Главная / Математика / "Бір айнымаысы бар сызықтық теңдеулер" (6-сынып)

"Бір айнымаысы бар сызықтық теңдеулер" (6-сынып)

 Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, әрбір істі саналы түрде орындауға тәрби...
Үй тапсырмасы № 876-есеп
“Теңдеу” тобы “Шеңбер” тобы “Масштаб” тобы
 І Раунд І Раунд
Оқулықпен жұмыс Кім жылдам? Оқулықпен жұмыс
Сергіту сәті
 ІІ Раунд
Сен білесің бе?
 ІІІ РАУНД
Бұрынғы өткен заманда жасы үлкейген ауыл молдасы өмір сүріпті. Молданың күміс...
Аса таяқ
Үйге тапсырма: № 888
 Білім ағашы
Сау болыңыздар!
Сіздермен бірге болған 6 “Б” сынып оқушылары
1 из 16

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1  Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер
Описание слайда:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер

№ слайда 2 Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, әрбір істі саналы түрде орындауға тәрбиеле
Описание слайда:

Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, әрбір істі саналы түрде орындауға тәрбиелеу; Білімділік: Тақырып бойынша есептер шығарту ; Дамытушылық: Логикалық ойлау, сөйлеу қабілеттерін, белсенділіктерін және оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру, дамыту. Сабақтың мақсаты:

№ слайда 3 Үй тапсырмасы № 876-есеп
Описание слайда:

Үй тапсырмасы № 876-есеп

№ слайда 4 “Теңдеу” тобы “Шеңбер” тобы “Масштаб” тобы
Описание слайда:

“Теңдеу” тобы “Шеңбер” тобы “Масштаб” тобы

№ слайда 5  І Раунд І Раунд
Описание слайда:

І Раунд І Раунд

№ слайда 6 Оқулықпен жұмыс Кім жылдам? Оқулықпен жұмыс
Описание слайда:

Оқулықпен жұмыс Кім жылдам? Оқулықпен жұмыс

№ слайда 7 Сергіту сәті
Описание слайда:

Сергіту сәті

№ слайда 8  ІІ Раунд
Описание слайда:

ІІ Раунд

№ слайда 9 Сен білесің бе?
Описание слайда:

Сен білесің бе?

№ слайда 10  ІІІ РАУНД
Описание слайда:

ІІІ РАУНД

№ слайда 11 Бұрынғы өткен заманда жасы үлкейген ауыл молдасы өмір сүріпті. Молданың күміс мо
Описание слайда:

Бұрынғы өткен заманда жасы үлкейген ауыл молдасы өмір сүріпті. Молданың күміс моншақтармен әшекейленген аса таяғы болыпты. Молда әр намаз оқығаннан кейін аса таяғының күміс моншақтарын үш қайтара санайды екен. Санағанда, әуелі төменнен бастап түзу сызықпен жоғары қарай, екінші рет санағанда төменнен бастап оңға қарай, үшінші рет санағанда төменнен бастап солға қарай санайды екен. Молда аса таяғының көнергеніне байланысты шеберге апарып алғашқы қалпына келтіріп беруін сұрайды. Шебер молданың аса таяқтағы күміс моншақтарды қалай санайтындығын біледі екен. Ол асқан шеберлікпен аса таяқтағы екі күміс моншақты өзіне алып қояды да, молда күміс моншақтарды қанша санаса да байқамайтындай етіп, аса таяқты алғашқы қалпына келтіріп береді. Шебердің аса таяқтағы моншақтарды қалай орналастырғанын табыңдар? Ойлан, тап!

№ слайда 12 Аса таяқ
Описание слайда:

Аса таяқ

№ слайда 13 Үйге тапсырма: № 888
Описание слайда:

Үйге тапсырма: № 888

№ слайда 14  Білім ағашы
Описание слайда:

Білім ағашы

№ слайда 15 Сау болыңыздар!
Описание слайда:

Сау болыңыздар!

