Инфоурок Начальные классы Рабочие программы9 саны және цифры

9 саны және цифры

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы: 9 саны және цифры.
Сабақтың мақсаты: 1. 9 саны, оның шығуы, сандар қатарындағы орны туралы түсінік,

                                          9 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.
                                       2. Оқушылардың жан-жақты ойлауын, ізденуін, алған білімдерін одан әрі

                                          дамыту.
                                       3. Ұлттық ойынға, пәнге қызығушылығын арттыру; толық жауап беруге,

                                          зейінділікке тәрбиелеу.
Сабақтың барысы:
1.    Ұйымдастыру кезеңі.
2.    Өткен сабақты қайталау.
а) 1,5,6,7 сандарының құрамын, сандар қатарын қайталап, еске түсіру.
ә) «Орамал тастамақ» ойыны

1.      1 топ                               2 топ                                     3 топ

б)  Тай жарысы.    Сандарды салыстыру <  > =
            5 * 7                                 6 * 2                             4 * 7
            3 * 6                                 3 * 7                             7 * 6
3.    Сергіту сәті.
4.    Жаңа сабақ
            - 8  кейін қандай сан келеді?
          9 санының қалай шығатының, қалай жазылатынын айтып көрсету.
8 + 1 = 9                                      9 — 1= 8
Жұмбақ шешу.
Бір шеңберді бір шеңбер көтеріп тұр білсендер.( 8 )
5.     Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырмада суреттің сюжетін әңгімелеп, оған сәйкес есептер құрастырып,9 санының пайда болуы туралы түсіндіріріледі;
2 – тапсырма. Суреттегі кесіндіні сантиметрлік жолақшамен өлшеу нәтижесі қарастырылып, оның ұзындығы 9 см болатыны, 9см неше сантиметрден артық екені анықталады, тап-ғы әйнекшелердің орнына 1см,2см,3см,4см,5см,6см,7см,8см қойылатыны табылады.
Шығармашылық тапсырма.
Әрбір суретте неше үшбұрыш, неше төртбұрыш барын анықтау.
6.    Дәптермен жұмыс. Өз бетінше орындау.
7.    Сабақты қорыту
—    Балалар, біз бүгін қай санмен таныстық? Ол сандар қатарында қай саннан кейін келеді?
8.      Ауызша бағалау.
Сабақтың тақырыбы:9 санының құрамы.
Сабақтың мақсаты:1. 9 санының құрамын білуге үйрету.
2.9 санының құрамы жайлы түсінікті 2 санның қосындысы түрінде жазуды,тиісінше кері азайту амалдарын дұрыс жазуды қалыптастыру.
3.Цифрды дәптерге әдемілеп жазуды үйрету.
Сабақтың көрнекілігі:9-ға дейінгі цифрлар,карточкалар,дидактикалық материалдар.
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру
ІІ.Өткен сабақты пысықтау:Үйге:9 цифрын жазып келу тапсырылған және 9-ға дейін тура және кері санату.
Жаңа сабақпен таныстырмас бұрын 2-ден 7-ге дейінгі сандардың құрамын ауызша қайталау.
ІІІ.Жаңа сабақ:9 санының құрамы.
9 алманы алып,оны қалай тарелкаға бөліп салу керектігі қарастырыла отырып,(9=?+?)қосындылары құрастырылады.
9=0+9    9=9+0    9-0=9    9-9=0
9=1+8    9=8+1    9-1=8    9-8=1
9=2+7    9=7+2    9-2=7    8-7=2
9=3+6    9=6+3    9-3=6    8-6=3
ІҮ.Сергіту жаттығуы.
Ү.Оқулықпен жұмыс.
Оқулықтағы тапсырма суреттерге қарай отырып,оның сюжетіне байланысты әңгіме құрып,9 цифрды пайдаланып,9 санының құрамын схемаға сәйкес анықтау.
9=7  2    9=2  7
9=3  6    9=6  3      қосудың ауыстырымдылық заңы айтылып кетеді.
2-тапсырма
8+1=9    7+2=9    5+4=9
9-7=2    9-7=2    9-5=4
VI.Алдында
3 балапан,Егеу-екеу,Артында,Үскек-екеу,3 балапан, Тағы екеуден,Ақ тауық пен балапан ,1 балапан,Айтшы санын,балақан.Қосса нешеу?(Тоғыз)
3-тапсырма:Қызыл түсті кесінді 9см,көк кесінді 8см,оларды салыстыр.
9см  8см      8см  9см
Көк кесінді 1см қысқа,ал қызыл кесінді 1см ұзын.
VII.Қорытынды:9 санының құрамын айт.
VIII.Үйге тапсырма:Дәптер таратылып,оның ішінде «9 санының құрамын тап»деген тапсырма беріледі.
ІХ.Бағалау. Оқушыларға баға қойылмайды.Мадақтау арқылы бағаланады.

