Қазақстан тарихы пәні. 11 «А» сынып 16.10.2014 жыл
Сабақтың тақырыбы: 1867-1868 ж. Орал және Торғай облысындағы, 1870 жылдағы Маңғыстаудағы адайлар көтерілісі
Сабақтың мақсаты: 1867-1868 жылдардағы Орал және Торғай облыстарындағы көтерiлiстер,
1870 жылғы Маңғыстаудағы көтерiлiстің тарихы маңызы туралы білу.
Ресурстар : Тақырыптық карталар, оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
Оқытудың нәтижелері:
Жаңаша әдіс- тәсілдерді қолдану барысында оқушылардың пәнге деген қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады.
Берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді.
Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады.
Оқушы өз ойын еркін, сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе және талдай алады.
Қамтылатын модульдер:
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, бағалау, көшбасшылық (топты басқару және барлық сабақтарда белсенділікпен қатысып отыру)
Қадамдар:
Үй тапсырмасын тексеру
Мәтінмен және кестемен жұмыс
Бағалау
Рефлексия
Сабақ барысы:
Мұғалімнің іс-әрекеті:
Ұйымдастыру
Оқушының зейнін сабаққа аудару
Мәтінді танысу.
Үй тапсырмасын тексеру. Пысықтау. Сұрақ-жауап арқылы.
1-тапсырма қызығушылықты ояту. «Ой қозғау» әдісі. Жаңа сабақтың мазмұнын ашу. СТО әдісі. жеке жұмыс
2-тапсырма: «Уақытша ереже» іске асыру қай кезден басталды және қазақ еңбекшілері неліктен оны қабылдаудан бас тартты?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3-тапсырма. «Тұжырымдамалық кесте » сызбасы
Күтілетін нәтиже.
Оқушы жасай алады:
мәтінмен өз бетінше жұмыс жасау дағдысын дамытады;
ақпаратпен ынталы жұмыс жасайды;
Кесте дағайындау :
Сұрақтар
1867-1868жж.Орал,Торғай облыстарында болған көтеріліс
Маңғыстаудағы 1870 жылғы көтеріліс
1
Көтерілістің себебі:
2
Сипаты:
3
Қозғаушы күші:
4
Барысы:
5
Жеңілу себебі:
6
Тарихы маңызы:
Oқушылар кестені оқыған мәліметтері негізінде толтырады;
2-тапсырма: Мына сөздердің мағнасын түсіндіріңдер:
«Қара шығын » _______________________________________________________________________
«Жаңа штат» _______________________________________________________________________
Oрындаған жұмысын тақтада талқылау.
4-тапсырма. Жаңа сабақты бекіту. Диолог әдісі арқылы
Бағалау. Формативті бағалау және ынталандыру әдісі.
Рефлексия
Үйге тапсырма § 7 оқып келу.
Чтобы скачать материал, введите свой E-mail, укажите, кто Вы, и нажмите кнопку
Нажимая кнопку, Вы соглашаетесь получать от нас E-mail-рассылку
Если скачивание материала не началось, нажмите еще раз "Скачать материал".
Қазақстан тарихы пәні. 11 «А» сынып 16.10.2014 жыл
Сабақтың тақырыбы: 1867-1868 ж. Орал және Торғай облысындағы, 1870 жылдағы Маңғыстаудағы адайлар көтерілісі
Сабақтың мақсаты: 1867-1868 жылдардағы Орал және Торғай облыстарындағы көтерiлiстер,
1870 жылғы Маңғыстаудағы көтерiлiстің тарихы маңызы туралы білу.
Ресурстар : Тақырыптық карталар, оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
Оқытудың нәтижелері:
1. Жаңаша әдіс- тәсілдерді қолдану барысында оқушылардың пәнге деген қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады.
2. Берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді.
3. Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады.
4. Оқушы өз ойын еркін, сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе және талдай алады.
Қамтылатын модульдер:
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, бағалау, көшбасшылық (топты басқару және барлық сабақтарда белсенділікпен қатысып отыру)
Қадамдар:
1. Үй тапсырмасын тексеру
2. Мәтінмен және кестемен жұмыс
3. Бағалау
4. Рефлексия
Сабақ барысы:
Мұғалімнің іс-әрекеті:
1. Ұйымдастыру
2. Оқушының зейнін сабаққа аудару
3. Мәтінді танысу.
1. Үй тапсырмасын тексеру. Пысықтау. Сұрақ-жауап арқылы.
1-тапсырма қызығушылықты ояту. «Ой қозғау» әдісі. Жаңа сабақтың мазмұнын ашу. СТО әдісі. жеке жұмыс
2-тапсырма: «Уақытша ереже» іске асыру қай кезден басталды және қазақ еңбекшілері неліктен оны қабылдаудан бас тартты?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3-тапсырма. «Тұжырымдамалық кесте » сызбасы
Күтілетін нәтиже.
Оқушы жасай алады:
- мәтінмен өз бетінше жұмыс жасау дағдысын дамытады;
- ақпаратпен ынталы жұмыс жасайды;
Кесте дағайындау :
Сұрақтар | 1867-1868жж.Орал,Торғай облыстарында болған көтеріліс | Маңғыстаудағы 1870 жылғы көтеріліс | |
1 | Көтерілістің себебі: |
|
|
2 | Сипаты: |
|
|
3 | Қозғаушы күші: |
|
|
4 | Барысы: |
|
|
5 | Жеңілу себебі: |
|
|
6 | Тарихы маңызы: |
|
|
Oқушылар кестені оқыған мәліметтері негізінде толтырады;
2-тапсырма: Мына сөздердің мағнасын түсіндіріңдер:
«Қара шығын » _______________________________________________________________________
«Жаңа штат» _______________________________________________________________________
Oрындаған жұмысын тақтада талқылау.
4-тапсырма. Жаңа сабақты бекіту. Диолог әдісі арқылы
Бағалау. Формативті бағалау және ынталандыру әдісі.
Рефлексия
Үйге тапсырма § 7 оқып келу.
Автор | |
---|---|
Дата добавления | 17.01.2015 |
Раздел | История |
Подраздел | Другое |
Просмотров | 3731 |
Номер материала | 54273 |