Главная / Начальные классы / Бірдей санды біртіндеп азайту (шегермелеу). 2-сынып

Бірдей санды біртіндеп азайту (шегермелеу). 2-сынып





Сейдуллаева Салтанат Кабадуллақызы

Қызылорда облысы,

Жалағаш ауданы,

Жаңаталап ауылы,

119 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі



Пәні: Математика

Сыныбы: 2

Сабақтың тақырыбы: Бірдей санды біртіндеп азайту (шегермелеу)

Мақсаты:

Бірдей санды азайтқандағы айырманың мәнін табады, практикалық әрекеттің және сәйкес терминдердің мән-мағынасын ашады; Бір амалмен шығарылатын есепті талдайды және түрлендіреді, топта ондықтан аттап екі таңбалы сандарды қосу және азайту амалдарын жазбаша әдістерімен орындайды.

Бағалау

Бармақ арқылы бағалау,бағдаршам,суммативті бағалау.


Нәтижесі

Бірдей санды азайтқандағы айырманың мәнін таба алады, практикалық әрекеттің және сәйкес терминдердің мән-мағынасын аша алады; Бір амалмен шығарылатын есепті талдайды және түрлендіреді, топта ондықтан аттап екі таңбалы сандарды қосу және азайту амалдарын жазбаша әдістерімен орындай алады.

Әдіс-тәсілдері

Жеке-дара, топтық, ұжымдық


Көрнекілігі

Оқулық, электронды оқулық.


Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру

Оқушылар өздеріне, бір-біріне сәттілік тілейді.


Кел, ойнайық!


hello_html_513d5c.jpg



Тек жауабын айтып, қасқырдың, аюдың, түлкінің шелегіне салады.

Жаңа сабақ

1-тапсырма

12 алманы 4 тәрелкеге тең бөліп салды. Сонда әр тәрелкеге неше алмадан салынады?

стикер арқылы бағалау

Оқулық бойынша жұмыс . Оқушылар өздіктерінен қорытынды жасайды.

2-тапсырма

Әжей шарадағы 4 л қымызды 4 кесеге тең бөліп құйды.Әр кесеге неше литр қымыз құйылды?

стикер арқылы бағалау

Оқулықтың суретін пайдаланып, топ болып нәтижесін табады.

3-тапсырма

Өзіндік жұмыс

8-2-2-2-2=0 8-4-4=0

6-2-2-2=0 6-3-3=0 және т.с.с.

стикер арқылы бағалау

Оқушылар өзіндік жұмыс ретінде орындайды. Бірін-бірі тексереді.

4-тапсырма

Топпен жұмыс

Еhello_html_74290326.gifресектер-13 адам Ересектер-13 адам ?а

Балалар-?,49-ы артық Балалар-?, 49-ы артық

13+49=62 13+ (13+49) =75

Жауабы: 62 бала Жауабы: барлығы 745 адам

стикер арқылы бағалау


Есептің шарты мен сұрағы талданады,талдай отырып,оқушылар ақылдасып шығарады.

5-тапсырма

Жұптық жұмыс Теңдеу шеш

27+х=90 90-х =63 х-27= 63

Х=90-27 х=90-63 х=63+27

Х=63 х= 27 х= 90

27+63= 90 90-27=63 90-27= 63

стикер арқылы бағалау


Жұппен жұмыс

7-тапсырма

Топтық жұмыс мысалдарды шығар

34+19 53-18 5+9-6

72-18 50-17 17-(12-5)

46+25 71-24 90-(13-6)

стикер арқылы бағалау


Топтық жұмыс


Шығармашылық

жұмыс

Балапанға көмектес

(7-6)+2 = 3


Өзіндік жұмыс

Рефлексия

«Шығармашылық тапсырма» бойынша өзіндік жұмыс ұйымдастырылады.Сандардың орналасу заңдылықтары тағайындалады және қалдырылып кеткен сан анықталады.


Бағалау


Кері байланыс .

Сабақ соңында оқушылардың жинаған стикерлерін санау арқылы жиынтық бағалау жүргізу.

Бағдаршам арқылы бағалау.

Бүгінгі сабақ ұнады ма? Сендерге қаншалықты сабақтың ұнағанын білгім келіп тұр.

Жасыл түс- өте жақсы

Сары түс- әлде де білімімді толықтыру қажет

Қызыл түс- мүлде түсінбедім.


Үйге тапсырма

Бағалау

6 175-бет

Үй тапсырмасын бағалаудың критерилері

5-тік баға № 6 есепті шығару және шығармашылық тапсырманы орындап келу.

4-тік баға № 6 есепті жазып келу)

Осы критерилермен дайындықпен келген оқушы өзіне тиісті бағасын алады деп ойлаймын.

Осымен сабақ аяқталды. Сендерге сәттілік тілеймін.


Өз бетінше есептеп жазу.















Бірдей санды біртіндеп азайту (шегермелеу). 2-сынып
  • Начальные классы
Описание:

Бірдей  санды  азайтқандағы  айырманың  мәнін  табады, практикалық  әрекеттің  және сәйкес  терминдердің  мән-мағынасын  ашады; Бір  амалмен  шығарылатын  есепті  талдайды  және  түрлендіреді, топта  ондықтан  аттап  екі  таңбалы  сандарды  қосу  және азайту  амалдарын  жазбаша  әдістерімен  орындайды.

Бірдей  санды  азайтқандағы  айырманың  мәнін  таба алады, практикалық  әрекеттің  және сәйкес  терминдердің  мән-мағынасын  аша алады; Бір  амалмен  шығарылатын  есепті  талдайды  және  түрлендіреді, топта  ондықтан  аттап  екі  таңбалы  сандарды  қосу  және азайту  амалдарын  жазбаша  әдістерімен  орындай  алады.

Топпен  жұмыс

Ересектер-13 адам               Ересектер-13 адам                ?а

Балалар-?,49-ы артық          Балалар-?, 49-ы артық

13+49=62                               13+ (13+49) =75

Жауабы: 62 бала                    Жауабы: барлығы  745 адам

                                                    стикер арқылы бағалау

Жұптық  жұмыс  Теңдеу  шеш

   27+х=90           90-х  =63         х-27= 63

   Х=90-27            х=90-63           х=63+27

    Х=63                 х= 27                х= 90

  27+63= 90         90-27=63         90-27= 63

                                                    стикер арқылы бағалау

Автор Алимова Гулмира Абдуразаковна
Дата добавления 11.03.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Другое
Просмотров 976
Номер материала 57812
Скачать свидетельство о публикации
