Инфоурок Русский язык Другие методич. материалыҚазақ тілінен "Менің отбасым" 2 сынып

қазақ тілінен "Менің отбасым" 2 сынып

Скачать материал

2  сынып                                                          Күні

Сабақтың тақырыбы: Мен және менің отбасым

Сабақтың мақсаты:

 Білімділік: Тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорларын қалыптастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.

 Дамытушылық: Ынта қойып тыңдау, жазу машықтарын қалыптастыру, сөздік қорын, сөз байлығын дамыту, тақырып бойынша сөйлесу, әңгімелей алу дағдыларын дамыту;

 Тәрбиелік: Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс жасауға бағыттау.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: сурет бойынша жұмыс,  сұрақ-жауап,  тапсырмалар

Сабақтың көрнекілігі:   суреттер, оқулық

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі.

II.Модульдің құрамын түсіндіру. Тән дыбыстарды қайталау.

III. Сабақтың мақсатын, барысын түсіндіру. 

IV. Жаңа сабақ.

1. Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мен айтамын, оқушылар қайталайды.

Ү. Тапсырмалармен жұмыс.

1-тапсырма. Тыңдалым мен айтылым әрекеттеріне берілген тапсырманы орындату. Әр оқушымен жеке жұмыс жүргізу. Өз отбасы туралы айтуға дағды қалыптастыру.

2-тапсырма. Берілген диалог бойынша жұмыс жүргізу. Бірінші кезекте оқылым әрекеті арқылы оқушыларға жалпы  түсінік беру. Айтылым әрекетін іске асырып, оқушылармен  жеке және жұптық жұмыс жүргізу. Тапсырманы жазбаша орындап, бекіту, әр оқушымен жеке жұмысты қорытындылау.

3-тапсырма. Үлгі бойынша берілген тапсырмамен жұмыс жасау. Оқушыларға керегінше көмек беру. Әр оқушыны қарапайым тілдесімге жетелеу.

4-тапсырма.Тапсырманы оқушыларға түсіндіріп, оқушыларға жұптық тапсырма беріледі. Бұл тапсырманы орыс тілінде сұрақ –жауап жасап, бекіту.

5-тапсырма. Сурет бойынша тапсырманы сыныптағы оқушылармен орындау. Тапсырмадағы Қайда? Сұрағының мағынасын түсіндіру.

6- тапсырма. Тапсырмада берілген сереттеуді оқылым, тыңдалым, айтылым әрекеттерімен ұштастырып, хормен айтып, қимылдармен жалғастырып, жаттап алу.

  Сергіту сәті.


Мен бойымды тік ұстап,

Таянамын бүйірді.

Бір, екі, үш, төрт,

Бір, екі, үш, төрт.

Аяқты алға қоямын,

Жұдырықты түйемін.

Бес, алты, жеті,

Бес, алты, жеті.

Екі қолды көтеріп,

Мен шапалақ ұрамын.

Сегіз, тоғыз, он,

Сегіз, тоғыз, он.

Ал партаға қон.


VІ. Сабақты бекіту.

VІІ.  Сабақты қорытындылау:

а) сұрақ-жауап ұйымдастыру;

ә)  тақта алдында грамматикалық тапсырма бойынша жұмыс.

б) Оқушылардың білімін бағалау.

 

VІІI. Үйге тапсырма.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қазақ тілінен "Менің отбасым" 2 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по переработке нефти и газа

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

2  сынып                                                          Күні

Сабақтың тақырыбы: Мен және менің отбасым

Сабақтың мақсаты:

 Білімділік: Тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорларын қалыптастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.

 Дамытушылық: Ынта қойып тыңдау, жазу машықтарын қалыптастыру, сөздік қорын, сөз байлығын дамыту, тақырып бойынша сөйлесу, әңгімелей алу дағдыларын дамыту;

 Тәрбиелік: Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс жасауға бағыттау.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: сурет бойынша жұмыс,  сұрақ-жауап,  тапсырмалар

Сабақтың көрнекілігі:   суреттер, оқулық

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі.

II.Модульдің құрамын түсіндіру. Тән дыбыстарды қайталау.

III. Сабақтың мақсатын, барысын түсіндіру. 

IV. Жаңа сабақ.

1. Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мен айтамын, оқушылар қайталайды.

Ү. Тапсырмалармен жұмыс.

1-тапсырма. Тыңдалым мен айтылым әрекеттеріне берілген тапсырманы орындату. Әр оқушымен жеке жұмыс жүргізу. Өз отбасы туралы айтуға дағды қалыптастыру.

2-тапсырма. Берілген диалог бойынша жұмыс жүргізу. Бірінші кезекте оқылым әрекеті арқылы оқушыларға жалпы  түсінік беру. Айтылым әрекетін іске асырып, оқушылармен  жеке және жұптық жұмыс жүргізу. Тапсырманы жазбаша орындап, бекіту, әр оқушымен жеке жұмысты қорытындылау.

3-тапсырма. Үлгі бойынша берілген тапсырмамен жұмыс жасау. Оқушыларға керегінше көмек беру. Әр оқушыны қарапайым тілдесімге жетелеу.

4-тапсырма.Тапсырманы оқушыларға түсіндіріп, оқушыларға жұптық тапсырма беріледі. Бұл тапсырманы орыс тілінде сұрақ –жауап жасап, бекіту.

5-тапсырма. Сурет бойынша тапсырманы сыныптағы оқушылармен орындау. Тапсырмадағы Қайда? Сұрағының мағынасын түсіндіру.

6- тапсырма. Тапсырмада берілген сереттеуді оқылым, тыңдалым, айтылым әрекеттерімен ұштастырып, хормен айтып, қимылдармен жалғастырып, жаттап алу.

  Сергіту сәті.


Мен бойымды тік ұстап,

Таянамын бүйірді.

Бір, екі, үш, төрт,

Бір, екі, үш, төрт.

Аяқты алға қоямын,

Жұдырықты түйемін.

Бес, алты, жеті,

Бес, алты, жеті.

Екі қолды көтеріп,

Мен шапалақ ұрамын.

Сегіз, тоғыз, он,

Сегіз, тоғыз, он.

Ал партаға қон.


VІ. Сабақты бекіту.

VІІ.  Сабақты қорытындылау:

а) сұрақ-жауап ұйымдастыру;

ә)  тақта алдында грамматикалық тапсырма бойынша жұмыс.

б) Оқушылардың білімін бағалау.

 

VІІI. Үйге тапсырма.

 

 

Скачать материал
