Главная / История / Абылай хан тұсындағы қазақ хандығы (8 класс)

Абылай хан тұсындағы қазақ хандығы (8 класс)

Сабақ:1 сабақ

Мектеп: №39 Жалпы орта білім беретін мектеп

Күні: 28.09.15

Мұғалімнің есімі: Жаксыбаева Айнур Болатовна

Сынып:8 «б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Абылай хан тұсындағы қазақ хандығы.

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Абылай хан жүргізген билігі жайлы, және сол кездегі қазақ хандығының ішкі, сыртқы саяси экономикалық жағыдайының маңыздылығын анықтайды, тұжырым жасайды.


Сабақ мақсаттары

Табыс критерилері

Барлық оқушылар: Абылай хан туралы біледі, тақырып бойынша сұрақ қойып жауап бере алады.



Оқушылардың басым бөлігі: Абылай хан жургізген реформалардың маңыздылығын түсіну арқылы ой қорытып, тақырыпты ашады.



Кейбір оқушылар: Абылай хан тұсында қазақ хандығының ішкі сыртқы саяси және экономикалық жағыдайы бойынша өзіндік тұжырымдамалар жасай отырып, тарихтағы маңыздылығын дәлелдей алады.


Тілдік мақсат

Оқушылар: Оз ойларын нақты, дәйекті, тарихи жеткізе алады.

Негізгі терминдер:

Реформа, саясат, дипломат, стелла, шежіре, Боғдыхан

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:


Сіз неліктен ...екенін айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар:


Алдыңғы оқу

Қазақстанда казак отарлауының күшеюі және әскери шептер. Алдыңғы сабақты сұрақ-жауап арқылы сұрау

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған

45-мин

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

1-кезең: Қызығушылықты ояту:

- ұйымдастыру

3-мин

- үй тапсырмасын тексеру; 5-мин

-қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі;



-белсенді әрекетке жұмылдырылады;

- ойлау жұмысына ынталандырылады


Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық:

Оқушыларды шеңберге тұрғызып, оқушылардың көңіл күйін біліп, оларға алдағы сабаққа сәттілік тілеу.



Үй тапсырмасын сұрау: мақсатында және тотпарға бөлу үшін қоржыннан асық таратылады. Асықтар төрт түске боялған, түсіне қарай топқа бөлінеді.

«Ақылды доп» арқылы үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы сұрау және жауаптары қосымша интербелсенді тақтадан көрсетілді.



-Ертіс өзенінің оң жағалауында әскери шебі бекіністер қашан салына бастады?

- Бұл әскери шептер не мақсатта салына бастады?

- Қазақ даласына дипломатиялық тапсырмамен елшілер жіберіле бастауының себебі?

-Бухгольцтің қазақ жеріне жасаған экспедициясы қай жылдары болды?






Мұғаліммен амандасу



Бар ғажайып –мен

Бәрі маған байланысты,

Бары менің қолымда деп өздерін ынталандырады

















Оқушылар ондағы асықтардың түсіне байланысты төрт топқа бөлінеді.

Оқушылар алдынғы үй тапсырманың сұрақтарына жауап берді.

















Интербелсенді тақта,

қоржындағы асықтар

























































Электрондық оқулық































































Электрондық оқулық

















































Балық қаңқасы































Тест


2-кезең: Мағынаны ажырату:



-оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады; 1-мин

- жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастырады

15-мин

Балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбын анықтау үшін сендерге сұрақтар қойылады:

-Жоңғар сарбазы Шарышпен жекпе жекке шыққан қазақ сарбазы кім?

-Тәуке ханның түйесін баққан кім?

-1740 ж Әбілмәбет ханмен Ресейдің қол астына өткен сұлтан кім?

-18ғ Қазақ хандығының жағыдайы қандай болды?

- Кіші жүздің Ресей патшалығына қосылу жағыдайы қалай болды?

- Сол кезеңде қазақ хандығын қай хан басқарып еді?

-18ғ Үш жүздің басын біріктірген белгілі хан?







Абылай хан кім және оның жүргізген ішкі сыртқы саястын басқа елдермен жүргізген дипломатиялық қарым қатынастарын, қазақ хандығының нығайуына тигізген әсері жайлы не білгілерің келеді?-









Жаңа тақырыпта төрт топқа да бірінші Абылайды тану мақсатында мәтінді оқи отырып«Түртіп алу»

тапсырмасы берілді, әр топ ортаға Абылайдың бейнесін жетелеу сұрақтармен айқындап береді, және төрт топқа (Джигсо әдісінің элементтері) бойынша жаңа тақырыпты ашатын төрт тапсырма берілді :

1.Абылай ханның ішкі саясты.