№ слайда 16 Сіздермен бірге болған 6 “Б” сынып оқушылары
Описание слайда:

Сіздермен бірге болған 6 “Б” сынып оқушылары

"Бір айнымаысы бар сызықтық теңдеулер" (6-сынып)
  • Математика
Описание:

Пәні: Математика
Тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер

Күні:

29.01.2015

Сыныбы:

6 «Б»

Сабақтың мақсаты:Оқушыларды тәрбиелеу.
Білімділік: Оқушыларға тақырыпты толық меңгерту, есеп шығаруға үйрету.

Тәрбиелік: Оқушыларды өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін, сабаққа қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес

Сабақтың типі: Сайыс сабақ

Сабақтың әдісі: Деңгейлеп-саралап оқыту

Пәнаралық байланыс:Технология,география

Сабақтың барысы:

Көрнеліктер: Дидактикалық материалдар, интербелсенді тақта

Уақыты:

Мұғалімнің рөлі

Оқушының рөлі

3 мин

2 мин

10 мин

10 мин

10 мин

1. Ұйымдастыру: Сәлемдесу, психологиялық дайындық

Қайырлы күн, досым
Қайырлы күн болсын
Қасиетті жұмамыз
Сәттілікке толсын
Біздің алар бағамыз
Бестіктерге толсын.
2. Үй жұмысы (тест арқылы тексеріледі)


(Оқушылар үш топқа бөлінеді)
1 «Теңдеу» тобы
2. «Шеңбер» тобы
3. «Масштаб» тобы

І раунд: «Кім жылдам?»

ІІ раунд: «Сен білесің бе?»
ІІІ раунд: «Ойлан, тап!»

І раунд: «Кім жылдам?»

(Оқулықпен жұмыс)

№877 Теңдеуді шешіңдер:

  • 1)5(3-2у)-4(9-у)=3(у+5)
  • 2)14(2х-3)-5(х+4)=2(3х+5)+5х
  • 3)9(3х-7)+3(8х-11)=3(9х+8)
  • 4)6(7х-11)-13(х-6)=14(2х+1)



ІІ раунд: «Сен білесің бе?»

  • 1.Ең үлкен хорда не деп аталады?(диаметр)
  • 2.Оң санның модулі неге тең?(өзіне тең)
  • 3.Теріс санға да, оң санға да жатпайтын санды ата?
  • 4.Теңдеу дегеніміз не?
  • 5.Пропорция дегеніміз не?
  • 6.Таңбасында ғана айырмашылығы бар сандар не деп аталады?
  • 7.40 санының 75 процентін тап.
  • 8.Бұрыштың түрлерін ата?
  • 9.Санның «0» дәрежесі неге тең?
  • 10.Шеңбердің ұзындығы неге тең?
  • (Ребустар шешіледі)

ІІІ раунд: «Ойлан, тап!»


Бұрынғы өткен заманда жасы үлкейген ауыл молдасы өмір сүріпті. Молданың күміс моншақтармен әшекейленген аса таяғы болыпты. Молда әр намаз оқығаннан кейін аса таяғының күміс моншақтарын үш қайтара санайды екен. Санағанда, әуелі төменнен бастап түзу сызықпен жоғары қарай, екінші рет санағанда төменнен бастап оңға қарай, үшінші рет санағанда төменнен бастап солға қарай санайды екен. Молда аса таяғы көнерген соң, шеберге апарып алғашқы қалпына келтіріп беруін сұрайды. Шебер молданың аса таяқтағы күміс моншақтарды қалай санайтындығын біледі екен. Ол асқан шеберлікпен аса таяқтағы екі күміс моншақты өзіне алып қояды да, молда күміс моншақтарды қанша санаса да байқамайтындай етіп, аса таяқты алғашқы қалпына келтіріп береді. Шебердің аса таяқтағы моншақтарды қалай орналастырғанын табыңдар?

