гимназияның
психологы
Ыдырысова Арайлым Қайдарқызы
Сабақтың тақырыбы: Өзіндік бағалау деңгейіне арналған
сауалнама
Сабақтың мақсаты: оқушының өзіне деген сенімділігін
қалыптастыра отырып , өз-өзіне сенімді болуға, әрі өзін бағалай білуге
үйрету.
Міндеттері: - Өзіндік бағалау деңгейін көтеру
- Сенімділікке үйрету.
-Дұрыс сөйлеуге, шеберлікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: әңгімелесу, сұрақ-жауап
Көрнекі құралдар: Әр түрлі мамандыққа байланысты
түрлі-түсті суреттер, карточкалар.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
1. Оқушымен сәлемдесу.
2. Оқушыны сабаққа даярлау, көңіл-күйін көтеру.
ІІ Үй
тапсырмасын қайталау
ІІІ Негізгі бөлім
1. Сұрақ-жауап
арқылы өзін-өзі бағалай білуге үйрету.
2. Карточкалар арқылы өздеріне деген
сенімділіктерін қалыптастыру.
3. «Мен
кіммін?» , «Мен қандаймын», «Мен болашақта» сауалнамалары арқылы
баланың өзіндік бағалауын анықтау.
4. Суреттермен
жұмыс, сұрақ-жауап талдау.
ІV Қорытынды
бөлім
Тренинг «Мен
кіммін?»
Бәрімізде адам
болғандықтан, есім беріледі. Есім берген кезде ешкім саған осы
есім ұнай ма деп сұрақ қоймайды. Сондықтан кей кездері өз
есімдеріміз ұнамай қалып жатады. Көзін жұмып, ұнататындарын саусақпен
көрсету
1 саусақ мүлдем
ұнатпау, екі саусақ ұнатпау, үш саусақ қалыпты, төрт саусақ ұнатамын,
бес саусақ өте қатты ұнатамын.
Өз есімімізді
елестетеміз. Мүмкін сен оны жазу күйінде немесе сурет түрінде көретін
шығарсың. Ол қандай үлкен бе? Кіші ме? Оның түсі қандай? Дыбысын
естисің бе?
Қорытынды: Өз
есімдерін ұнату арқылы өздерін бағалауға үйрету.
Үйге тапсырма: Қозғалыс жаттығуларын қайталау.