2.Абылай ханның сыртқы саясаты.

3.Абылайдың қазақ жерін біріктіру жолындағы күресі.

4.Абылайдың қазақ тарихында алатын орны.

Балалар сендер мына оздеріне берілген тақырыпшаларды алдымен оқып, түсініп бір бірімізге жұпта сосын топта түсіндіреміз және фишбоун әдісі бойынша қортындылаймыз.

Сұрақтарға жауап береді







Оқушылар сұрақтарға нақты жауап беріп тақырыпты ашты.





































Абылайдың өмірі туралы, жүргізген саясты жайлы, басқа елдермен жүргізген саяси қарым қатынасы және қазақ хандығының нығаюындағы рөлі жайлы білгіміз кедеді, деп сабаққа мақсат қойды









Оқушылар Абылай –қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері, оның балалық шағының ауыр өмір жолының оңай болмағаны жайлы, ержүрек жауынгер алғыр ойлы адал жан болғаны жайлы айтты.



Жаңа тақырыпты оқушылар алдымен жұппен сосын топпен бір- біріне түсіндірді.




3-кезең:

Ой-толғаныс:

  • анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;

10-мин

  • синтез, бір-бірімен ой бөліседі



  • сабақ қорытындысы

5-мин



Электрондық оқулықтан

Абылай хан жүргізген билігі жайлы, және сол кездегі қазақ хандығының ішкі, сыртқы саясаты, саяси экономикалық жағыдайы жайлы көрсетіп, тыңдатып оқушылар ойларын қортындылатты.

Термин сөздер интербелсенді тақтадан шығып тұрады,төрт топ жазбаша анықтама беріп дәлелдедйді жазып алады.

Реформа, саясат, дипломат, стелла, түсінік бірігіп айқындалады, мұғалім ойды толықтырады.



Жаңа сабақты бекіту үшін

тест электрондық оқулықтан көрсетіледі, бұдан кейін жауабы шығарылады





Постертерге Фишбоун әдісі бойынша жаңа тақырыпты қорытындылайды.













Терминдерді мұғаліммен бірге талқылады және дәптерге жазып алады







Жаңа сабақты бекіту үшін

тестпен тексеру және тесттерін жұпта бір-бірін тексерді.


Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы)

1-мин

Пф № 9 оқу және кітап соңындағы сұрақтарға жауап жазу, қабілеті жоғары оқушыларға Абылай хан тұсында қазақ хандығының ішкі сыртқы саяси және экономикалық жағыдайы туралы интернеттен толықтыратын материалдар қарастыру, тарихи деректкерді талдау.


Қосымша ақпарат


Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? –

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделіндіруді қалай жоспарлайсыз? –

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс.

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелерін орындау. АКТ құзыреттілік. Құндылықтармен байланыс.


Электрондық оқулықтың көмегімен жаңа тақырыпты бекіту.

Үйге тапсырма бергенде Абылай хан тұсында қазақ хандығының ішкі сыртқы саяси және экономикалық жағыдайы туралы интрнеттен толықтыратын материалдар қарастыру.


Әр жауап берген сайын мұғалім фишка таратып отырады.

Нысана арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды.

Рефлексия арқылы «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы оқу мен оқытуды бағалау 5-мин


Пәнаралық байланыс: әдебиет,география

Интербелсенді тақтаны пайдаландым, үй тапсырмасына оқушыларға интернеттен тақырыпты толықтыруға тапсырма берілді.

Оқушы оқу мақсатына жетті, себебі

Тақырып бойынша негізгі идеялар мен түсініктер Абылай хан тұсындағы қазақ хандығының жағыдайы туралы тақырыпты ашуда Жигсо әдісі дұрыс, тиімді қолданылды. Бірдей тапсырманы төрт топтың да орындауы тақырыптың мағынасын аша түсті.

Оқушы оқу мақсатына талпынды, себебі

Қалыптастырушы бағалау үшін жасалған іс-әркеттер оқушылардың қызығушылығын оята түсті. Оқушылардың басым көпшілігі берілген тапсрыманы дұрыс орындап, бір-бірінің жұмысына баға беруге тырысты.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?





