Главная / Другое / Ақсақ киік қазақ тілі 5 сынып

Ақсақ киік қазақ тілі 5 сынып



2.Ш. Уалиханов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі

Ашық сабақ




Пән мұғалімі: Шилимбетова М.



коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Мерзімі:




Сыныбы:

5«В» сынып


І

Тақырыбы:

С.Сейфуллин «Ақсақ киік» өлеңі





Мақсаты:

А) С.Сейфуллиннің өмірі , шығармашылығымен таныстыру.«Ақсақ киік» өлеңінің негізгі идеясымен таныстыру,құрылысына талдау жасау.Автор ойын анықтау.




Ә) Оқушылардың өзін-өзі басқару қабілетін арттыру, дүниетанымын кеңейту.




Б) Отан сүйгіштікке, адамгершілікке,мейірімділікке, табиғатты қадірлеп ,қастерлеуге тәрбиелеу.



Күтілетін нәтиже:

Оқушылар өз бетінше шығарманы талқылай алады. Өзіндік пікірі қалыптасады. Өзін де, өзгені де қорғай алады. Біліміне сыни көзқараста болады.



Көрнекілігі:

Аудио-видео жазбалар, суреттер,постер, кеспе материалдар.



Сабақтың әдісі:



Өзін-өзі басқару әдісі.



Кіріктірілген модульдер

СТО.АКТ.Көшбасшылық және дарынды балаларды оқыту.Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау.Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер.



Сабақтың түрі:



Сайыс сабақ


ІІ

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды түгелдеу, топтарға бөлу.

1 - топ «Сәкен» , 2- топ- «Ілияс», 3- топ- «Бейімбет» болып бөлінеді.

2 мин.


1.


Білу

Әр топ өздеріне берілген тақырып бойынша эсселерін оқиды.1-топ «Ана,өмірдің алтын кілті сенде ғана». 2- топ «Досы жақсының- өзі жақсы». 3- топ «Туған елін сүйе алмаған,Сүйе ала ма туған жерін».

6. мин.

Формативті

бағалау

2.

Түсіну

Жеке ізденіс.Әр топ жасап келген слайдтарын қорғайды.1-топ С. Сейфуллиннің өмірі мен шығармашылығы . 2- топ Киік туралы тың деректер. Бетпақдала атауының шығу тарихы. 3- топ «Ақсақ киік» өлеңіне тезис.



10

мин.

Формативті бағалау

3.

Қолдану

«Ақсақ киік» өлеңінің желісі бойынша түсірілген бейне ролик көрсетіледі. Сөздікпен жұмыс жүргізіледі.




9

мин.

Формативті

бағалау

4.

Талдау

Шығарма сюжеті бойынша дәлелдеу, қорғау, сараптау әдісі жүргізіледі.

6

мин.

Формативті

бағалау

5.

Жинақтау

1-топ «Автордың ойы» .2- топ «Оқырман ойы». 3-топ Өлеңді құрылысына қарай талдап, 1 шумақ өлең шығарып сабақты қорытындылайды.Постер қорғайды.Слайдта мұғалім ұсынған деректерге өз пікірлерін айтып , сабақтың соңғы нүстесін қояды.

10

мин.

Формативті

бағалау

6.

Бағалау

Әр топтың жинаған теңгесіне орай топтар бағаланады.Сабақ бойынша өз пікірлерін «Бағдаршам әдісі» арқылы жеткізеді.Кері байланыс жасайды.

4

мин.

Формативті

суммативті




Рефлексия

мұғалімге



Не ұтымды болды?

Неге назар аудару қажет?

Мақсаттың орындалу деңгейі қандай?





Ақсақ киік қазақ тілі 5 сынып
  • Другое
Описание:

Сыныбы:

5«В» сынып

І

Тақырыбы:

С.Сейфуллин «Ақсақ киік» өлеңі

Мақсаты:

А) С.Сейфуллиннің өмірі , шығармашылығымен таныстыру.«Ақсақ киік» өлеңінің негізгі идеясымен таныстыру,құрылысына талдау жасау.Автор ойын анықтау.

Ә) Оқушылардың өзін-өзі басқару қабілетін арттыру, дүниетанымын кеңейту.

Б) Отан сүйгіштікке, адамгершілікке,мейірімділікке, табиғатты қадірлеп ,қастерлеуге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар өз бетінше шығарманы талқылай алады. Өзіндік пікірі қалыптасады. Өзін де, өзгені де қорғай алады. Біліміне сыни көзқараста болады.

Көрнекілігі:

Аудио-видео жазбалар, суреттер,постер, кеспе материалдар.

Сабақтың әдісі:

Өзін-өзі басқару әдісі.

Кіріктірілген модульдер

СТО.АКТ.Көшбасшылық және дарынды балаларды оқыту.Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау.Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер.

Сабақтың түрі:

Сайыс сабақ

ІІ

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды түгелдеу, топтарға бөлу.

1 - топ «Сәкен» , 2- топ- «Ілияс», 3- топ- «Бейімбет» болып бөлінеді.

2 мин.

1.

Білу

Әр топ өздеріне берілген тақырып бойынша эсселерін оқиды.1-топ «Ана,өмірдің алтын кілті сенде ғана». 2- топ «Досы жақсының- өзі жақсы». 3- топ «Туған елін сүйе алмаған,Сүйе ала ма туған жерін».

6. мин.

Формативті

бағалау

2.

Түсіну

Жеке ізденіс.Әр топ жасап келген слайдтарын қорғайды.1-топ С. Сейфуллиннің өмірі мен шығармашылығы . 2- топ Киік туралы тың деректер. Бетпақдала атауының шығу тарихы. 3- топ «Ақсақ киік» өлеңіне тезис.

10

мин.

Формативті бағалау

3.

Қолдану

«Ақсақ киік» өлеңінің желісі бойынша түсірілген бейне ролик көрсетіледі. Сөздікпен жұмыс жүргізіледі.

9

мин.

Формативті

бағалау

4.

Талдау

Шығарма сюжеті бойынша дәлелдеу, қорғау, сараптау әдісі жүргізіледі.

6

мин.

Формативті

бағалау

5.

Жинақтау

1-топ «Автордың ойы» .2- топ «Оқырман ойы». 3-топ Өлеңді құрылысына қарай талдап, 1 шумақ өлең шығарып сабақты қорытындылайды.Постер қорғайды.Слайдта мұғалім ұсынған деректерге өз пікірлерін айтып , сабақтың соңғы нүстесін қояды.

10

мин.

Формативті

бағалау

6.

Бағалау

Әр топтың жинаған теңгесіне орай топтар бағаланады.Сабақ бойынша өз пікірлерін «Бағдаршам әдісі» арқылы жеткізеді.Кері байланыс жасайды.

4

мин.

Формативті

суммативті

Рефлексия

мұғалімге

Не ұтымды болды?

Неге назар аудару қажет?

Мақсаттың орындалу деңгейі қандай?

Автор Шилимбетова Мадина Набикызы
Дата добавления 30.01.2016
Раздел Другое
Подраздел Другое
Просмотров 286
Номер материала MA-064266
Скачать свидетельство о публикации
