Главная / Начальные классы / Әдебиеттік оқу пәнінен О.Мұқанов "Мен бессайысшы боламын" тақырыбының сабақ жоспары

Әдебиеттік оқу пәнінен О.Мұқанов "Мен бессайысшы боламын" тақырыбының сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: Мен бессайысшы боламын. О. Мұқанов

Сабақтың мақсаты: Тақырыбы мен идеясын аша білу, өз желісінде әңгімелеу. Көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамыта түсу. Әңгімені оқи отырып, туысқандық , достық көмек , міндет, парыз мағыналарын т.сіндіру, ойларын, қиялдарын дамытуға жол салу. Топтық жұмыстар арқылы бірлесіп жұмыс атқаруға, бір – бірімен тіл табыса білуге, бірін – бірі сыйлауға үйрету. Еңбекке баулу.

Көрнекілігі: О. Мұқанов портреті, суреттер, маркер, плакат, бор.

Сабақтың түрі: Әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, СТО.

Пәнаралас байланысы: Өзін - өзі тану, дене шынықтыру

Сабақ барысы:

  1. Сабаққа дайындық. Бір-біріне тілек білдірулері.

  2. Үй жұмысын тексеру. Сұраққа жауап беру арқылы қайталау, бағалау.

  3. Қызығушылығын ояту.

Біз қандаймыз, қандаймыз?

Шұғылалы таңдаймыз.

Күлімдеген күндейміз,

Еш уайымды білмейміз.

Өлеңді оқушылармен бірге қимылмен көрсету, мазмұнын талдау.

« Топтастыру» арқылы «еңбеккорлық» сөзіне түсініктеме беру.

4.Мағынаны тану.

Жаңа сабақпен таныстыру.

Автор жайында білгендерін сұрап, көрнекіліктер арқылы толықтыру.

Мәтінмен таныстыру.

а) Мәтінді тізбектей оқу, артынан сөздік жұмысын атқару.

Қолтығына су бүрку - үгіттеу, итермелеу.

ә)Мәтіндегі басты кейіпкерлерге талдау жасау. Әрқайсысына сипаттама беру.

жинақтап алу, ойда сақтау.

б) Сұрақ-жауап алу арқылы бекіту.

- Бессайыстың басқа спорт түрлерінен айырмашылығы қандай?

- Мәтінен сен өзің бұрын білмеген қандай жаңалық естідің? т.с.с.

Әркім өз дәптеріне ББҮ кестесін толтырады.

Сергіту сәті Музыка әуеніне билеуді ұсынымын

5.Ой түйіндеу.

  • Темірдің мінез – құлқынан спортшыға тән қандай қасиеттер байқадың?

  • Жеке, жұпта, топта талқылау.

  • Постермен жұмыс: Әр топ “СПОРТ” сөзіне өзінше талдау жасайды, қорғайды

Оқушылардың пікірін тыңдау.

-Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің қандай, өзің нені көкірегіңе түйіп алдың?

- Бұдан қандай қорытынды жасар едің?

Дәптерге мәтінен өнер, талап туралы мақал – мәтелдерді тауып қысқаша ойын жазғызу, қортындылау. Мақал – мәтелдер, жаңылтпаш.

6. Үйге тапсырма. Идеясын ашып, мазмұнын біліп келу. 115, 116 – бет.



7. Бағалау. Оқушылармен ақылдаса отырып бағалау











Әдебиеттік оқу пәнінен О.Мұқанов "Мен бессайысшы боламын" тақырыбының сабақ жоспары
  • Начальные классы
Описание:

Сабақтың тақырыбы:  Мен бессайысшы  боламын. О. Мұқанов 

Сабақтың мақсаты:  Тақырыбы мен идеясын аша білу, өз желісінде әңгімелеу. Көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамыта түсу. Әңгімені оқи отырып, туысқандық , достық көмек , міндет, парыз мағыналарын т.сіндіру, ойларын, қиялдарын  дамытуға жол салу. Топтық жұмыстар  арқылы бірлесіп жұмыс атқаруға, бір – бірімен тіл  табыса білуге, бірін – бірі сыйлауға үйрету. Еңбекке баулу.

Көрнекілігі: О. Мұқанов портреті,  суреттер, маркер, плакат, бор.

Сабақтың түрі: Әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, СТО.

Пәнаралас байланысы: Өзін -  өзі тану, дене шынықтыру

Сабақ барысы:                                  

1.     Сабаққа дайындық. Бір-біріне тілек білдірулері.

2.     Үй жұмысын тексеру. Сұраққа жауап беру арқылы қайталау, бағалау.

3.     Қызығушылығын ояту.

      Біз қандаймыз, қандаймыз?

      Шұғылалы таңдаймыз.

                                    Күлімдеген күндейміз,

 

      Еш уайымды білмейміз.

Автор Мажитова Тілек Нурлановна
Дата добавления 10.02.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 441
Номер материала 56073
Скачать свидетельство о публикации