Оқу неге бағытталған болды?











Жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?





Берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер еңгіздім және неліктен?



Оқу мақсаты шынайы, тиімді құрылды деп санаймын өйткені



Абылай хан туралы біліп, тақырып бойынша сұрақ қойып жауап бере алады.



Оқу негізі балалардың белсенді әрекеттеріне бағытталған,

оқушылар тақырыпты аша білді Абылай хан жүргізген билігі жайлы, және сол кездегі қазақ хандығының ішкі, сыртқы саясаты, саяси экономикалық жағыдайының маңыздылығын анықтай отырып, кейбір оқушылар өз тұжырымдарын жасай алды,

Жоспарланған саралау әдістер тиімді болды деп санаймын және оқушыларды сын тұрғысынан ойлайтындай жетелеу диологтік сұрақтары болып тұрды және оқушылардың басым бөлігі сұрақтарға толық жауап беріп отырды.

Берілген уақыт ішінде үлгермеушілік бо лды сол себепті, оқушылырды бағалауды қоңырау уақытында жүргіздім, себебі сабағым соңғы сабақ болатын оқушылардың сабақтары бағалану керек деп түсіндім.


Қорытынды бағамдау



Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1. Асық алу арқылы топқа бөлініп сұраққа жауап берулері қызығушылықтарын арттырып, олардың ары қарай сабақ барысында диолгқа түсіп сурақтарға нақты жауап берулері сабақты табысты етті

2.Төрт топқа ортақ берілген Абылайдың бейнесін жетелеу сұрақтары арқылы толық танып ашуларыда өте табысты болды.



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Оқушылардың жаңа тақырыпқа мақсатты нақты қоя білулері

2. Оқушылардың Джигсо әдісін тиімді пайдаланып, жаңа тақырыпты менгергендерін,олардың фишбоун арқылы әр топ дәлелдеулерінен көрінді.



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге көмектесетің не білдім?

Оқушылардың топ ішінде басым бөлігі нақты айтқанда А және Сдеңгейіндегі оқушыларым белсенді жұмыс жасады, С деңгейіндегі оқушыма келесі сабақта өз назарымды көбірек бөлуді шештім және үй тапсырмасына Абылай туралы дерек жинап келуге жеке тапсырма бердім.






Абылай хан тұсындағы қазақ хандығы (8 класс)
  • История
Описание:

Сабақ:1 сабақ

Мектеп: №39 Жалпы орта білім беретін мектеп

Күні: 28.09.15

Мұғалімнің есімі: Жаксыбаева Айнур Болатовна

Сынып:8 «б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Абылай хан тұсындағы қазақ хандығы.

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Абылай хан жүргізген билігі жайлы, және сол кездегі қазақ хандығының ішкі, сыртқы саяси экономикалық жағыдайының маңыздылығын анықтайды, тұжырым жасайды.

Сабақ мақсаттары

Табыс критерилері

Барлық оқушылар: Абылай хан туралы біледі, тақырып бойынша сұрақ қойып жауап бере алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Абылай хан жургізген реформалардың маңыздылығын түсіну арқылы ой қорытып, тақырыпты ашады.

Кейбір оқушылар: Абылай хан тұсында қазақ хандығының ішкі сыртқы саяси және экономикалық жағыдайы бойынша өзіндік тұжырымдамалар жасай отырып, тарихтағы маңыздылығын дәлелдей алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар: Оз ойларын нақты, дәйекті, тарихи жеткізе алады.

Негізгі терминдер:

Реформа, саясат, дипломат, стелла, шежіре, Боғдыхан

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Сіз неліктен ...екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Алдыңғы оқу

Қазақстанда казак отарлауының күшеюі және әскери шептер. Алдыңғы сабақты сұрақ-жауап арқылы сұрау

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған

45-мин

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

1-кезең: Қызығушылықты ояту:

- ұйымдастыру

3-мин

- үй тапсырмасын тексеру; 5-мин

-қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі;

-белсенді әрекетке жұмылдырылады;

- ойлау жұмысына ынталандырылады

Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық:

Оқушыларды шеңберге тұрғызып, оқушылардың көңіл күйін біліп, оларға алдағы сабаққа сәттілік тілеу.

Үй тапсырмасын сұрау: мақсатында және тотпарға бөлу үшін қоржыннан асық таратылады. Асықтар төрт түске боялған, түсіне қарай топқа бөлінеді.

