Главная / Начальные классы / 3 сынып "Жазбаша қосу және азайту" математикадан сабақ жоспары

3 сынып "Жазбаша қосу және азайту" математикадан сабақ жоспары

hello_html_m5a437a90.gifhello_html_6d9c21d4.gifhello_html_m4aca4106.gifhello_html_m1e9d49c1.gifhello_html_m5234c760.gifhello_html_2a705035.gifhello_html_2a705035.gifhello_html_2a705035.gifhello_html_2a705035.gifhello_html_2a705035.gifhello_html_eac5ce4.gifhello_html_m217ccf87.gifhello_html_6c97fc62.gifhello_html_6c97fc62.gifhello_html_6c97fc62.gifСабақтың тақырыбы: Қайталау

Жазбаша қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: Үш таңбалы сандарды жазбаша қосып, азайтуға

байланысты есептерді шығарту.

Сабақтың міндеттері: 1. Геометриялық фигураларды ажырата білуді үйрету.

2. Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту.

3. Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ жауап, түсіндіру

Сабақтың көрнекілігі: Кестелер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққа аударту

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

6 мысалды тексеріп, оқыту.

Сұрақтарға жауап алып, оқушылардың білімін бағалау.


ІІІ. Қайталау. Жазбаша қосу және азайту

1 есеп

9, 5, 0 цифрларын пайдаланып, барлығы неше үш таңбалы сан жазуға болады?

950, 509, 905, 590


2 Өрнек құр және оның мәнін табу.

а) (548+482)-100 = 900

(1000-а)-738 мұндағы: а = 262:0

(1000 – 262) – 738 = 0

(1000 – 0) – 738 = 262

ә) Амалдардың орындалу ретін анықтау.

Амалдарды жазбаша орындау.

(608 – 134) + (237 – 194) = 517

(487 – 334) + (756 – 481) = 428

805 – (234 + 358) + 198 = 411

516 – (457 – 253) + 434 = 746


3 Теңдеулерді шешу

465 + х = 1000 1000 – х = 465 х – 535 = 465

х : 3 = 80 х ∙ 9 = 810 420 : х = 6


4 Есептерді шығар

а) Барлығы – 300 л әк ә) Өткен ж – 7 м

Көгілдір түсі – 78 л Биыл ж – 20 м

Қызғылт түсі – 89 л Жаңа мектеп - ?

Қалғаны сарғыш түсі - ? л Ш: 20 – 7 = 13

Шешуі: 300 л – (78 + 89) = 133 Ж: Жаңа мектеп - 13

Ж: Сарғыш түсті – 133 л


5

а) 4 см

а = 4 см

2 см в = 2 см

Р - ? S - ?


ә)

Бұрыш

Қабырға

Төбелері

Тік бұрыш

Сүйір бұрыш

Доғал бұрыш

7 (Ауызша)

а) Кесіндінің hello_html_7f8f9891.gif -і 9 см. Кесіндінің ұзындығы қанша? (27 см)

ә) 8 см кесінді сыз. Кесіндінің hello_html_6eec8aff.gif-ін қызыл түспен бөліп көрсету.



V. Сабақты бекіту кезеңі.

13 санын төрт 1 цифры арқылы өрнекте.

10 + 1 + 1 + 1

«Кел ойнайық» ойынын ойната отырып сөз құрастыр.

C:\Users\Администратор\Pictures\MP Navigator EX\2014_12_10\IMG.jpg






VІ. Үйге тапсырма беру. №6 мысал.

VІІ. Оқушылардың білімін бағалау.


C:\Users\Администратор\Pictures\MP Navigator EX\2014_12_10\IMG.jpg





















































(487 – 334) + (756 – 481) =








420 : х = 6



х ∙ 9 = 810



х : 3 = 80



516 – (457 – 253) + 434 =

п



































6 см а = 6 см

в = 3 см

Р -?

3 см S - ?







8 см а = 8 см

в = 3 см

Р -?

3 см S - ?









5 см а = 5 см

в = 2 см

Р -?

2 см S - ?


























3 сынып "Жазбаша қосу және азайту" математикадан сабақ жоспары
  • Начальные классы
Описание:

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

       Жазбаша қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: Үш таңбалы сандарды жазбаша қосып, азайтуға

байланысты есептерді шығарту.

Сабақтың міндеттері: 1. Геометриялық фигураларды ажырата білуді үйрету.

                            2. Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту.

                            3. Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ жауап, түсіндіру

Сабақтың көрнекілігі: Кестелер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққа аударту

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

№6 мысалды тексеріп, оқыту.

Сұрақтарға жауап алып, оқушылардың білімін бағалау.

 

ІІІ. Қайталау. Жазбаша қосу және азайту

№1 есеп

9, 5, 0 цифрларын пайдаланып, барлығы неше үш таңбалы сан жазуға болады?

950, 509, 905, 590

 

№2  Өрнек құр және оның мәнін табу.

а) (548+482)-100 = 900

(1000-а)-738 мұндағы: а = 262:0

(1000 – 262) – 738 = 0

(1000 – 0) – 738 = 262

ә) Амалдардың орындалу ретін анықтау.

Амалдарды жазбаша орындау.

(608 – 134) + (237 – 194) = 517

(487 – 334) + (756 – 481) = 428

805 – (234 + 358) + 198 = 411

516 – (457 – 253) + 434 = 746

 

№3 Теңдеулерді шешу

465 + х = 1000             1000 – х = 465             х – 535 = 465

х : 3 = 80                      х ∙ 9 = 810                    420 : х = 6

 

№4 Есептерді шығар

а) Барлығы – 300 л әк                             ә) Өткен ж – 7 м

Көгілдір түсі – 78 л                                 Биыл ж – 20 м

Қызғылт түсі – 89 л                                 Жаңа мектеп - ?

Қалғаны сарғыш түсі - ? л                      Ш: 20 – 7 = 13

Шешуі: 300 л – (78 + 89) = 133               Ж: Жаңа мектеп - 13

Ж: Сарғыш түсті – 133 л

 

№5

а)                4 см

                                               а = 4 см

2 см                                        в = 2 см

Р - ? S - ?

 

ә)

                                                                  Бұрыш

                                                                  Қабырға

                                                                  Төбелері

                                                                  Тік бұрыш

                                                                  Сүйір бұрыш

                                                                  Доғал бұрыш

№7 (Ауызша)

а) Кесіндінің   -і 9 см. Кесіндінің ұзындығы қанша? (27 см)

ә) 8 см кесінді сыз. Кесіндінің  -ін қызыл түспен бөліп көрсету.

 

 

 

V. Сабақты бекіту кезеңі.

13  санын төрт 1 цифры арқылы өрнекте.

10 + 1 + 1 + 1

«Кел ойнайық» ойынын ойната отырып сөз құрастыр.

 

VІ. Үйге тапсырма беру. №6 мысал.

VІІ. Оқушылардың білімін бағалау.

Автор Сыздык Гулзира Султанханкызы
Дата добавления 31.03.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 2648
Номер материала 58987
Скачать свидетельство о публикации
