Главная / Технология / "Ағаш күрек құрастыру" cабағының жоспары

"Ағаш күрек құрастыру" cабағының жоспары

Сабақтың тақырыбы: Ағаш күрек құрастыру

Сабақтың мақсаты:Дидактика: Күрек жасау.

Технологиясы туралы түсінік.

Қалыптастыру,жасалатын бұйымның

эскизін сызып, нұсқау карта бойынша

жұыс жасауға қалыптастыру,

шығармашылық қабілетін шыңдау.

Сабақтағы теориалық білімдерін

Машықтық іс-әрекетте ұштастырып,

оны іс жүзінде пайдалану .

Сабақтың түрі: дәстүрлі

Оқыту әдісі:машықтық жұмыстар- теория мен машықтық

кезең байланысты

Сабақтың барысы :

1.Ұйымдастыру бөлімі.

1.Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру ж/е жоқ балаларды белгілеу;

2.Проблемалық жағдайды шешу (құрал-саймандар жетпеу т.б)

3.Дәптерлерін, қалам, күнделік,кітаптарын тексеру.

4.Үй тапсырмасын тексеру.

2.Жаңа материалды түсіндіру.

1.Ағаш күрек жасау әдісі .?

2.Ағаш күрек түрлері ?

3.Жұмыс істегенде техника қауіпсіздік ережесін сақтау ?

Күрек жасауға қажетті материалдар бірнеше бөліктен тұрады. Сондықтан оның тізбесін түздім .Түзбе дегеніміз-бұйымның бөлшектері көрсетілген мәліметтер. Оны сызбаның астына, негізгі жазудың үстіңгі жағына орналастырады.Жасалатын бұйым (күрек) бірнеше бөлшектен тұратындықтан, әр бөлшекті жасауға арналған технологиялық кесте жеке беріліп отыр.

Экономиалық есептер

Бұйым негізгі екі бөліктен-саптан және қалаққтан тұрады.Дайындамалар ретінде (1080х340х2) қажет.Сонымен қатар қосымша табан үшін(336х40х36) ағаш кесіндісі, ал қамыт үшін қаңылтыр (500х28х2) керек.

Шегелер саны-7, бұрама шегелер саны-5,

Әр заттың бағасын жасып алайық.

1.Ағаш білеушенің құны-80 теңге.

2.Табанның( ағаш кесіндісі) құны -20 теңге

3.Қаңылтырдың (500х28х2) құны -120 теңге

4.Шегенің(7 дана ) құны-7 теңге

5.Бұрама шегенің (5 дана) құны-10 теңге

6.Алюминий шегенің (4 дана ) құны-10 теңге.

Соңда барлық шығын былай есептеледі.

Б=Б1+Б2+Б3+Б4+Б5+Б6=80+20+120+7+10+10=247 теңге.

Сонымен қар күрейтін күрек жасау үшін көп шығын қажет емес, оның құны базармен салыстырғанда 3 еседей арзан. Жасалған бұйым әрі берік, әрі әсем, көп жыл қызмет ететіні сөзсіз.

Енді технологиялық картамен жұмыс жасайық.

Құрастыруға арналған технологиялық карта.

1.Қалақша 2. Сап 3.Табан 4.Қамыт 5.Қаңылтыр

3.Оқушылардың өз бетінше жұмысы.

1.Оқушыларды 2 бригадага бөлу.

2.Әр бригадага жеке жұмыс беру.

3.Сырттай балалардың жұмыс істегенін қарап жүру.

4.Керек жерде ескерту жасау.

5.Нашар балалармен бөлек жұмыс істеу, қайра түсіндіру, көрсету.

4.Қортынды нұсқау беру.

1.Ерекше қателерді және оның себептерін талдау .

2.Әрбір оқушы жұмысының бағаларын қорыту.

3.Баға қою.

4.Үй тапсырмасың беру.

5.Жұмыс орнын жинастыру.

6.Сабақтың соңы.





















































































































.

.

"Ағаш күрек құрастыру" cабағының жоспары
  • Технология
Описание:

                Сабақтың тақырыбы: Ағаш күрек құрастыру

                                   Сабақтың мақсаты:Дидактика:    Күрек жасау.                                                                          

                                                                 Технологиясы туралы түсінік.                     

