Главная / Классному руководителю / Адам және табиғат қазақ тілі

Адам және табиғат қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:Адам және табиғат.

Сабақтың мақсаты:

Міндеттері:

Білімділік:Тақырыпқа сай құзіреттілік қалыптастыру.

Дамытушылық: Оқушыларды сауатты сөйлеуге баулу; білімге қызығушылығын дамыту және зерттеуге ынталандыру.

Тәрбиелік:Жұпта, топта ынтымақтаса жұмыс істей білуге, бір-бірінің пікірін сыйлауға,бірге ізденіп жұмыс істеуге баулу.

Сабақтың көрнекілігі.Негізгі дереккөздер/ресурстар/сөздіктер, қосымша әдебиеттер,ватман, стикер,сызба-кесте,түрлі бояу қарындаштар

Сабақтың түрі-жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері:СТО,диалогтік оқыту,жас ерекшеліктеріне сай оқыту

Пәнаралық байланыс:қазақ әдебиеті,орыс тілі, тарих, бейнелеу өнері

Күтілетін нәтиже:---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Оқушының іс-әрекеті

1

Кіріспе бөлім;

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық

Тренинг арқылы жүзеге асады.





Оқушылар ортаға шығып, шеңбер құрып, бір-біріне тілектер айту.



Бірін-бірі қолпаштап, қол соғу.

2

Үй тапсырмасын тексеру







Топта, жұпта бірін-бірі тексеру.

Өткен тақырыптар ережелерін қайталау мақсатында бір-біріне сұрақтар қою.

3

Тұсаукесер.Қызығушы

лықты ояту.Топқа бөлу







«Миға шабуыл» сұрақтары арқылы қызығушылық ояту.Зымыран сұрақтар.

Топтарға /жұптарға / бөлу.Топ ережесін құру және сақтау.Жетістік критерийлері.

4

Жаңа сабақ




Ассосациялық аймақ құру.

Қосымша мәліметтер іздеу.





Адам және табиғат.Ғылыми стиль.Оқушыларға сызба-кесте үлестіру арқылы жаңа сабақты талқылау,ереже шығару.




Қосымша мәліметер іздеп,зерделеу.

5

Сөздік жұмысы



Заңдылықтарына бағынушы,Себепші

Сақшы,Шипагер,сіңіру










1Жаңа сөздердің айтылуы мен жазылуына назар аудару.

2 Қандай сөз табына жататынын анықтау

3 Сөйлемдер құрастыру

4 Бір-бірінен сұрау.

5 Талдау жасау

6

Сергіту сәті









Жаттығу жасау.

Тыныштандыру сәтін ұйымдастыру.

7


Білім , білік, дағды қалыптастыратын жұмыс түрлері

ДЖИКСО –стратегиясы.















Сыр сандық-стратегиясы








Мәтінмен жұмыс.Адам және табиғат

Мәтінді төрт бөлікке бөледі, әркім жеке-дара оқиды, аударады.Сөздікпен жұмыс жасайды.Жұпта айтады.Топта талқылайды.Мәтін бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.Сандарды сөйлетеді.


5-тапсырма.Мына сөздердің синонимдерін тап.

7-тапсырма.Мна сөйлемдердің ішінен ғылыми стильде жазылғанын көрсету.


8-тапсырма.Қай стильге жатады?


11-тапсырма. Сөйлемдерді сәйкестендір.






Мәтіннен есте қалған 10сөзді атайды немесе жазады.Сөздерге әр түрлі талдаулар жасау.

8

Жеке –дара жұмыс/дарынды,талант

ты және үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс/







1-оқушы –Хронологиялық кесте жасайды


2-оқушы-Талдау жасайды


3-оқушы-Мәтін бойынша тест тапсырмасын құрады


4-оқушы- Ойтолғау жазады

9

Үй тапсырмасы------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Рефлексия/кері байланыс/




Кері байланыс

Ым-ишара арқылы

2жұлдыз,1тілек

Сауалнама

Стикерлерге тілек

10

Бағалау

Сабақты бекіту.Қорытынды.


Бірін-бірі бағалайды./жұпта,топта бағалау/.Сабақты қорытындылайды.

Өткізген сабағыма рефлективті есеп:

Қолданылған модульдер:------------------------------------------------------------------

Не сәтті өтті?----------------------------------------------------------------------------------

Не сәтсіз болды?------------------------------------------------------------------------------

Қосымша келесі сабақта қандай жұмыстар жүргіземін?----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Адам және табиғат қазақ тілі
  • Классному руководителю
Описание:

Сабақтың тақырыбы:Адам және табиғат.

Сабақтың мақсаты:

Міндеттері:

Білімділік:Тақырыпқа сай құзіреттілік қалыптастыру.

Дамытушылық: Оқушыларды сауатты  сөйлеуге баулу;   білімге қызығушылығын дамыту және зерттеуге ынталандыру.

 

Тәрбиелік:Жұпта, топта ынтымақтаса жұмыс істей білуге, бір-бірінің пікірін сыйлауға,бірге ізденіп жұмыс істеуге баулу.Сабақтың көрнекілігі.Негізгі дереккөздер/ресурстар/сөздіктер, қосымша әдебиеттер,ватман, стикер,сызба-кесте,түрлі бояу қарындаштар

Сабақтың түрі-жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері:СТО,диалогтік оқыту,жас ерекшеліктеріне сай оқыту

Пәнаралық байланыс:қазақ әдебиеті,орыс тілі, тарих, бейнелеу өнері

Күтілетін нәтиже:---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Автор Атыгаева Асем Шагымановна
Дата добавления 06.01.2015
Раздел Классному руководителю
Подраздел
Просмотров 863
Номер материала 36406
Скачать свидетельство о публикации
