Главная / Другое / Қазақ тілінен сабақ жоспары

Қазақ тілінен сабақ жоспары

Павлодар қаласы,№9 жалпы білім беру гимназия-мектебі ,қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Жағыпарова Назгүл Манапқызы

Қазақ тілі 10-сынып

Сабақтың тақырыбы: Әбілхан Қаастеев

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Әбілхан Қастеевтің бейнелеу өнерін таныту және тіл шеберлігін ұғындыру. 2.Дамытушылық: Әбілхан Қастеевтің өмір-баяны,негізгі идеясын, тақырыбын оқушылардың жүрегіне жеткізу.Оқушылардың тіл байлықтарын, есте сақтау қабілеттерін ,өз ойларын толық жеткізе білуге ынталандыру. 3. Тәрбиелік: Қазақтың тұңғыш ұлы суретшісі халыққа берген бағыт-бағдарын оқушыларға дарыту, үлгі ету, оқушыларды еңбекқорлыққа баулу ,жаман әдеттен сақтандыру.

І Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Сабақтың мақсатын,барысын айту 1Жаңа сабақты түсіндіру барысында белсенді тақтамен жұмыс жасау Балалар, тақтаға көңіл аударыңдар ,тақтада қандай сурет көріп тұрсыңдар?

Тақтада « өнер» туралы сурет көріп тұрмыз. Өнердің қандай түрлерін білесіздер?

(Би өнері,театр өнері, музыкалық аспаптар өнері және сурет салу өнері.

Сурет қандай өнерге жатады? (Сурет бейнелеу өнеріне жатады.) Бейнелеу өнеріне не жатады? (Кескіндеме, мүсіндеме, пейзаж, портрет жатады?) Пейзаж дегеніміз не? Кескіндеме дегеніміз не?Портрет деген не?

Балалар, Тұңғыш қазақ суретшілерінің бірі Ә.Қастеев.Қазақ бейнелеу өнерінің негізін салушы,ұлы суретші Әбілхан Қастеев. Осылай сұрақ- жауап арқылы тақырыбыма шығамын.

2.Қазір балалар маған келіп ,өздеріңе ұнаған суреттерді аласыңдар,арт жағында сандар бар. «1»деген сандар бірінші топқа отырады.

«2»деген сандар екінші топқа отырады

«3»деген сандар үшінші топқа отырады

«4» деген сандар төртінші топқа отырады

3.Әр топқа Ә.Қастеевтің мәтіні беріледі.оқушылар мәтінмен жұмыс істейді.мәтінді түсініп оқып, талдайды.

Ал, балалар «1»топқа 1,2,3,4, сандары жиналасыңдар.

«1» топӘ.Қастеевтің өмір-баяны туралы айтасыңдар

«2»топӘ.Қастеев қайда білім алды,қайда жұмыс істеді?

«3»Москваға сапар шегуі,көрмеге қатысуы.

«4»Ә.Қастеевтің еңбектеріжәне атағы туралы айту

Топтың ішінде «спикер» «хатшы» «бағалаушы» «бақылаушы» қызметтерін

тағайындайсыңдар.

4 .Ендігі мақсатымыз әр топ өз мәтінін ортаға салып постерді толтырып ,қорғайсыңдар. Ал, балалар мен сендерді Ә.Қастеев мұражайына шақырамын.мұқият тыңдаңыздар. Сергіту сәті 5.Қатемен жұмыс. Белсенді тақтамен жұмыс, сөйлемді дұрыс қүрастыру. 6.Ұшақпен жұмыс Ұшақ арқылы бірінші топ екінші топқа ұшақ арқылы сұрақ қояды ,екінші топ үшінші топқа ,төртінші топ біріншіге сұрақтар қояды.

Тақтада маған сабақ ұнады ,маған сабақ ұнаған жоқ деген плакат ілулі тұр (сол тақтаға смаиликтарды жапсырасыңдар.)

Үйге тапсырма:Ә.Қастеевтің мұражайы туралы әңгіме құрастырып келу.