«Ақылды доп» арқылы үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы сұрау және жауаптары қосымша интербелсенді тақтадан көрсетілді.

-Ертіс өзенінің оң жағалауында әскери шебі бекіністер қашан салына бастады?

- Бұл әскери шептер не мақсатта салына бастады?

- Қазақ даласына дипломатиялық тапсырмамен елшілер жіберіле бастауының себебі?

-Бухгольцтің қазақ жеріне жасаған экспедициясы қай жылдары болды?

Мұғаліммен амандасу

Бар ғажайып –мен

Бәрі маған байланысты,

Бары менің қолымда деп өздерін ынталандырады

Оқушылар ондағы асықтардың түсіне байланысты төрт топқа бөлінеді.

Оқушылар алдынғы үй тапсырманың сұрақтарына жауап берді.

Интербелсенді тақта,

қоржындағы асықтар

Электрондық оқулық

Электрондық оқулық

Балық қаңқасы

Тест

2-кезең: Мағынаны ажырату:

-оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады; 1-мин

- жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастырады

15-мин

Балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбын анықтау үшін сендерге сұрақтар қойылады:

-Жоңғар сарбазы Шарышпен жекпе жекке шыққан қазақ сарбазы кім?

-Тәуке ханның түйесін баққан кім?

-1740 ж Әбілмәбет ханмен Ресейдің қол астына өткен сұлтан кім?

-18ғ Қазақ хандығының жағыдайы қандай болды?

- Кіші жүздің Ресей патшалығына қосылу жағыдайы қалай болды?

- Сол кезеңде қазақ хандығын қай хан басқарып еді?

-18ғ Үш жүздің басын біріктірген белгілі хан?

Абылай хан кім және оның жүргізген ішкі сыртқы саястын басқа елдермен жүргізген дипломатиялық қарым қатынастарын, қазақ хандығының нығайуына тигізген әсері жайлы не білгілерің келеді?-

Жаңа тақырыпта төрт топқа да бірінші Абылайды тану мақсатында мәтінді оқи отырып«Түртіп алу»

тапсырмасы берілді, әр топ ортаға Абылайдың бейнесін жетелеу сұрақтармен айқындап береді, және төрт топқа (Джигсо әдісінің элементтері) бойынша жаңа тақырыпты ашатын төрт тапсырма берілді :

1.Абылай ханның ішкі саясты.

2.Абылай ханның сыртқы саясаты.

3.Абылайдың қазақ жерін біріктіру жолындағы күресі.

4.Абылайдың қазақ тарихында алатын орны.

Балалар сендер мына оздеріне берілген тақырыпшаларды алдымен оқып, түсініп бір бірімізге жұпта сосын топта түсіндіреміз және фишбоун әдісі бойынша қортындылаймыз.

Сұрақтарға жауап береді

Оқушылар сұрақтарға нақты жауап беріп тақырыпты ашты.

Абылайдың өмірі туралы, жүргізген саясты жайлы, басқа елдермен жүргізген саяси қарым қатынасы және қазақ хандығының нығаюындағы рөлі жайлы білгіміз кедеді, деп сабаққа мақсат қойды

Оқушылар Абылай –қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері, оның балалық шағының ауыр өмір жолының оңай болмағаны жайлы, ержүрек жауынгер алғыр ойлы адал жан болғаны жайлы айтты.

Жаңа тақырыпты оқушылар алдымен жұппен сосын топпен бір- біріне түсіндірді.

3-кезең:

Ой-толғаныс:

  • -анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;

10-мин

  • -синтез, бір-бірімен ой бөліседі
  • -сабақ қорытындысы

5-мин

Электрондық оқулықтан

Абылай хан жүргізген билігі жайлы, және сол кездегі қазақ хандығының ішкі, сыртқы саясаты, саяси экономикалық жағыдайы жайлы көрсетіп, тыңдатып оқушылар ойларын қортындылатты.

Термин сөздер интербелсенді тақтадан шығып тұрады,төрт топ жазбаша анықтама беріп дәлелдедйді жазып алады.

Реформа, саясат, дипломат, стелла, түсінік бірігіп айқындалады, мұғалім ойды толықтырады.

Жаңа сабақты бекіту үшін

тест электрондық оқулықтан көрсетіледі, бұдан кейін жауабы шығарылады

Постертерге Фишбоун әдісі бойынша жаңа тақырыпты қорытындылайды.