Үй тапсырма

сын тексерту

Есептер шығару

Бағалану

5 мин

3 мин

2 мин

Бекіту: Топ басшылары бағалайды

Қорытынды баға:

Үй тапсырмасы: №888






Пәні: Математика
Тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер

Күні:

29.01.2015

Сыныбы:

6 «Б»

Сабақтың мақсаты:Оқушыларды тәрбиелеу.
Білімділік: Оқушыларға тақырыпты толық меңгерту, есеп шығаруға үйрету.

Тәрбиелік: Оқушыларды өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін, сабаққа қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес

Сабақтың типі: Сайыс сабақ

Сабақтың әдісі: Деңгейлеп-саралап оқыту

Пәнаралық байланыс:Технология,география

Сабақтың барысы:

Көрнеліктер: Дидактикалық материалдар, интербелсенді тақта

Уақыты:

Мұғалімнің рөлі

Оқушының рөлі

3 мин

2 мин

10 мин

10 мин

10 мин

1. Ұйымдастыру: Сәлемдесу, психологиялық дайындық

Қайырлы күн, досым
Қайырлы күн болсын
Қасиетті жұмамыз
Сәттілікке толсын
Біздің алар бағамыз
Бестіктерге толсын.
2. Үй жұмысы (тест арқылы тексеріледі)


(Оқушылар үш топқа бөлінеді)
1 «Теңдеу» тобы
2. «Шеңбер» тобы
3. «Масштаб» тобы

І раунд: «Кім жылдам?»

ІІ раунд: «Сен білесің бе?»
ІІІ раунд: «Ойлан, тап!»

І раунд: «Кім жылдам?»

(Оқулықпен жұмыс)

№877 Теңдеуді шешіңдер:

  • 1)5(3-2у)-4(9-у)=3(у+5)
  • 2)14(2х-3)-5(х+4)=2(3х+5)+5х
  • 3)9(3х-7)+3(8х-11)=3(9х+8)
  • 4)6(7х-11)-13(х-6)=14(2х+1)



ІІ раунд: «Сен білесің бе?»

  • 1.Ең үлкен хорда не деп аталады?(диаметр)
  • 2.Оң санның модулі неге тең?(өзіне тең)
  • 3.Теріс санға да, оң санға да жатпайтын санды ата?
  • 4.Теңдеу дегеніміз не?
  • 5.Пропорция дегеніміз не?
  • 6.Таңбасында ғана айырмашылығы бар сандар не деп аталады?
  • 7.40 санының 75 процентін тап.
  • 8.Бұрыштың түрлерін ата?
  • 9.Санның «0» дәрежесі неге тең?
  • 10.Шеңбердің ұзындығы неге тең?
  • (Ребустар шешіледі)

ІІІ раунд: «Ойлан, тап!»


Бұрынғы өткен заманда жасы үлкейген ауыл молдасы өмір сүріпті. Молданың күміс моншақтармен әшекейленген аса таяғы болыпты. Молда әр намаз оқығаннан кейін аса таяғының күміс моншақтарын үш қайтара санайды екен. Санағанда, әуелі төменнен бастап түзу сызықпен жоғары қарай, екінші рет санағанда төменнен бастап оңға қарай, үшінші рет санағанда төменнен бастап солға қарай санайды екен. Молда аса таяғы көнерген соң, шеберге апарып алғашқы қалпына келтіріп беруін сұрайды. Шебер молданың аса таяқтағы күміс моншақтарды қалай санайтындығын біледі екен. Ол асқан шеберлікпен аса таяқтағы екі күміс моншақты өзіне алып қояды да, молда күміс моншақтарды қанша санаса да байқамайтындай етіп, аса таяқты алғашқы қалпына келтіріп береді. Шебердің аса таяқтағы моншақтарды қалай орналастырғанын табыңдар?

Үй тапсырма

сын тексерту

Есептер шығару

Бағалану

5 мин

3 мин

2 мин

Бекіту: Топ басшылары бағалайды

Қорытынды баға:

Үй тапсырмасы: №888






Автор Құлшықова Мөлдір Ниязбекқызы
Дата добавления 17.02.2016
Раздел Математика
Подраздел Презентации
Просмотров 262
Номер материала MA-064904
Скачать свидетельство о публикации
