Главная / Другое / Ашық сабақ: "Қысқы еңбек"

Ашық сабақ: "Қысқы еңбек"

hello_html_m31c551c0.gif6 «Айгөлек» тобында ұйымдастырылған іс-әрекеттің технологиялық картасы

Күні,айы,жылы: 10.12.2015 жыл

Білім беру саласы: Қатынас

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Тіл дамыту

Тақырыбы: «Қысқы еңбек»

Мақсаты:

1.Білімділік: адамдардың қыстағы еңбекпен таныстыру.

2.Дамытушылық: сурет бойнша әңгіме құрастыруды өмірмен байланыстыра білуге үйрету, ой-өрісін дамыту.

3.Тәрбиелік: үлкендердің еңбегін бағалауға, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Сөздік жұмыс: қысқы еңбек

Әдіс-тәсілдері:көрсету, түсіндіру, сұрақ-жауап, мадақтау, қортындылау.


Әрекет кезеңдері


Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық қозғаушы


Ұйымдастыру кезеңі:

«Қыс» туралы жұмбақ айтудан басталады.

Мамықтай жұмсақ болады,

Ұстасаң қолың тонады.



Балалар жұмбақ шешімі

Қар деп жауап береді.

Іздену-ұйымдастырушы

Балалар бүгінгі оқу іс әрекетіміз тіл дамыту тақырыбымыз «Қысқы еңбек»

-Қазір жылдың қай мезгілі?

-Қыста ағаштарда қандай өзгеріс болады?

-Қыс айларын ата.

-Қыс туралы кім қандай өлең біледі?

-Қыс екенін қалай білдіңдер?

Осыдан балаларға сурет бойынша әңгіме құрату.

Қысқы еңбек, үй жануарларына қамқорлық. Қыста үй жануарлары (малдар) қорада тұрады. Қыста адамдар үй маңындағы қарды күрейді.

а) Әсет қойларға жем беріп жатыр.

б) Асқар мен Айгул малдарға шөп салып жүр.

в )Балалар үлкендерге көмек көрсетеді.

-Дұрыс Қыста суық болады. Боран ұйытқып соғады. Дала қарға толады. Қатты аяз болады. Жылы тон, пальто, қолғап киеміз. Қар борап жауып тұр. Атам күрекпен жұмыс істеп жатыр. Қар мақтадай. Сурет бойынша қысқы еңбек туралы әңгіме құрап айтып береді.

Д.ойын: «Кім көмектеседі»

Балалар қыс туралы алған білімдерін тиянақтау (толықтыру).

Ойынның мазмұны: Тәрбиешінің белгісі бойнша бала он адым аттап жүреді, әр адым сайын бір қысқы ойынның атын атайды. Қайталап айтуға болмайды.

Бәрін дұрыс атаған бала жеңеді.



Балалар берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруге тырысады.




Балалар сурет бойынша әңгіме құрап айтады.



Қысқы еңбек туралы кім не жұмыс жасап жүргендерін айтады.





Қыс мезгілінде қандай ерекшеліктер болатынын айтады.







Дидактикалық ойынды куана ойнайды.
















Рефлексті коррекциялаушы



Қыс туралы халықболдамдарын айтып сабақты қорытындылау.

Қыс қарлы болса, жаз жаңбырлы болады.

Қыс аязды болса, жаз ыстықболады.

Балалармен сұрақ жауап алысу, балаларды мадақтау, қорытындылау.



Қыс туралы халық болжамдарды айтады.



Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруге тырысады.

Өздерін мадақтағанға куанады.



Күтілетін нәтиже:

Біледі: қысқы еңбек туралы біледі.

Игереді: қысқы сурет бойынша әңгімелеуді игереді.

Меңгереді: балалар қыс болжамдарды айтуды меңгереді.

Тексерілді

Балабақша әдіскері: Аймағанбетова С.К.