                                                                   Қалыптастыру,жасалатын бұйымның                

                                                               эскизін  сызып, нұсқау карта бойынша

                                                                   жұыс жасауға қалыптастыру,

                                                                   шығармашылық қабілетін шыңдау.

                                                                   Сабақтағы теориалық білімдерін

                                                                   Машықтық іс-әрекетте ұштастырып,

                                                                   оны іс жүзінде пайдалану .

                              Сабақтың түрі: дәстүрлі                           

                              Оқыту әдісі:машықтық жұмыстар- теория мен машықтық    

                              кезең  байланысты

                                        Сабақтың  барысы :

1.Ұйымдастыру бөлімі.

       1.Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру  ж/е жоқ балаларды белгілеу;

        2.Проблемалық  жағдайды шешу (құрал-саймандар жетпеу т.б)                                                 

        3.Дәптерлерін,  қалам, күнделік,кітаптарын тексеру.                                                     

         4.Үй тапсырмасын тексеру.                                       

2.Жаңа материалды түсіндіру.

          1.Ағаш  күрек жасау әдісі .?

           2.Ағаш күрек түрлері ?

           3.Жұмыс істегенде техника қауіпсіздік ережесін сақтау ?

Күрек жасауға қажетті материалдар бірнеше бөліктен тұрады. Сондықтан оның тізбесін түздім .Түзбе дегеніміз-бұйымның бөлшектері көрсетілген мәліметтер. Оны сызбаның астына, негізгі жазудың үстіңгі жағына орналастырады.Жасалатын бұйым (күрек) бірнеше бөлшектен тұратындықтан, әр бөлшекті жасауға арналған технологиялық кесте жеке беріліп отыр.

               Экономиалық есептер                             

Бұйым негізгі екі бөліктен-саптан және қалаққтан тұрады.Дайындамалар ретінде (1080х340х2) қажет.Сонымен  қатар  қосымша табан үшін(336х40х36) ағаш кесіндісі, ал қамыт үшін қаңылтыр (500х28х2) керек.

 Шегелер саны-7, бұрама шегелер саны-5,

                  Әр заттың бағасын жасып алайық.

     1.Ағаш білеушенің құны-80 теңге.

      2.Табанның( ағаш кесіндісі) құны -20 теңге

      3.Қаңылтырдың (500х28х2) құны -120 теңге

       4.Шегенің(7 дана ) құны-7 теңге

       5.Бұрама шегенің (5 дана) құны-10 теңге  

       6.Алюминий шегенің (4 дана ) құны-10 теңге.

Соңда барлық шығын былай есептеледі.

Б=Б1+Б2+Б3+Б4+Б5+Б6=80+20+120+7+10+10=247 теңге.

Сонымен қар күрейтін күрек жасау үшін көп шығын қажет емес, оның құны базармен салыстырғанда 3 еседей арзан. Жасалған бұйым әрі берік, әрі әсем, көп жыл қызмет ететіні сөзсіз.

Енді технологиялық картамен жұмыс жасайық.

Құрастыруға арналған технологиялық карта.                                                                  

1.Қалақша 2. Сап 3.Табан 4.Қамыт 5.Қаңылтыр

3.Оқушылардың өз бетінше жұмысы.

        1.Оқушыларды  2 бригадага бөлу.

        2.Әр бригадага жеке жұмыс беру.

        3.Сырттай балалардың жұмыс істегенін қарап жүру.

        4.Керек жерде ескерту  жасау.

          5.Нашар балалармен бөлек жұмыс істеу, қайра түсіндіру, көрсету.

  4.Қортынды нұсқау беру.

           1.Ерекше қателерді және оның себептерін талдау .

           2.Әрбір оқушы жұмысының бағаларын қорыту.

           3.Баға қою.

           4.Үй тапсырмасың беру.

           5.Жұмыс орнын жинастыру.

           6.Сабақтың соңы.

                  

Автор Жангожин Нуржан Ергожинович
Дата добавления 28.11.2014
Раздел Технология
Подраздел Конспекты
Просмотров 1606
Номер материала 5844
Скачать свидетельство о публикации
