Главная / Иностранные языки / Антонимдер (5-сынып) Қазақ тілінен қысқа мерзімді сабақ жоспары

Антонимдер (5-сынып) Қазақ тілінен қысқа мерзімді сабақ жоспары

Қысқа мерзімді жоспар. Айтаева М.М.

Сыныбы 5

16. 10.2014

Сабақтың тақырыбы

Антонимдер

Мақсаты



оқушылардың антоним сөздерді қолдана алуына бағыт беру

Күтілетін нәтиже


- қарама-қарсы сөздерді қолдана алады;

-Оқушының сыни ойлауы қалыптасады; Тақырыпты басқа тақырыппен салыстыра алады.

Әдіс тәсілдер

«Ой тастау», 2 жұлдыз, 1 тілек, Венндиаграмма,«Инсерт» тәсілі, «Бесбармақ»

Пәнаралық байланыс

Әдебиет, ботаника, тарих

Керекті жабдықтар


Оқулық, флипчарттар, маркерлер, бағалау парағы. Интербелсенді тақта

Сабақбарысы:

Сабақкезеңдері

Блум бойынша оқу тапсырмаларың таксономиясы

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе





5 минут

1.Тұлғааралық байланысты орнату.

Сыныппен амандасу.


Үй жұмысын тексеремін, оқушылардың жазып келген эссесін тыңдайды, оқушылармен бірге бағалайды





Стикерлерге ұсыныстарын жазып, досын бағалайды «2 жұлдыз, 1 тілекпен»

Білім

Деңгейі

2 минут

Тақтадағы суреттердің көмегімен қарама қарсы сөздерді анықтауға бағыт береді суретпен жұмыс №1слайд

«Ой тастау» стратегиясы бойынша суреттердің қарсы мәндегі сөздерін табады

Түсіну


3 минут




2 слайдта көрсетілген тапсырмаларды орындауға тапсырады


бағалайды.

Сұраққа жауап береді.

Негізгі бөлім




Қолдану

Қолдану


10 минут

Топтық жұмыс антоним туралы түсінік беруді ұсынамын



  • 90-жаттығу.

Оқушылар тыңдайды, топ ішінде әңгімелейді, постер жасайды






Талдау



10минут

Әдебиетте кездесетін мақал мәтелдер, жұмбақтар, тарих, ботаника, математика пәнінде кездесетін антоним араласқан сөйлемдермен жұмыс беремін.

Венндиаграмма. Антоним, омоним, синоним сөздерді салыстыруды ұсынамын



3Слайд. Сөйлемдерді талдайды, пікірлерін

білдіреді


4 Слайд. Cалыстырады, қорытады

Қорытынды


қорытынды

Жинақтау

10минут

«Менің пікірімше...» оқыту ойынын

жүргіземін


  • Үш сөзді өлең


Әр топтан бір оқушы ойынға қатысады


Әр оқушыға тақырып беріледі, оған синоним омоним,антоним және бір сөйлем жазады

Бағалау

3минут

Бағалау. Өзін-өзі бағалау


Үй тапсырмасын беру. 93-жаттығу

«Бесбармақ» әдісі арқылы

Өзіне және серіктесіне мақтау сөздерімен бағалайды

Кері байланыс

2 минут


-Бүгінгі сабақта не білдіңіздер?

-Есіңізде не қалды?

-Сабақ ұнады ма?




«Инсерт» әдісімен

«Білдім»

«Білемін»

«Білгім келеді»

  • Ескерту- қосымша тапсырма

Антонимдер (5-сынып) Қазақ тілінен қысқа мерзімді сабақ жоспары
  • Иностранные языки
Описание:

   Бұл  5-сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары оқушыларға қарсы мәндес сөздерді ұғындыруды, антонимдердің қолданылуы мен ерекшелігін қызықты тапсырмалар арқылы меңгертуді көздейді.

   бұл жоспарда оқушылар тақырыпты Блум таксономиясы арқылы жіктеп, төменнен жоғарыға қарай үйрену, берілген тақырыпты білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау бойынша білімдерін көрсете алады. "Ой тастау","Екі жұлдыз, бір тілек","Венн диаграммасы" "Инсерт", "Бес бармақ" сияқты әдістерді қолдана отырып, оқушылардың өзін-өзі бағалауына, кері байланыс жасай алуға үйретуге болады.

Автор Айтаева Меруерт Маханбетовна
Дата добавления 30.12.2014
Раздел Иностранные языки
Подраздел
Просмотров 3540
Номер материала 17701
Скачать свидетельство о публикации