Күні 04 айы 12 жылы 2015

Ашық сабақ: "Қысқы еңбек"
  • Другое
Описание:

№6 «Айгөлек» тобында ұйымдастырылған іс-әрекеттің технологиялық картасы

Күні,айы,жылы: 10.12.2015 жыл

Білім беру саласы: Қатынас

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Тіл дамыту

Тақырыбы: «Қысқы еңбек»

Мақсаты:

1.Білімділік: адамдардың қыстағы еңбекпен таныстыру.

2.Дамытушылық: сурет бойнша әңгіме құрастыруды өмірмен байланыстыра білуге үйрету, ой-өрісін дамыту.

3.Тәрбиелік: үлкендердің еңбегін бағалауға, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Сөздік жұмыс: қысқы еңбек

Әдіс-тәсілдері:көрсету, түсіндіру, сұрақ-жауап, мадақтау, қортындылау.

Әрекет кезеңдері

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық қозғаушы

Ұйымдастыру кезеңі:

«Қыс» туралы жұмбақ айтудан басталады.

Мамықтай жұмсақ болады,

Ұстасаң қолың тонады.

Балалар жұмбақ шешімі

Қар деп жауап береді.

Іздену-ұйымдастырушы

Балалар бүгінгі оқу іс әрекетіміз тіл дамыту тақырыбымыз «Қысқы еңбек»

-Қазір жылдың қай мезгілі?

-Қыста ағаштарда қандай өзгеріс болады?

-Қыс айларын ата.

-Қыс туралы кім қандай өлең біледі?

-Қыс екенін қалай білдіңдер?

Осыдан балаларға сурет бойынша әңгіме құрату.

Қысқы еңбек, үй жануарларына қамқорлық. Қыста үй жануарлары (малдар) қорада тұрады. Қыста адамдар үй маңындағы қарды күрейді.

а) Әсет қойларға жем беріп жатыр.

б) Асқар мен Айгул малдарға шөп салып жүр.

в )Балалар үлкендерге көмек көрсетеді.

-Дұрыс Қыста суық болады. Боран ұйытқып соғады. Дала қарға толады. Қатты аяз болады. Жылы тон, пальто, қолғап киеміз. Қар борап жауып тұр. Атам күрекпен жұмыс істеп жатыр. Қар мақтадай. Сурет бойынша қысқы еңбек туралы әңгіме құрап айтып береді.

Д.ойын: «Кім көмектеседі»

Балалар қыс туралы алған білімдерін тиянақтау (толықтыру).

Ойынның мазмұны: Тәрбиешінің белгісі бойнша бала он адым аттап жүреді, әр адым сайын бір қысқы ойынның атын атайды. Қайталап айтуға болмайды.

Бәрін дұрыс атаған бала жеңеді.

Балалар берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруге тырысады.

Балалар сурет бойынша әңгіме құрап айтады.

Қысқы еңбек туралы кім не жұмыс жасап жүргендерін айтады.

Қыс мезгілінде қандай ерекшеліктер болатынын айтады.

Дидактикалық ойынды куана ойнайды.

Рефлексті коррекциялаушы

Қыс туралы халықболдамдарын айтып сабақты қорытындылау.

Қыс қарлы болса, жаз жаңбырлы болады.

Қыс аязды болса, жаз ыстықболады.

Балалармен сұрақ жауап алысу, балаларды мадақтау, қорытындылау.

Қыс туралы халық болжамдарды айтады.

Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруге тырысады.

Өздерін мадақтағанға куанады.

Күтілетін нәтиже:

Біледі: қысқы еңбек туралы біледі.

Игереді: қысқы сурет бойынша әңгімелеуді игереді.

Меңгереді: балалар қыс болжамдарды айтуды меңгереді.

Тексерілді

Балабақша әдіскері: Аймағанбетова С.К.

Күні 04 айы 12 жылы 2015

Автор Булкебаева Макбал Талпановна
Дата добавления 10.12.2015
Раздел Другое
Подраздел Конспекты
Просмотров 2236
Номер материала MA-063121
Скачать свидетельство о публикации