Бағалау парағына көңіл аударамыз





Қазақ тілінен сабақ жоспары
  • Другое
Описание:

Сабақтың тақырыбы: Әбілхан Қаастеев

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Әбілхан Қастеевтің бейнелеу өнерін таныту және тіл шеберлігін ұғындыру. 2.Дамытушылық: Әбілхан Қастеевтің өмір-баяны,негізгі идеясын, тақырыбын оқушылардың жүрегіне жеткізу.Оқушылардың тіл байлықтарын, есте сақтау қабілеттерін ,өз ойларын толық жеткізе білуге ынталандыру. 3. Тәрбиелік: Қазақтың тұңғыш ұлы суретшісі халыққа берген бағыт-бағдарын оқушыларға дарыту, үлгі ету, оқушыларды еңбекқорлыққа баулу ,жаман әдеттен сақтандыру.

І Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Сабақтың мақсатын,барысын айту 1Жаңа сабақты түсіндіру барысында белсенді тақтамен жұмыс жасау Балалар, тақтаға көңіл аударыңдар ,тақтада қандай сурет көріп тұрсыңдар?

Тақтада « өнер» туралы сурет көріп тұрмыз. Өнердің қандай түрлерін білесіздер?

(Би өнері,театр өнері, музыкалық аспаптар өнері және сурет салу өнері.

Сурет қандай өнерге жатады? (Сурет бейнелеу өнеріне жатады.) Бейнелеу өнеріне не жатады? (Кескіндеме, мүсіндеме, пейзаж, портрет жатады?) Пейзаж дегеніміз не? Кескіндеме дегеніміз не?Портрет деген не?

Балалар, Тұңғыш қазақ суретшілерінің бірі Ә.Қастеев.Қазақ бейнелеу өнерінің негізін салушы,ұлы суретші Әбілхан Қастеев. Осылай сұрақ- жауап арқылы тақырыбыма шығамын.

2.Қазір балалар маған келіп ,өздеріңе ұнаған суреттерді аласыңдар,арт жағында сандар бар. «1»деген сандар бірінші топқа отырады.

«2»деген сандар екінші топқа отырады

«3»деген сандар үшінші топқа отырады

«4» деген сандар төртінші топқа отырады

3.Әр топқа Ә.Қастеевтің мәтіні беріледі.оқушылар мәтінмен жұмыс істейді.мәтінді түсініп оқып, талдайды.

Ал, балалар «1»топқа 1,2,3,4, сандары жиналасыңдар.

«1» топӘ.Қастеевтің өмір-баяны туралы айтасыңдар

«2»топӘ.Қастеев қайда білім алды,қайда жұмыс істеді?

«3»Москваға сапар шегуі,көрмеге қатысуы.

«4»Ә.Қастеевтің еңбектеріжәне атағы туралы айту

Топтың ішінде «спикер» «хатшы» «бағалаушы» «бақылаушы» қызметтерін

тағайындайсыңдар.

4 .Ендігі мақсатымыз әр топ өз мәтінін ортаға салып постерді толтырып ,қорғайсыңдар. Ал, балалар мен сендерді Ә.Қастеев мұражайына шақырамын.мұқият тыңдаңыздар. Сергіту сәті 5.Қатемен жұмыс. Белсенді тақтамен жұмыс, сөйлемді дұрыс қүрастыру. 6.Ұшақпен жұмыс Ұшақ арқылы бірінші топ екінші топқа ұшақ арқылы сұрақ қояды ,екінші топ үшінші топқа ,төртінші топ біріншіге сұрақтар қояды.

Тақтада маған сабақ ұнады ,маған сабақ ұнаған жоқ деген плакат ілулі тұр(сол тақтаға смаиликтарды жапсырасыңдар.)

Үйге тапсырма:Ә.Қастеевтің мұражайы туралы әңгіме құрастырып келу.

Бағалау парағына көңіл аударамыз

Автор Жагыпарова Назгуль Манаповна
Дата добавления 23.02.2016
Раздел Другое
Подраздел Планирования
Просмотров 295
Номер материала MA-065120
Скачать свидетельство о публикации