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "9 саны және цифры"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Животновод

Получите профессию

Методист-разработчик онлайн-курсов

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы: 9 саны және цифры.
Сабақтың мақсаты: 1. 9 саны, оның шығуы, сандар қатарындағы орны туралы түсінік,

                                          9 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.
                                      2. Оқушылардың жан-жақты ойлауын, ізденуін, алған білімдерін одан әрі

                                          дамыту.
                                      3. Ұлттық ойынға, пәнге қызығушылығын арттыру; толық жауап беруге,

                                          зейінділікке тәрбиелеу.
Сабақтың барысы:
1.    Ұйымдастыру кезеңі.
2.    Өткен сабақты қайталау.
а) 1,5,6,7 сандарының құрамын, сандар қатарын қайталап, еске түсіру.
ә) «Орамал тастамақ» ойыны

1.      1 топ                               2 топ                                     3 топ

 

б)  Тай жарысы.    Сандарды салыстыру <  > =
            5 * 7                                 6 * 2                             4 * 7
            3 * 6                                 3 * 7                             7 * 6
3.    Сергіту сәті.
4.    Жаңа сабақ
            - 8  кейін қандай сан келеді?
          9 санының қалай шығатының, қалай жазылатынын айтып көрсету.
8 + 1 = 9                                      9 — 1= 8
Жұмбақ шешу.
Бір шеңберді бір шеңбер көтеріп тұр білсендер.( 8 )
5.     Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырмада суреттің сюжетін әңгімелеп, оған сәйкес есептер құрастырып,9 санының пайда болуы туралы түсіндіріріледі;
2 – тапсырма. Суреттегі кесіндіні сантиметрлік жолақшамен өлшеу нәтижесі қарастырылып, оның ұзындығы 9 см болатыны, 9см неше сантиметрден артық екені анықталады, тап-ғы әйнекшелердің орнына 1см,2см,3см,4см,5см,6см,7см,8см қойылатыны табылады.
Шығармашылық тапсырма.
Әрбір суретте неше үшбұрыш, неше төртбұрыш барын анықтау.
6.    Дәптермен жұмыс. Өз бетінше орындау.
7.    Сабақты қорыту
—    Балалар, біз бүгін қай санмен таныстық? Ол сандар қатарында қай саннан кейін келеді?
8.      Ауызша бағалау.
Сабақтың тақырыбы:9 санының құрамы.
Сабақтың мақсаты:1. 9 санының құрамын білуге үйрету.
2.9 санының құрамы жайлы түсінікті 2 санның қосындысы түрінде жазуды,тиісінше кері азайту амалдарын дұрыс жазуды қалыптастыру.
3.Цифрды дәптерге әдемілеп жазуды үйрету.
Сабақтың көрнекілігі:9-ға дейінгі цифрлар,карточкалар,дидактикалық материалдар.
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру
ІІ.Өткен сабақты пысықтау:Үйге:9 цифрын жазып келу тапсырылған және 9-ға дейін тура және кері санату.
Жаңа сабақпен таныстырмас бұрын 2-ден 7-ге дейінгі сандардың құрамын ауызша қайталау.
ІІІ.Жаңа сабақ:9 санының құрамы.
9 алманы алып,оны қалай тарелкаға бөліп салу керектігі қарастырыла отырып,(9=?+?)қосындылары құрастырылады.
9=0+9    9=9+0    9-0=9    9-9=0
9=1+8    9=8+1    9-1=8    9-8=1
9=2+7    9=7+2    9-2=7    8-7=2
9=3+6    9=6+3    9-3=6    8-6=3
ІҮ.Сергіту жаттығуы.
Ү.Оқулықпен жұмыс.
Оқулықтағы тапсырма суреттерге қарай отырып,оның сюжетіне байланысты әңгіме құрып,9 цифрды пайдаланып,9 санының құрамын схемаға сәйкес анықтау.
9=7  2    9=2  7
9=3  6    9=6  3      қосудың ауыстырымдылық заңы айтылып кетеді.
2-тапсырма
8+1=9    7+2=9    5+4=9
9-7=2    9-7=2    9-5=4
VI.Алдында
3 балапан,Егеу-екеу,Артында,Үскек-екеу,3 балапан, Тағы екеуден,Ақ тауық пен балапан ,1 балапан,Айтшы санын,балақан.Қосса нешеу?(Тоғыз)
3-тапсырма:Қызыл түсті кесінді 9см,көк кесінді 8см,оларды салыстыр.
9см  8см      8см  9см
Көк кесінді 1см қысқа,ал қызыл кесінді 1см ұзын.
VII.Қорытынды:9 санының құрамын айт.
VIII.Үйге тапсырма:Дәптер таратылып,оның ішінде «9 санының құрамын тап»деген тапсырма беріледі.
ІХ.Бағалау. Оқушыларға баға қойылмайды.Мадақтау арқылы бағаланады.

Скачать материал