Терминдерді мұғаліммен бірге талқылады және дәптерге жазып алады

Жаңа сабақты бекіту үшін

тестпен тексеру және тесттерін жұпта бір-бірін тексерді.

Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы)

1-мин

Пф № 9 оқу және кітап соңындағы сұрақтарға жауап жазу, қабілеті жоғары оқушыларға Абылай хан тұсында қазақ хандығының ішкі сыртқы саяси және экономикалық жағыдайы туралы интернеттен толықтыратын материалдар қарастыру, тарихи деректкерді талдау.

Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? –

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделіндіруді қалай жоспарлайсыз? –

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелерін орындау. АКТ құзыреттілік. Құндылықтармен байланыс.

Электрондық оқулықтың көмегімен жаңа тақырыпты бекіту.

Үйге тапсырма бергенде Абылай хан тұсында қазақ хандығының ішкі сыртқы саяси және экономикалық жағыдайы туралы интрнеттен толықтыратын материалдар қарастыру.

Әр жауап берген сайын мұғалім фишка таратып отырады.

Нысана арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды.

Рефлексия арқылы «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы оқу мен оқытуды бағалау 5-мин

Пәнаралық байланыс: әдебиет,география

Интербелсенді тақтаны пайдаландым, үй тапсырмасына оқушыларға интернеттен тақырыпты толықтыруға тапсырма берілді.

Оқушы оқу мақсатына жетті, себебі

Тақырып бойынша негізгі идеялар мен түсініктер Абылай хан тұсындағы қазақ хандығының жағыдайы туралы тақырыпты ашуда Жигсо әдісі дұрыс, тиімді қолданылды. Бірдей тапсырманы төрт топтың да орындауы тақырыптың мағынасын аша түсті.

Оқушы оқу мақсатына талпынды, себебі

Қалыптастырушы бағалау үшін жасалған іс-әркеттер оқушылардың қызығушылығын оята түсті. Оқушылардың басым көпшілігі берілген тапсрыманы дұрыс орындап, бір-бірінің жұмысына баға беруге тырысты.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Оқу неге бағытталған болды?

Жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер еңгіздім және неліктен?

Оқу мақсаты шынайы, тиімді құрылды деп санаймын өйткені

Абылай хан туралы біліп, тақырып бойынша сұрақ қойып жауап бере алады.

Оқу негізі балалардың белсенді әрекеттеріне бағытталған,

оқушылар тақырыпты аша білді Абылай хан жүргізген билігі жайлы, және сол кездегі қазақ хандығының ішкі, сыртқы саясаты, саяси экономикалық жағыдайының маңыздылығын анықтай отырып, кейбір оқушылар өз тұжырымдарын жасай алды,

Жоспарланған саралау әдістер тиімді болды деп санаймын және оқушыларды сын тұрғысынан ойлайтындай жетелеу диологтік сұрақтары болып тұрды және оқушылардың басым бөлігі сұрақтарға толық жауап беріп отырды.

Берілген уақыт ішінде үлгермеушілік бо лды сол себепті, оқушылырды бағалауды қоңырау уақытында жүргіздім, себебі сабағым соңғы сабақ болатын оқушылардың сабақтары бағалану керек деп түсіндім.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1. Асық алу арқылы топқа бөлініп сұраққа жауап берулері қызығушылықтарын арттырып, олардың ары қарай сабақ барысында диолгқа түсіп сурақтарға нақты жауап берулері сабақты табысты етті

2.Төрт топқа ортақ берілген Абылайдың бейнесін жетелеу сұрақтары арқылы толық танып ашуларыда өте табысты болды.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.Оқушылардың жаңа тақырыпқа мақсатты нақты қоя білулері

2. Оқушылардың Джигсо әдісін тиімді пайдаланып, жаңа тақырыпты менгергендерін,олардың фишбоун арқылы әр топ дәлелдеулерінен көрінді.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге көмектесетің не білдім?

Оқушылардың топ ішінде басым бөлігі нақты айтқанда А және Сдеңгейіндегі оқушыларым белсенді жұмыс жасады, С деңгейіндегі оқушыма келесі сабақта өз назарымды көбірек бөлуді шештім және үй тапсырмасына Абылай туралы дерек жинап келуге жеке тапсырма бердім.

Автор Жакипова Дария Серикказыевна
Дата добавления 07.03.2016
Раздел История
Подраздел Конспекты
Просмотров 361
Номер материала MA-065410
Скачать свидетельство о публикации
