Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Қазіргі әлемдегі нанотехнология.
2 слайд
.
Жан-жақты білімдерін тексеру:
1. Ой толғау
1. Заттың әр түрлі күйде болуы қандай шамаға байланысты?
2. Молекула-кинетикалық теорияның негізгі қағидалары қанша?
3. Қатты күйдегі заттың ерекшелігі қандай?
4. Сұйық күйдегі заттың ерекшелігі қандай?
5. Газ тәрізді заттың ерекшелігі қандай?
6. Қатты, сұйық және газдың бір-бірінен айырмашылығы неде?
3 слайд
2. Кестемен жұмыс.
Бөлме температурасында мына заттар: су, қант, ауа, қалайы, спирт, темір, оттегі, сүт, азот, сутегі қандай күйде болады? Жауабын кестеге жаз.
4 слайд
.
Жаңа сабақты түсіндіру:
Нанотехнология - бұл көзге көрінбейтін аса ұсақ бөлшектерді ретке келтіре отырып, соның ерекшеліктерін алдын-ала белгілеп беру арқылы әлдебір құрылымды құрастыруға қажетті жекелеген атомдарды ыңғайластыра орналастыру.
5 слайд
.
Нанотехнология – кеңістіктің нанометрлік аймағындағы жеке атомдарға, молекулаларға, молекулалық жүйелерге әсер ету арқылы жаңа физика-химия қасиеттері бар молекулалар, наноқұрылымдар, наноқұрылғылар мен материалдар алу мүмкіндіктерін зерттейтін қолданбалы ғылым.
6 слайд
.
клондау
Микроағзалардағы
бактерияларға әсер ету
Нанотехнологияның дамуы
7 слайд
.
медицина
генетика
8 слайд
.
Машина жасау
Электроника
9 слайд
Сабақты бекіту:
1. Нанотехнология дегеніміз не?
2. Нанотехнология қандай ғылым?
3. Қазақстанда нанотехнология дамыған ба?
4. Нанотехнологияны қолданып, қандай мәселелерді шешуге болады?
5. Нанотехнология қандай өлшеммен айналысады?
10 слайд
Сабақты қорыту:
Пікірталас «Нанотехнологияның пайдасы бар ма?»
11 слайд
Үйге тапсырма:
§8-10 қайталау.
Реферат: «Нанотехнологияның болашағы»
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сынып: 7Сабақтың тақырыбы: Қазіргі әлемдегі нанотехнология. Сабақтың мақсаты:1.Білімділік мақсаты: оқушыларға нанотехнологияның пайда болуымен, дамуымен таныстыру. 2.Дамытушылық мақсаты: оқушылардың ойлау қабілетін әр түрлі әдіс-тәсілдер арқылы дамыту. 3.Тәрбиелік мақсаты: оқушыларды алғырлыққа, имандылыққа баулу.Сабақтың түрі:жаңа сабақСабақтың типі:жаңа білімді меңгертуСабақтың әдіс-тәсілдері: әңгіме, түсіндіру, пікірталас, сұрақ-жауап.Сабақтың көрнекіліктері:интерактивті тақта,электронды оқулық, слайд,плакаттар, суреттер.Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың көңілін сабаққа аудару.ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.§12ІІІ. Жан-жақты білімдерін тексеру: 1. Ой толғау 1. Заттың әр түрлі күйде болуы қандай шамаға байланысты?2. Молекула-кинетикалық теорияның негізгі қағидалары қанша?3. Қатты күйдегі заттың ерекшелігі қандай?4. Сұйық күйдегі заттың ерекшелігі қандай?5. Газ тәрізді заттың ерекшелігі қандай?6. Қатты, сұйық және газдың бір-бірінен айырмашылығы неде?2. Кестемен жұмыс.Бөлме температурасында мына заттар: су, қант, ауа, қалайы, спирт, темір, оттегі, сүт, азот, сутегі қандай күйде болады? Жауабын кестеге жаз.
6 662 848 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Ермакова Ирина Владимировна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч.