Главная / Начальные классы / Әдебиет пәнінен "Сыбызғышы" тақырыбының қысқа мерзімді жоспары

Әдебиет пәнінен "Сыбызғышы" тақырыбының қысқа мерзімді жоспары

hello_html_m1f2ea384.gifhello_html_m119639c8.gifhello_html_m242f1252.gifСабақтың тақырыбы: Сыбызғышы (Ертегі)

Сабақтың мақсаты:ертегі мазмұнын оқып, түсіну арқылы тақырыбы мен идеясын ашуға, оны өмірмен байланымтыруға мүмкіндік беру.Өз бетімен талдау, саралау, қолдану арқылы шығармашылық тапсырманы орындату. Сабақтың әдіс: ынталандыру, «Бір айналым сөйлесу» стратегиясы. Сабақтың түрі: аралас

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, бейнелеу өнері.

Көрнекіліктер: оқулық; автор портреттері

Қолданылатын технологиялар:СТО

Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық:

Енді сабағымызды мына ережелермен бастайық.

а) Тыныштық сақтау.

ә) Өз ойын еркін айту.

б) Бір – бірінің жауабын тыңдау.

II. Үй тапсырмасын тексеру.

Өлеңде не туралы айтылған?

Республика рәміздері. Т. Молдағалиев өлеңін жатқа айту. Өлеңді мәнерлеп, мақтаныш сезіммен, түсініп оқу.

Қазіргі ғылымның қандай жетістіктерін білесің? Ашық, жабық сұрақтар қою

III. Жаңа сабақ Оқулықпен жұмыс:Іштей оқу; түсіндіру; талдау; өз ойын айту. -Балалар жақсы өмір сүру үшін адамға не керек?

Оқушылар көптеген жауаптар айтады.Осы жауаптарының ішінен төмендегі алты сөз алынып, олар осы сөздер бойынша топраға бөлініп отырады

Оқу Еңбек

Ойын Кітап

Өнер Спорт

а) Тарихшылар тобы мен Әдибиетшілер күнделікті өмірдегі қажеттігін қорғап, 3-4 сөйлемнен тұратын эссе жазады.

Оқулықпен жұмыс: Әр топқа ертегі мазмұнын түсініп оқу тапсырылады.

Тарихшылар тобы мен Әдибиетшілер өз ойларын жазады

Мәтінді оқи отырып, түсінбеген сөздеріді түртіп алып отырады.( сөздік жұмысы)

Кіріптар- бағынышты болу.

Нән – үлкен.

Қиғылық салу – шатақ шығару.

Жұмыс аяқталған соң, әр топтан бір оқушы шығып, мазмұнын әңгімелейді.Тақтадан плакат не интерактивті тақтаға жұмыс нәтижесі түсіріледі.Оқушылардың сөйлеу кезінде оларға сұрақтар қойылады. Мысалы:

- Асан мен шешесі Тайыр ханның қоластында қалай өмір сүрді?

-Асан мұң – шерін қалай шығаратын еді?

- Ол сыбызғы тартқанда жан – жануар қандай күйге бөленді?

- Киіктің лағы Тайыр ханның сыбызғышыларына неге билемеді?

- Тайыр хан Асанның қандай тілегін орындады?

- Ертегі саған несімен ұнады?

- «Сыбызғышы» ертегісіндегі басты киіпкер кім?

Сергіту сәті “Қаңқалармен билеу” әуенге билейді

Дәптермен жұмыс: автор туралы ассосация құрастырады; жаңа сөздерді жазып алады.

Жаңа сабақты қорытындылау:

Балалар өміріндегі Спорт пен Өнердің маңызын өздеріңше әңгемеле.

Еңбектің пайдасы бар ма?

Рефлекция Бүгінгі сабақтан қандай жаңа мәліметтер алдыңдар?

Қандай сезімде болдыңдар?Сабақ ұнады ма? Кімнің жауаптары ұнады?

Үйге тапсырма беру:Ертегіні оқып мазмұндау, өз беттерінше ертегіні жалғастырып келу



Әдебиет пәнінен "Сыбызғышы" тақырыбының қысқа мерзімді жоспары
  • Начальные классы
Описание:

Сабақтың тақырыбы:  Сыбызғышы  (Ертегі)

Сабақтың мақсаты:ертегі мазмұнын оқып, түсіну арқылы тақырыбы мен идеясын ашуға, оны өмірмен байланымтыруға мүмкіндік беру.Өз бетімен талдау, саралау, қолдану арқылы шығармашылық тапсырманы орындату. Сабақтың әдіс: ынталандыру, «Бір айналым сөйлесу» стратегиясы. Сабақтың түрі: аралас  

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, бейнелеу өнері.

Көрнекіліктер: оқулық; автор портреттері

 Қолданылатын технологиялар:СТО                                                                             

Сабақтың  барысы: I Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық: Топ ережесін құру

а) Тыныштық сақтау.

ә) Өз ойын еркін айту.

б) Бір – бірінің жауабын тыңдау.

II. Үй тапсырмасын тексеру.

Өлеңде не туралы айтылған?

Қазіргі ғылымның қандай жетістіктерін білесің? Ашық, жабық сұрақтар қою

III. Жаңа сабақ    Оқулықпен жұмыс:Іштей оқу;  түсіндіру; талдау; өз ойын айту.  -Балалар жақсы өмір сүру үшін адамға не керек?

 

Оқушылар көптеген жауаптар айтады.Осы жауаптарының ішінен төмендегі алты сөз алынып, олар осы сөздер бойынша топраға бөлініп отырады

Автор Балташева Айман Атымтаевна
Дата добавления 07.01.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел
Просмотров 333
Номер материала 39903
Скачать свидетельство о публикации
